Cytat dnia

13468936

Komentarz

 • A koty w marcu.

  Wiem, stary.
 • I hope they still are in the same place. Forever.
 • Jak Lenin w Poroninie to puśćmy wiecznie żywe...
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  ...tylko Lenin w Poroninie!

  Przypomniał mi się dowcip o konkursie rysunkowym dla dzieci :D
 • @extraneus; jakoś dziwnie przyszedł mi na myśl Smoleńsk...
 • A to słyszeliście, że w gabinecie Chyżego w KPRM za jego premierowania w centralnym miejscu na biurku była taka maskotka przypominająca śp L. Kaczyńskiego i Chyży był wielokrotnie przyłapany na tym, że w stanie mocnego wkurwu (np. jak wybuchły afery hazardowa, taśmowa i Amber Gold),siedząc w swoim fotelu nerwowo pstrykał w główkę tej maskotki... Normalnie gdyby człek nie wiedział, że ten ciur podwórkowy reagował taką nienawiścią do śp L. Kaczyńskiego z powodu klęski wyborczej w 2005 r. której się w ogóle nie spodziewał bo wszystkie ówczesne meRdia i sądazownie dawały mu pewne zwycięstwo w drugiej turze, to mógłby pomyśleć, że to przypadek opętania, a Chyży poza świadkami jeszcze igły wbijał w tą maskotkę i jakieś obrzędy voo doo tam odprawiał...
 • Miałby rację.


 • Beata Płomecka ‏@bplomecka 14 min.14 minut temu

  Sekretarz generalny NATO w wywiadzie dla Polskiego Radia - nasza strategia obrony i odstraszania wybije z głowy atak na jakiś kraj Sojuszu
  2 podane dalej 2 polubione

 • Sędzia Adam Strzembosz odpowiednie rzeczy daje- słowo :)
  image
 • Czy ktoś testował na dywanie w salonie pana swędziego, czy się on sam oczyści?
 • 26 maja 1926 r.
  W Paryżu zamordowany został Semen Petlura, przywódca Ukraińskiej Republiki Ludowej i naczelny dowódca jej wojsk; sprzymierzeniec Polski w wojnie z bolszewikami; od 1921 r. na emigracji; jego zabójcą był Szolem Szwarcbard, który miał zemścić się za pogromy Żydów organizowane w czasie rządów Petlury na Ukrainie.
  http://dzieje.pl/kalendarz_historyczny/26/maja
 • Szolem Szwarcbard ?
  Zapewne kolega Siergieja Szpigelglasa albo Samuela Ginzberga

  Na marginesie:
  Statuja anarchisty Szwarcbarda, który sam z siebie postanawia zabić Petlurę i następnie wprowadza to w czyn, jest równie prawdziwa, jak wczorajsza warszawska analogia-farsa z trzema chłopakami podkładającymi bąby (ort. mor.) pod radiowozy stojące przy komisariacie.
 • Wot, anarchisty. Co by ochrana bez nich poczęła?
 • Emilian Kamiński o współczesnych aktorach - celebrytach:
  "Nie chcę dotykać takiego barachła".
 • Emilian Kamiński w obrzydliwy sposób bronił Polańskiego, więc co nas obchodzi kogo chce dotykać.
 • Ooo... W Polskim Radiu był w piątek reportaż o jego bojach z mafia lokalowa.
 • Waski napisal(a):
  Emilian Kamiński w obrzydliwy sposób bronił Polańskiego, więc co nas obchodzi kogo chce dotykać.
  Ale do historii przejdzie jako wykonawca pewnej inwokacji, co będzie mu poczytane za okoliczność łagodzącą inne grzechy :-)
 • edytowano May 2016
  Quoniam iura communia et constitutiones publicae non unum sed communem populum afficiunt, itaque in hac Radomiensi conventione cum universi Regno nostri praelatis, consiliariis, baronibus et nuntiis terrarum, aequum et rationabilie censuimus ac etiam statuimus, ut deinceps futuris temporibus perpetuis, nihil novi constitui debeat per nos et successores nostros sine communi consiliariorum et nuntiorum terrestrium consensu, quod fieret in praeiudicium gravamenque Reipublicae, et damnum atque incommodum cuiuslibet privatum , ad innovationemque iuris communis et publicae libertatis.
  Co się przekłada:
  Ponieważ prawa ogólne i ustawy publiczne dotyczą nie pojedynczego człowieka ale ogółu narodu, przeto na tym walnym sejmie radomskim wraz ze wszystkimi królestwa naszego prałatami, radami i posłami ziemskimi za słuszne i sprawiedliwe uznaliśmy, jakoż postanowilismy, iż odtąd na potomne czasy nic nowego stanowionym być nie ma przez nas i naszych następców bez wspólnego zezwolenia senatorów i posłów ziemskich, coby było z ujmą i ku uciążeniu rzeczypospolitej oraz ze szkodą czyjąśkolwiek tudzież zmierzało ku zmianie prawa ogólnego i wolności publicznej
 • Europa, np. Niemcy, nie mogą stać się państwem arabskim. Niemcy to Niemcy
  – miał powiedzieć Dalajlama w wywiadzie dla FAZ.
 • Po tylu latach dalej lama?

 • Marcin Furdyna
  ‏@mr_furdyna na twitterze:

  Grzegorz Braun w Radio WNET o geopolityce: "Trzeba natychmiast ogłosić neutralność". Na szczycie NATO w Warszawie wychodzimy z Sojuszu. :)
 • Co go skłoniło (lub kto) do takiej radykalizacji stanowiska?
 • jakiś Sasza lub Jurij
 • Wojciech Jakóbik on Twitter
  “#WAŻNE: #PolskieLNG odebrało #gazoport od wykonawców. Czas na dostawy. Katar - 17.06, Norwegia - 25 czerwca https://t.co/2wVEXfG54K
  twitter.com/wjakobik/statu…
 • edytowano June 2016
  Mateusz Kijowski
  Skoro zagrożony jest cały system, trzeba się skupić na obronie systemu
 • edytowano June 2016
  Oto jest wyznanie win: od razu z zastrzeżeniem, że jak nie zostanie przez przepraszanego uznane, to niechże on idzie w cholerę... śmiem powątpiewać w szczerość wyznania.
  image

 • Robert
  ‏@chiefrobertlodz

  Nie wiem o co chodzi z tą Kataryną? Polazła do qrewskiego piśmidła dla wątpliwej sławy i napierdoliła głupot to dostała klapsa
 • Do tygodnika KC PZPR, dla ścisłości.

 • Kondziork
  ‏@Konradek4

  Wystarczyło podpierdolić szwagra?

  Nagroda im. W. Szymborskiej 2016: Jakub Kornhauser zwycięzcą
 • edytowano June 2016

  W dniu 9 czerwca 2016 r. Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie Chapin i Charpentier v. Francja (nr 40183/07), w którym podtrzymał w mocy wyroki francuskich sądów krajowych unieważniających zawarcie tzw. "małżeństwa Bègles", tj. umowy zakontraktowanej w 2004 roku między dwoma mężczyznami z naruszeniem francuskiego prawa.

  Jednomyślnym orzeczeniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przypomniano, że Europejska Konwencja Praw Człowieka nie obejmuje prawa do zawarcia małżeństwa przez pary homoseksualne, ani w ramach prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego (art. 8), ani w ramach prawa do zawarcia małżeństwa i założenia rodziny (art. 12). Trybunał potwierdził jednocześnie, że zastrzeżenie instytucji małżeństwa dla związku mężczyzny i kobiety w porządkach krajowych Państw Członkowskich nie ma charakteru dyskryminującego.
  http://www.ordoiuris.pl/orzeczenie-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka--homoseksualne-malzenstwo-begles-uniewaznione,3811,i.html?utm_content=bufferae91e&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer

  Takie czasy, że cieszymy się, że sądy potwierdzają, że narody są władne nie uznawać za małżeństwa kontraktów pomiędzy osobami tej samej płci. Za małżeństwa, bo jeśli chodzi o samą dopuszczalność tego typu kontraktów demonicznie imitujących małżeństwa, to już sprawa nie jest taka oczywista.

 • KancelariaPrezydenta
  ‏@prezydentpl

  Prezydent Chin Xi Jinping z małżonką rozpocznie w niedzielę trzydniową wizytę w Polsce.
 • Najpierw tajsze z Hanoi, a teraz z Pekinu...
  Czy ten szlak Ho Chi Minha coś nam mówi więcej o #dobrejzmianie...? :-S
  http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/wizyta-delegacji-z-wietnamu/
 • @eden
  Mówi chyba tyle, że dobra zmiana w polityce zagranicznej oznacza wyzbycie się lęku i kompleksów. Mówi też po co to. Po to aby móc działać samodzielnie i poszukiwać szans dla Polski na całym świecie, szczególnie tam gdzie te szanse w postaci dużych pieniędzy i dynamicznego wzrostu istnieją.To nie gwarancja, ale warunek sukcesu.
 • edytowano June 2016
  image
  – Proszę się tutaj niczego nieuczciwego nie doszukiwać – skomentowała w rozmowie z TVP Info doniesienia o córce Ewa Kopacz. Była premier dodała, że "wszystko (w ministerstwie – red.) było robione z nawyższą starannością".

  Jak informuje TVP Info na podstawie danych z Ministerstwa Zdrowia, na sfinansowanie dodatkowo przyznanej rezydentury w 2009 roku, przewidziano kwotę dofinansowania w wysokości 371 tys. 788 zł.
 • Sierakowski Sławomir :)
  Jeśli te dwa naprawdę spektakularne przedsięwzięcia, czyli pierwszy gigantyczny transfer socjalny 500+ i drugi – to, co się nikomu nigdy nie udało, a zawsze było ogłaszane – program mieszkaniowy, jeśli to zostanie wdrożone w życie, a przynajmniej ten M+ z takim efektem, z takim sukcesem będzie rzeczywiście realizowany jak 500+, to mamy delegitymizację, kompromitację III Rzeczpospolitej. Mamy kompromitację! Bo to oznacza, że spiskowa teoria dziejów PiS okaże się po prostu prawdziwa
 • extraneus napisal(a):
  Sierakowski Sławomir :)
  Jeśli te dwa naprawdę spektakularne przedsięwzięcia, czyli pierwszy gigantyczny transfer socjalny 500+ i drugi – to, co się nikomu nigdy nie udało, a zawsze było ogłaszane – program mieszkaniowy, jeśli to zostanie wdrożone w życie, a przynajmniej ten M+ z takim efektem, z takim sukcesem będzie rzeczywiście realizowany jak 500+, to mamy delegitymizację, kompromitację III Rzeczpospolitej. Mamy kompromitację! Bo to oznacza, że spiskowa teoria dziejów PiS okaże się po prostu prawdziwa
  I ja tak sądzę.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Do tygodnika KC PZPR, dla ścisłości.
  image
 • Wołodymyr Wiatrowycz (szef ukraińskiego odpowiednika IPN)

  Zabijanie przez ukraińskich powstańców cywilnych Polaków jest właśnie taką zbrodnią, tak samo jak zbrodnią jest zabijanie cywilnych Ukraińców przez polskie podziemie. Jednak istnienie takich faktów nie daje podstaw, by nazywać UPA czy Armię Krajową formacjami zbrodniczymi.
  Od tezy o potępieniu UPA jako formacji zbrodniczej zbliżamy się do tego, na czym swe wysiłki skupia Kreml: potępienia walki wyzwoleńczej Ukraińców, a zatem delegitymizacji współczesnego państwa ukraińskiego”
 • edytowano June 2016
  Ziemniak pod ostrzałem "narodowców", trzeba mu przyznać, że zachowuje się całkiem rozsądnie.
  Rafał A. Ziemkiewicz ‏@R_A_Ziemkiewicz · 10 min.10 minut temu

  POLEXIT to na razie tylko intelektualna ekstrawagancja a la Korwin. W obecnej sytuacji równałby się natychmiastowemu RUSENTER

 • extraneus napisal(a):
  Ziemniak pod ostrzałem "narodowców", trzeba mu przyznać, że zachowuje się całkiem rozsądnie.
  Rafał A. Ziemkiewicz ‏@R_A_Ziemkiewicz · 10 min.10 minut temu

  POLEXIT to na razie tylko intelektualna ekstrawagancja a la Korwin. W obecnej sytuacji równałby się natychmiastowemu RUSENTER

  Wogle, za tydzień Polska będzie ostatnim dużym państwem UE, które jest tak entuzjastycznie do Wujni nastawione i w którym żadna z głównych sił politycznych nie podnosi tematu wyjścia z Wujni.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Wogle, za tydzień Polska będzie ostatnim dużym państwem UE, które jest tak entuzjastycznie do Wujni nastawione i w którym żadna z głównych sił politycznych nie podnosi tematu wyjścia z Wujni.
  Istotnie, PiS nie chce wychodzić z Wujni.

 • Ale Wujnia Pisu nie chce
 • Przy takich okolicznościach przyrody Wujnia zostanie postawiona pod ścianą: albo faszysm pisoski albo tajsze-kagiebowicze...
  marniok napisal(a):
  Ale Wujnia Pisu nie chce
 • A odkąd dokąd to koleżeństwo traktOOje wypowiedzi polityków poważnie? Hę?

 • PiS musi wprowadzić Dobrą Zmianę w Wujni!
 • edytowano June 2016
  Na razie to jest spore ryzyko, że Wujnia bez UK zacznie się intensywnie miziać z KGB nie oglądając się na swój wschód i Ukrainę.
  Nam pewnie nie pozostanie nic innego jak miziać się z Chińczykami, jeśli Ameryka pozwoli. Przy okazji nawiążę do wątku o ewentualnym zakupie Pekao od Unicredito, za podatkowe pieniądze, dzięki intrydze wstrętnego Morawieckiego: a może by tak Chińczycy je kupili? No bo przy obecnym rządzie, z Morawieckim włącznie, i NBP-ie to raczej Ruscy nie wchodzą w grę.

 • don krawatto on Twitter:

  “Lewactwo bardzo się bało IV RP jednak IV Rzesza budzi wśród nich spory entuzjazm.”
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.