100 dni PAD i następne wybory

1505153555660

Komentarz

 • Ale tylko dla POjebów. Może jeszcze kilka wrażliwych a nierozumnych kobiet się złapie na oczy spaniela proszącego o psie chrupki.
 • Myślę że kochający inaczej również.
 • edytowano May 29
  qiz napisal(a):
  Rafalala jest idealnym kandydatem POjebów. Idealnym.

  To nie jest ŻADEN program konstruktywny, żadna oferta programowa, wizja czegokolwiek. Ten koleś jest bezczelnym leniem, durniem i debilem. Wymarzony, wyśniony kandydat. Taki, jak oni... są lub chcieliby być.
  Gdzie tu miejsce dla Kidawy, jakaś babcio-ciotka, elegantka, udająca arystokratkę, dziedziczkę, takie ą ę.
  Zgadzam się z Kolegą - jego wszelkie wady to dla jego elektoratu wyłącznie zalety (chcieliby być jak on), a spojrzenie spaniela dołoży głosów kobiet w średnim i starszym wieku
 • No nieno
  Proszę o inne zdanie o kobietach
 • edytowano May 29
  Tak na pierwszy rzut oka, to prezenter TVN jest poważniejszym politykiem niż zawodowy polityk Rafalala.
 • No na razie jest Koleżeństwo i ja też w większości - niewielkiej większości. W II turze 51 % Polaków (wyborców) chce głosować tak jak wy, a 49 % na Trzaskowskiego.

  A Trzaskowski jest zły, ale nie jest kretynem. On naprawdę jest nieźle wykształcony i zna języki. Może nawet jest oczytany i kulturalnie obyty. Świadczy o tym formalne wykształcenie, rodzina i znajomi. Idealny kandydat dla elit III RP i aspirujących do nich.
 • Ale jest bucem i nie szanuje ludzi.
 • A poza tym jest idiotą. W zasadzie oczy spaniela to jego jedyny atut ale nie wyceniałbym ich na więcej niż 3%.
 • Umie też mówić w miarę w 3 językach. Moja pracownica z Ukrainy mówi ośmioma. Może ją na prezydenta?
 • Sarmata1.2 napisal(a):
  Umie też mówić w miarę w 3 językach. Moja pracownica z Ukrainy mówi ośmioma. Może ją na prezydenta?
  Jestę za
  Ale Kresy. Pl mogą być przeciw
 • edytowano May 29
  Telewizja plus!
  Paczuska "sama" złożyła dymisję

  Paczuska do Zarządu TVP została powołana w marcu 2019 roku wraz z Piotrem Pałką. Tydzień później Rada Nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła Pałkę w funkcji członka Zarządu. Powodem zawieszenia było postępowanie sądowe, które Pałka wytoczył TVP. Ostatecznie Pałka informację o swojej rezygnacji z członkostwa w Zarządzie TVP podał 28 marca. W miejsce Pałki członkiem Zarządu został Mateusz Matyszkowicz
 • Rafał napisal(a):
  Może nawet jest oczytany i kulturalnie obyty. Świadczy o tym formalne wykształcenie, rodzina i znajomi. Idealny kandydat dla elit III RP i aspirujących do nich.
  Nie jest kulturalnie obyty, patrz filmik z Żebrowskim. Znajomość kodów kulturowych, nie oznacza obycia z nimi (ta zakłada znajomość kiedy i jakich można używać).
  Ale on jest jak Kidawa, obsadzony nie w swojej roli. Czaskowski nie jest bulterierem, a buldogiem francuskim, jak zostajemy w kynologicznych analogiach.

 • Wyprowadzony z równowagi jest agresywny a łatwo go wyprowadzić z równowagi. Fakt, że kanapowe pieski potrafią być szczekliwe, jeśli pozostajemy przy kynologii.
 • los napisal(a):
  Wyprowadzony z równowagi jest agresywny a łatwo go wyprowadzić z równowagi. Fakt, że kanapowe pieski potrafią być szczekliwe, jeśli pozostajemy przy kynologii.
  Czyli, jak go zlekceważysz, to może zrobić krzywdę.

 • Ciekawe, ile jeszcze psiej inteligencji obrazicie przez porównywanie do nich Czaskowskiego. Bo nawet najmniejszy piesek kanapowy więcej zdziała swoimi zmysłami od tego popapranego debila.
 • No i jeszcze jedno, używki... w znaczeniu historii jak przepić/przećpać własną inteligencję.
 • edytowano May 29
  Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Ale jest bucem i nie szanuje ludzi.
  Widać 49 % wyborców to masochiści bo lubią to. To oni i ich mózgownice są zagrożeniem. Naprawdę nie rozumiem jak można chcieć na niego głosować, a oni chcą lub przynajmniej tak deklarują.
 • Czemu kolega emocjonuje się sondażem?
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  No i jeszcze jedno, używki... w znaczeniu historii jak przepić/przećpać własną inteligencję.
  to pewne czy spekulus?
 • Upodobanie Rafalali do wspaniałych substancji czyniących człowieka szczęśliwym jest oficjalne czyli podane do publicznej wiadomości przez większą ilość osób i niezaprzeczone przez zainteresowanego. To chyba jedyny przypadek z twardymi danymi, w pozostałych to jedynie ploty.
 • raste napisal(a):
  Czemu kolega emocjonuje się sondażem?
  Bo jest ich wiele, różnych sondazowni, w tym "baszych" i notowania Dudy się pogarszają, a Trzaskowskiego rosną. Czas działa na niekorzyść Dudy, a totalna go mu sprawnie dostarcza. Mam nadzieję że zaplecze Dudy ma jakiś racjonalny model zachowań wyborców wskazujący na odwrócenie tego trendu poparty skutecznym akcjami medialnymi za chwilę. Jeśli nie ma to może być katastrofa. Na przykład Szumowski jest systematycznie i skutecznie niszczony medialnie.
 • Ale Dudzie nie spada. 60% przy frekwencji 40% to mniej więcej tyle samo, co 40% przy frekwencji 60%, 24% całości.
  Trzaskowskiemu rośnie, bo 1. zbiera głosy pozostałych z opozycji, 2. wyborcy PO deklarują teraz udział w wyborach. Ale te rezerwy nie są nieprzebrane.
 • qiz napisal(a):
  ms.wygnaniec napisal(a):
  No i jeszcze jedno, używki... w znaczeniu historii jak przepić/przećpać własną inteligencję.
  to pewne czy spekulus?
  Jeden człowiek to otwartym tekstem o działalności w Brukseli powiedział. Zwrotnego procesu nie było, badania włosów aby się oczyścić, jedynie była szeptanka o tym, że ów człowiek to wariat.

 • Rafał napisal(a):
  raste napisal(a):
  Czemu kolega emocjonuje się sondażem?
  Bo jest ich wiele, różnych sondazowni, w tym "baszych" i notowania Dudy się pogarszają, a Trzaskowskiego rosną. .
  1. Trzaskowskiemu nie rosną, a wracają do pewnego poziomu.
  2. Jak nie mamy opisanej metodologii robienia sondażu (co z niezdecydowanymi, co z odmowami, jaką metodą zbierano dane itp, w zeszłym tysiącleciu współpracowałem z jedną z takich dużych firm, więc tam jest sporo niuansów) to wnioskowanie jest obarczone zbyt dużą niepewnością.
  3. PiS działa racjonalnie, nie podgrzewać emocji aby druga tura nie była plebiscytem.


 • Też coś wiem o sondażach. W zamierzchłych czasach zajmowałem się badaniami rynku. Znaczy nie osobiście, ale niewielka firma którą kierowałem też je robiła. Mieliśmy tam kolegę który był naprawdę specjalistą od badań opinii. Dla pieniędzy robił nam ze swoim zespołem badania rynku. Wiem więc co nieco o próbach losowych, istotności, zmęczeniu próby, typach kwestionariuszy i wywiadów itp. To nie zmienia faktu że trendy są dla Dudy niepokojące. Nie mogą raczej wszyscy się mylić jednakowo albo oszukiwać jednakowo.
 • edytowano May 30
  Mniej więcej od ostatnich wyborów wiadomo że wybory prezydenckie nie będą spacerkiem. Kiedy okazało się że c a 80% wyborców Zsl oraz połowa wyborców Konfederacji zachowuje się lojalnie wobec antypisu, w platformie poszli za ciosem i wystawili Kidawe, która była twarzą ich całkiem niezłej kampanii parlamentarnej. Blamaż kandydatki, koronawirus i pojawienie się ministra Szumowskiego należy traktować jako niespodziewany zwrot akcji. Pomimo że Trzaskowski odrabia straty i tak są w gorszej sytuacji niż byli
 • Ja zupełnie nie rozumiem trzęsienia gaciami przed Rafalalą. To idealny chłopiec do bicia. Jakby Drzewieckiego lub Piskorskiego wystawili, mieliby większe szanse.
 • Prawda. Chcę to zobaczyć w sondażach.
 • Najlepiej jednak w wynikach wyborów
 • No to PiS odpalił coś, co powinno zostać zrobione, tylko nie wiem kiedy. Czyli wskazanie, że czas jest trudny i potrzeba współpracy pomiędzy rządem i prezydentem. Nie wiem tylko czy nie za wcześnie, tz nie wiem czy nie trzeba było dać czas na mocniejsze ataki.
  Ataki Czaskowskiego na CPK i Przekop są świadectwem ciekawej123, choć moim zdaniem idiotycznej, próby budowania opozycji Wielkie Inwestycje vs Pieniądze dla Drobnego Biznesu (konferencja na bazarze). Budowanie narracji może i sprytne ale monopol medialny został przełamany i zdyskredytowanie tej narracji jest trywialne.
 • edytowano May 30
  Sądzę, że bez względu na osobę kandydata opozycji, w drugiej turze będzie jak zawsze, 50%/50% z różnicą w granicach błędu statystycznego.
  Będziemy truchleć do ogłoszenia wyników przez PKW.
  Polacy w zasadzie nie głosują na osobę.
  Głosują przeciwko partii, która osobę wystawia.
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Ataki Czaskowskiego na CPK i Przekop są świadectwem ciekawej123, choć moim zdaniem idiotycznej, próby budowania opozycji Wielkie Inwestycje vs Pieniądze dla Drobnego Biznesu (konferencja na bazarze). Budowanie narracji może i sprytne ale monopol medialny został przełamany i zdyskredytowanie tej narracji jest trywialne.
  Walczy się zawsze w poprzedniej wojnie.

 • los napisal(a):
  Walczy się zawsze w poprzedniej wojnie.

  Ja rozumiem, ale to przestrzelenie jest nieprawdopodobne. Drobny biznes w dużych miastach jest antypisowski w swej masie, po co ich aż tak dopieszczać? No chyba że to próba podatkowej premii za ogłoszenie kapitulacji wobec Niemiec, bo to mi przyszło do głowy.

 • AnnaE napisal(a):
  Sądzę, że bez względu na osobę kandydata opozycji, w drugiej turze będzie jak zawsze, 50%/50% z różnicą w granicach błędu statystycznego.
  Będziemy truchleć do ogłoszenia wyników przez PKW.
  Polacy w zasadzie nie głosują na osobę.
  Głosują przeciwko partii, która osobę wystawia.
  Ostatnie zdanie ciekawe
 • Rozgrywka toczy się o ten mały odsetek który głosuje na kandydata i program. No i o zmobilizowanie elektoratu.
 • Sarmata1.2 napisal(a):
  Rozgrywka toczy się o ten mały odsetek który głosuje na kandydata i program. No i o zmobilizowanie elektoratu.
  Zawsze gra toczy się o kluczowy element, który czasem jest wieloelementowy. Elektorat antypis głosuje przeciw, elektorat PiS szuka czegoś więcej (patrz wyniki do Senatu) , wyniki były zawsze powyżej błędu statystycznego, itp.

 • los napisal(a):
  Ja zupełnie nie rozumiem trzęsienia gaciami przed Rafalalą. To idealny chłopiec do bicia. Jakby Drzewieckiego lub Piskorskiego wystawili, mieliby większe szanse.
  Trzaskowski nie jest wcale madrzejszy od Kidawy. Jest bardziej arogancki i bezczelny. Tam gdzie ona sie plątała (POjeby widza slabosc), rafalala pojedzie z buta (POjeby widza siłe).
 • widzą w nim nową inkarnację tusku musisz
 • Nuale POjeby nie są targetem kampanii wyborczej, wiemy jak głosują. A innych nie przyciągnie.
 • Komoruski wygrał zgodą buduje. Duda przechodzi na pozycje "praca, nie kłótnie". Polacy to lubią. Oby.
 • los napisal(a):
  Nuale POjeby nie są targetem kampanii wyborczej, wiemy jak głosują. A innych nie przyciągnie.
  I to mnie fascynuje. Bo ze strony Lewicy trzeba walczyć o elektorat Konfederacji oraz o konserwatywną część PSL i resztówek po Ciasteczkach. A tu Czaskowski z radykalną promocją LGBT jest nie do strawienia.

 • edytowano May 31
  ms.wygnaniec napisal(a):
  Bo ze strony Lewicy trzeba walczyć o elektorat Konfederacji oraz o konserwatywną część PSL i resztówek po Ciasteczkach. A tu Czaskowski z radykalną promocją LGBT jest nie do strawienia.

  Oby. Kiedy czytam Palade na tt mam wrażenie że wyżej wymieniony w działaczach LGBT odnalazł legendarne centrum a zszokowana trve prawica z Konfederacji tylko rozdziera szaty nad podłym atakiem reż. TV na tęczowego Rafała z Waltzburga.
  Ciekawe(?) 123, że w ataku na TVP nie ma żadnych treści, wyłącznie hasła KOD 2015, zmiany tylko w obszarze pudeł rezonansowych.
 • Naiwni ludzie, oj naiwni. W Polsce wybory wygra ten kandydat jaki gwarantuje największe posłuszeństwo USA. Jak na razie takie gwarancje daje PiS. Co oznacza, że w razie "W" na RT wypłyną kwity jakie trzymają Amerykanie. Tak samo wypłynęłyby kwity na PAD-a jakby PiS zaczął się stawiać i robić coś w interesie polskim a nie amerykańskim. Nie ma tu znaczenia jaki prezydent będzie w USA - reguły gry są takie same.
 • Rolka napisal(a):
  Naiwni ludzie, oj naiwni. W Polsce wybory wygra ten kandydat jaki gwarantuje największe posłuszeństwo USA.
  Jag jusz, to posłuszeństfo ŻYDOM! bo w końcu Kondominium z bunkrem pod CPK.
  Upał już dał się we znaki?
  Co do meritum, to sztab Czaskowskiego dobrze wie, że bez poparcia elektoratu spoza metropolii nie wygra się wyborów, dlatego po początkowym mocnym wejściu przyszło tonowanie wypowiedzi. Jak PiS ma swoje struktury, to wycieczka Czaskowskiego po kraju może być mniej sympatyczna niż to sztabowcy planowali. A używając, tym razem, bokserskiej metafory, ten zawodnik słynie raczej ze szklanej szczęki.
  Motywy Karty LGBT, awarii w Czajce i paru takich powinny wystarczyć aby aktywność ograniczyć.

 • Komu kolega jest posłuszny to nie moja broszka. Fakty są jakie są. USA nie dopuści do wyboru w Polsce prezydenta jaki mógłby zaszkodzić interesom USA. Stąd też wypływ kwitów na RT jest więcej niż pewny, jeśli by była jakaś realna szansa aby wygrał.
 • Kolegi znajomość wszystkich tajemnic świata robi wrażenie. Skąd ta wiedza? Z buta?
 • Rolka napisal(a):
  Komu kolega jest posłuszny to nie moja broszka.
  Generalnie to żonie, ale walczę!
  Rolka napisal(a):Fakty są jakie są.
  To poproszę o fakty, nie spekulacje i historyczne analogie ale fakty.
  Pomogę, w mojej ocenie pan Czaskowski gwarantuje posłuszeństwo, każdemu.

 • ms.wygnaniec napisal(a):
  To poproszę o fakty, nie spekulacje i historyczne analogie ale fakty.
  Pomogę, w mojej ocenie pan Czaskowski gwarantuje posłuszeństwo, każdemu.

  To raz, a dwa, że nie zasypia gruszek w popiele, bo już zadeklarował usłużność wobec Rosji i Niemiec (wypowiedzi nt. przekopu mierzei oraz CPK)
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Rolka napisal(a):
  Komu kolega jest posłuszny to nie moja broszka.
  Generalnie to żonie, ale walczę!
  Rolka napisal(a):Fakty są jakie są.
  To poproszę o fakty, nie spekulacje i historyczne analogie ale fakty.
  Pomogę, w mojej ocenie pan Czaskowski gwarantuje posłuszeństwo, każdemu.

  No właśnie nie każdemu - bo "każdemu" to kandydatem PO byłby Sikorski. No, ale można popatrzeć na fakty czyli np. dlaczego MAM zniknął z MON. Dodatkowo można spojrzeć na kryteria doboru kadr na szefów (i nie tylko) MF. Łączenie kropek zostawiam koledze.
 • Rolka napisal(a):
  No, ale można popatrzeć na fakty czyli np. dlaczego MAM zniknął z MON. Dodatkowo można spojrzeć na kryteria doboru kadr na szefów (i nie tylko) MF. Łączenie kropek zostawiam koledze.
  Z tych kropek wychodzą ŻYDZI.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.