Gaz - jaki sprzedawca?

Wątek - pytanie do Sz. Koleżeństwa kupujących gaz do ogrzewania domu.
Otuszsz zgłosili się do mnie akwizytorzy z "Energii Dla Domu" i zaoferowali sprzedaż gazu po ciut niższej cenie. Do tej pory kupowałam w PGNiG Obrót detaliczny po cenie: O,10485 zł za kWh, a "Energia dla Domu" oferuje cenę: 0,09508 zł/kWh.
Czy ktoś z Szanownych zmienił może sprzedawcę i coś wie na ten temat?

Komentarz

 • ciut? 10% różnicy.

  Ale to nie krzak 'na wnuczka'?
 • Agora. Ale lekko trujący
 • raste napisal(a):
  Agora. Ale lekko trujący
  tzn?
 • edytowano May 2016
  Przeczytać i rozważnie rozważyć się zaleca :)

  http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/oszusci-chca-zarobic-na-taniej-energii

  http://www.instalacje-gazowe.info/9-budownictwo/23-jak-pgnig-przelicza-z-m3-na-kwh

  ile kosztuje ichni gaz? Znaczy się z dostawą "do domu" czyli z wszelakimi opłatami abonamentowymi i Bóg wie co? Na jak długo podpisuje się kontrakt? Na jak długo jest gwarancja ceny? Jak przeliczają m3 na kwh????

  Pytań jak mrówków ......
 • I jeszcze co jest w dziale "kary umowne".
 • To tak na szybko w/s pytań fatusa oraz pytań z jego linków.
  1. Cena podana jest za "goły" gaz, za abonament i usługę dostawy trzeba zapłacić oddzielnie dla PGNiG. Na to wskazuje choćby wysokość ceny.
  2. Przeliczenie kWh/m3 należy do operatora sieci, czyli PGNiG - no, bo to on fizycznie gaz dostarcza i mierzy. Generalnie (przynajmniej w sieciach przemysłowych) przyjmowane jest 10,97kWh/Nm3 gdzie Nm3 to metr sześcienny gazu w warunkach tzw. "normalnych", czyli pod ciśnieniem 1 bara i bodajże w temperaturze 20 st.C. Ponieważ ciśnienie w sieci gazowej jest wyższe, a liczniki "domowe" nie potrafią same z siebie przeliczyć m3 na Nm3, to przelicznik musi uwzględniać jakąś-tam poprawkę.
  Niemniej - warto się upewnić.
  3. Cena wygląda na dobrą, ale obecnie mamy na rynku trend zniżkowy. PGNiG też obniża ceny i warto sprawdzić, za ile jest w stanie zaoferować gaz na nowy sezon.
  4. Generalnie warto umowę dokładnie przeczytać - bo oprócz okresu trwania kontraktu i kar umownych może się pojawić deklaracja zużycia konkretnych wartości w konkretnych miesiącach - no i wtedy trzeba wiedzieć, ile kosztuje gaz niewykorzystany i ile kosztuje gaz "przepalony" ponad wartość z umowy.
 • Uruchomienie gazoportu spowoduje obniżkę cen, więc odbiorcy będą wybierać najtańszego sprzedawcę i problem w tym, żeby można było to robić bez obciążających zobowiązań wobec tego, z którym się podpisało umowę.
  (jestem w trakcie wczytywania się w umowę)
 • edytowano August 2016
  Odświeżam wątek. Tym razem sama zaczęłam szukać tańszego dostawcy, bo okazało się, że sąsiadka znajomej już od dwóch lat płaci niższe rachunki. Taka raczej niebojąca okazała się być i zrezygnowała z usług PGNiG bez żalu.
  Weszłam na stronę porównywarki http://gazus.pl i dzięki niej dowiedziałam się o polskim dostawcy http://www.poznajheg.pl/?utm_source=WYDAWCA1&utm_medium=afiliacja&utm_campaign=dom&utm_term=600x400_heg_dom_kuchenkapalnik_mailling&MWID=AFF_HAS_082016#/ Spółka została laureatem nagrody tygodnika WPROST Innowatory 2015 w dziedzinie energetyka. Z czego wnioskuję, iż nie jest to firma-krzak, a ceny oferuje nad wyraz korzystne.
  Jeśli ktoś coś wie na jej temat, uprzejmie proszę o ...
  Na razie umówiłam się na kontakt, co tuszę, niczym nie grozić nie powinno. Co będzie dalej doniosę.
 • A ta sąsiadka gdzie kupuje gaz?
 • W Energetycznym Centrum, czyli tym, co łazi po domach i pewnie było u Ciebie. Oni się różnie przedstawiają i oferują tzw. Błękitną Taryfę. Ale u nich jest drożej a poza tym to międzynarodowe konsorcjum z główną siedzibą w Pradze.
 • Byle nie z Gazpromu
 • edytowano September 2016
  We wtorek spotykam się z przedstawicielem heggazu. jeśli macie propozycje jakichś pytań, to proszę wpisywać (nawet bez miast ;).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.