Smoleńsk - teraz kwiecień (2017)(2019)

24567

Komentarz

 • edytowano May 2017
  Ta koincydencja... 31 marca 2010 r. wchodzi w życie ustawa o prokuraturze rozdzielająca funkcje PG i MS, Seremet, sędzia Sądu Apelacyjnego w Krakowie (nigdy nie był ani prokuratorem ani policjantem!) obejmuje funkcję PG. Polska jest praktycznie bez prokuratury, wiadomo, jak wygląda funkcjonowanie instytucji w okresach zasadniczych zmian, Naczelna Prokuratura Wojskowa rządzi się więc sama (szef NPW ma rangę zastępcy PG). 10 kwietnia 2010 r. Smoleńsk...
 • Mam do Was takie pytanie - jak to jest z tym otwieraniem trumien? Bo z jednej strony słyszę, że nie wolno, a z drugiej, że wolno? W artykułach traktujących o tym, że nie wolno autorzy powołują się na to rozporządzenie:

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011531783

  i faktycznie tam stoi, że:

  "3. Po przewiezieniu zwłok na miejsce przeznaczenia
  zwłoki chowa się niezwłocznie bez otwierania trumny."

  (pomińmy piękną zbitkę "zwłoki chowa się niezwłocznie")

  Ale wiem, że np. JarKacz otwierał trumnę, bo mówił, że oddawał brata do zakładu, który miał go doprowadzić do lepszego stanu (co niestety nie wyszło).

  Na podstawie, jakiego paragrafu/przepisu mógł otworzyć trumnę? A może to, co zacytowałam inaczej się interpretuje, leży w innym kontekście, którego ja nie ogarniam?
 • To rozp. dotyczy "normalnych" sytuacji, w żadnym razie nie wyłącza przepisów kpk o dowodach, w szczególności oględzin i otwarcia zwłok.

  Co do PJK- nie wiem
 • A co znaczy "nie wolno" w kontekście śledztwa? Nie róbmy żartów.
 • extraneus napisal(a):
  To rozp. dotyczy "normalnych" sytuacji, w żadnym razie nie wyłącza przepisów kpk o dowodach, w szczególności oględzin i otwarcia zwłok.

  Co do PJK- nie wiem
  A dasz jakieś namiary na przepisy tego dotyczące?

  W linkowanym przeze mnie rozporządzeniu jest też o kremacji. Jest dozwolona, zatem w tym przypadku można otworzyć.
 • TecumSeh napisal(a):
  A co znaczy "nie wolno" w kontekście śledztwa? Nie róbmy żartów.
  Ja nie robię żartów, szukam przepisów dla ludków z pracy :) Ja wiem, że JarKacz i kilku innych otworzyło trumny, i że w kwestii sekcji zwłok to oczywiste, ale tam muszę przepisy pokazać :)
 • Nie no, momencik.
  Gdzie stoi że nie wolno otwierać trumien ŚLEDCZYM?

  Druga sprawa - ja widzę przepis o bezzwłocznym chowaniu PO przewiezieniu na miejsce przeznaczenia. A zanim to się stanie to dlaczego niby otwierać nie wolno?

  Nie dalej jak w zeszłym roku zmarła moja ciocia i jej trumna stała otwarta w domu, a w nim i przed nim - pół wsi.

  Trzecia sprawa - jakaż to kara grozi za otwarcie trumny skoro jest niby zakaz otwierania? Gdzie w ogóle stoi zakaz otwierania? Bo chowanie bez otwierania po przewiezieniu na miejsce a zakaz otwierania trumny w ogóle - to dwie różne sprawy.
 • co to w ogóle znaczy "otwierać trumnę"?
  może w prawie rosyjskim jest jakiś taki przepis - bo po 10 kwietnia polska (nominalnie) prokuratura powoływała się na ROSYJSKIE prawo

  przecież w sprawie sekcji zupełnie nie chodzi o "otwieranie trumien"!!!

  w polskim prawie nie tylko nie istnieje przepis, że "nie wolno", ale jest wręcz prawny obowiązek sekcji zwłok Polaka, który zginął nagle za granicą, a jego ciało jest sprowadzane do kraju
  MUSI być przeprowadzona sekcja zwłok takiej osoby niezależnie od tego, jakie sekcje i gdzie byłyby przeprowadzane

  zaraz zacznę przeklinać, te same dezinformacje pojawiły się na FF w kwietniu 2010 i tak sobie żyją własnym życiem, choćby nie wiem ile razy im zaprzeczać i prostować
 • Kopacz jak kłamała, tak kłamie nadal bezczelnie - i manipuluje, próbując powoływać się na jakieś rosyjskie przepisy

  najgorsze jest to, że wciąż są tacy, którzy jej wierzą
 • KAnia napisal(a):w polskim prawie nie tylko nie istnieje przepis, że "nie wolno", ale jest wręcz prawny obowiązek sekcji zwłok Polaka, który zginął nagle za granicą, a jego ciało jest sprowadzane do kraju
  MUSI być przeprowadzona sekcja zwłok takiej osoby niezależnie od tego, jakie sekcje i gdzie byłyby przeprowadzane
  A masz możliwość podania konkretnego przepisu? Ja znalazłam tylko art. 209 kodeksu postępowania karnego, ale tam nie ma nic, ani o powtórnej sekcji zwłok, ani o postępowaniu po przywiezieniu zwłok zza granicy:
  http://prawo.money.pl/kodeks/postepowania-karnego/dzial-v-dowody/rozdzial-23-ogledziny-otwarcie-zwlok-eksperyment-procesowy/art-209

 • TecumSeh napisal(a):Druga sprawa - ja widzę przepis o bezzwłocznym chowaniu PO przewiezieniu na miejsce przeznaczenia. A zanim to się stanie to dlaczego niby otwierać nie wolno?
  No ja też to tak rozumiem, zwłaszcza, że w tym samym rozporządzeniu odnośnie do ekshumacji jest:

  "4. Na miejscu ponownego pochowania trumnę wydobywa
  się ze skrzyni i chowa się bezzwłocznie na
  cmentarzu bez jej otwierania."

  Także wychodzi na to, że ten dopisek "bez otwierania trumny" faktycznie dotyczy tylko stricte miejsca przeznaczenia (cmentarza) i są to względy sanitarne.

  Ponadto jestem pewna, że można otwierać trumnę. Nietylko w przypadku sekcji (Magdalena Żuk miała ponowną sekcję we Wrocławiu), ale również w innych przypadkach - na bank były otwierane trumny Jarugi-Nowackiej i Szmajdzińskiego (kremacja) oraz LechKacza (historia, o której wyżej piszę; JarKacz opowiada o tym w jednym z tegorocznych wywiadów dla TVP lub TV Republika).

  Ale te wywody nie przekonają ludków z pracy :( A rozchodzi się o dzisiejszy nius dotyczący Kopaczowej. Ważna dla mnie sprawa, by uświadomić im, że słusznie jest kobieta wzywana do prokuratury. A oni mówią "no nic nie mogła zrobić, nie jej wina, że u Ruskich jest burdel" :/ Ponadto jeden z kumpli mówi, że sprowadzał zwłoki krewnej zza granicy i nie mógł otworzyć trumny. Gdybym im mogła coś pokazać tak czarno na białym...

 • @erka, sama podajesz argumenty za otwieraniem trumien czyli Magdalena Żuk, Jaruga_Nowacka czyli jest to mozliwe z punktu widzenia prawa
  poza tym nie chodzi głównie o otwieranie trumien w przypadku Kopaczowej tylko przede wszystkim o kłamstwa na temat staranności przeprowadzania sekcji przez Rosjan

  Ewa Kopacz: "Przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 metra a każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie".

  Jak wobec powyższego wytłumaczyc szczatki 7 osób w jednej trumnie?
 • edytowano May 2017
  marniok napisal(a):
  @erkapoza tym nie chodzi głównie o otwieranie trumien w przypadku Kopaczowej tylko przede wszystkim o kłamstwa na temat staranności przeprowadzania sekcji przez Rosjan

  Ewa Kopacz: "Przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 metra a każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie".

  Jak wobec powyższego wytłumaczyc szczatki 7 osób w jednej trumnie?
  Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że Kopacz twierdziła też, że była osobiście przy sekcjach.

  Edit. To a propos wezwania do prokuratury. Zresztą niestety na razie tylko w charakterze świadka.
 • marniok napisal(a):
  @erka, sama podajesz argumenty za otwieraniem trumien czyli Magdalena Żuk, Jaruga_Nowacka czyli jest to mozliwe z punktu widzenia prawa
  poza tym nie chodzi głównie o otwieranie trumien w przypadku Kopaczowej tylko przede wszystkim o kłamstwa na temat staranności przeprowadzania sekcji przez Rosjan

  Ewa Kopacz: "Przekopywano z całą starannością ziemię na głębokości ponad 1 metra a każdy znaleziony skrawek został przebadany genetycznie".

  Jak wobec powyższego wytłumaczyc szczatki 7 osób w jednej trumnie?
  Taaa, ale to nic nie daje. Koleżanka wyguglała jakąś stronę firmy, która zajmuje się przewożeniem zwłok i tam jest napisane, że trumny w Polsce otworzyć nie można. No trudno. Jeszcze jest jeden kolega, który mówi, że ma nadzieje, że Kopacz zostanie skazana. I Tusk. Ale zwyzywali go w pracy od PiSowców. A najśmieszniejsze jest to, że PiSowcem nie jest :)

  A najbardziej mnie boli to, że oni czują, że z tymi pochówkami to makabryczne i wogóle bezczeszczenie zwłok. Tylko nie widzą winy po polskiej stronie, wszystko zwalają na rosyjską (chociaż coś).

  A jeśli chodzi o wypowiedzi Kopacz z tamtych czasów - ja to wiem, Ty to wiesz, na TVP je teraz mocno wałkują, ale ludki z mojej pracy to tak się nie interesują. Z tym jednym kolegą przypominaliśmy im to dziś, a oni dalej swoje "ale niestety nie mogła otworzyć trumien".
 • W każdym państwie na świecie jest tak, że prokurator może wydać nakaz ekshumacji o ile śledztwo tego wymaga. I nie ma co szukać przepisów.
 • Mania napisal(a):
  W każdym państwie na świecie jest tak, że prokurator może wydać nakaz ekshumacji o ile śledztwo tego wymaga. I nie ma co szukać przepisów.
  Ekshumacja to co innego.
 • Ale ona właśnie była w Rosji jako przedstawiciel polskiego rządu, zanim zamknieto trumny, i zapewniała, że dochowano najwyższej staranności.

  A co do ludzi, którzy googlają przepisy na jakichś przypadkowych stronach, to powiedziałabym, że to nie jest wiarygodne źródło.
 • edytowano May 2017
  Pigwa napisal(a):
  Ale ona właśnie była w Rosji jako przedstawiciel polskiego rządu, zanim zamknieto trumny, i zapewniała, że dochowano najwyższej staranności.
  Tak, na to się z kolegą powoływaliśmy.

  Pigwa napisal(a):A co do ludzi, którzy googlają przepisy na jakichś przypadkowych stronach, to powiedziałabym, że to nie jest wiarygodne źródło.
  To powiedzieliśmy ;) Na co koleżanka odparła, bym podała jej paragraf, że tak nie jest. I głupia szukam, ale to nierealne, bo przecież stricte takiego nie znajdę. Zazwyczaj w prawie jest mówione, czego NIE można, a nie co można ;) Poległam w tej dyskusji. A szkoda, bo mam wrażenie, że tylko ten fakt by starczył, by ich przekonać, że słusznie Kopaczowa będzie sądzona.

  Natomiast na argument mówiący o tym, że przecież te ciała są rozczłonkowane i były trudne do identyfikacji etc. odparłam, że przecież my jesteśmy w stanie określić wiek osoby zmarłej kilka tysięcy lat temu. I to ich chyba przekonało. Ale zaraz potem zaczęła się jatka z trumnami :/

 • edytowano May 2017

  Zajrzałam do książki Aspekty prawne katastrofy smoleńskiej, potem przepiszę odpowiedni fragment, bo na telefonie nie dam rady. Jeśli ta książka jest w sieci, to na stronach 103-105 jest podrozdział o zaniechaniach prokuratury.
 • W każdym razie wywód sprowadza się do tego, że art. 210 kpk pozwala na otwarcie trumien za zgodą prokuratury lub sądu i że robiono to np. zawsze gdy sprowadzano ciała żołnierzy RP poległych na misjach zagranicznych, nawet jeśli okoliczności śmierci były dobrze znane.
 • Pigwa napisal(a):

  Zajrzałam do książki Aspekty prawne katastrofy smoleńskiej, potem przepiszę odpowiedni fragment, bo na telefonie nie dam rady. Jeśli ta książka jest w sieci, to na stronach 103-105 jest podrozdział o zaniechaniach prokuratury.
  Ooooo, dzięki! Możesz foty wrzucić, cobyś czasu na przepisywanie nie traciła :)
 • Pigwa napisal(a):
  Ale ona właśnie była w Rosji jako przedstawiciel polskiego rządu, zanim zamknieto trumny, i zapewniała, że dochowano najwyższej staranności.
  Zdaje się że mówiła iż była przy sekcjach oraz przy zamykaniu trumien.
 • Tomasz Kobrzycki‏ @KobrzyckiTomasz 20:00 30.05.2017

  #Minęła20 skoro nie było można otwierać trumien, to jak skremował ciało żony Deresz. W hucie!?
 • edytowano May 2017
  image

  image

  Proszę :) Chodzi głównie o stronę 104, akapit "W tym aspekcie Naczelna Prokuratura...".
 • @Pigwa wielkie dzięki! Powołam się na Art. 210 wspomniany w książce i na 209 wspomniany przez Ziobrę przy okazji sekcji Magdaleny Żuk. Może to coś da...
 • Powodzenia :)
 • Trochę offtop, ale tylko trochę.
  Pamiętacie że seryjny samobójca działał zwykle w piątek, bo ponoć nie da się zrobić sekcji w sobotę czy niedzielę, tylko dopiero w poniedziałek?
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/761001,Tragedia-w-Sanoku-Dlugotrwale-sekcje
  "- Sekcje zwłok zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej w sobotę w godzinach popołudniowych w Rzeszowie. W tej chwili trwają jeszcze ustalenia związane z tą czynnością - powiedziała zastępca prokuratora okręgowego w Krośnie Wiesława Basak. Dodała, że "sekcje będą długotrwałe". - Nie wiadomo kiedy się zakończą - zaznaczyła."

  Przypomnijmy - tragedia wydarzyła się w nocy z czwartku na piątek (10/11 stycznia 2013)

  Oto artykuł z soboty 12 stycznia po południu (po 17:00);
  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/761178,Tragedia-w-Sanoku-Sekcja-zwlok-w-Rzeszowie

  "Ich sekcję zwłok przeprowadzono w szpitalu w Rzeszowie. Wiadomo, że do dalszych badań zostaną pobrane próbki krwi, bo prokuratura chce m.in. sprawdzić czy mężczyzna i kobieta byli pod wpływem alkoholu lub narkotyków."

  Z poniedziału 14 stycznia 2013 mamy już serię artykułów gdzie brane są pod uwagę oficjalne wyniki sekcji.

  No, ale tamta sprawa nie miała z polityką nic wspólnego.
 • Sekcje piątkowego samobójstwa są w poniedziałek, ale już w czwartek są wpisane do grafiku. Taka procedura, polecenia odgórne.
 • erka napisal(a):

  A masz możliwość podania konkretnego przepisu? Ja znalazłam tylko art. 209 kodeksu postępowania karnego, ale tam nie ma nic, ani o powtórnej sekcji zwłok, ani o postępowaniu po przywiezieniu zwłok zza granicy:
  http://prawo.money.pl/kodeks/postepowania-karnego/dzial-v-dowody/rozdzial-23-ogledziny-otwarcie-zwlok-eksperyment-procesowy/art-209

  przecież nie jestem prawnikiem
  internet podaje:
  Po pierwsze, sekcję zwłok obowiązkowo przeprowadza się, jeśli wymagają tego przepisy:

  ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr 89, poz. 555 z późn. zm.)
  ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy (Dz.U. 1997 nr 90 poz. 557 z późn. zm.)
  aktów wykonawczych wydanych na podstawie w.w. ustaw.
  Zgodnie z art. 209 KPK, przeprowadzenie sekcji (w przepisie nazwanej „otwarciem zwłok”) zarządza sąd albo prokurator, jeżeli zachodzi podejrzenie, że śmierć nastąpiła w wyniku przestępstwa.

  Przeprowadzenie sekcji zwłok jest konieczne również wtedy, gdy przyczyny zgonu nie można ustalić w sposób jednoznaczny – dotyczy to zarówno sytuacji, gdy osoba zmarła będąc w podmiocie leczniczym (np. w szpitalu) czy poza nim.
  http://prawoamedycyna.pl/obligatoryjna-sekcja-zwlok/

  ale przede wszystkim liczy się stan prawny obowiązujący 10.04.2010 - a wówczas, kilka-kilkanaście dni po Smoleńsku, te przepisy były łatwe do odszukania w internecie, jasne nawet dla laików
 • Wiadomo, tyle że zwracam uwagę że "zakaz" czy "niemożność" sobotnich czy niedzielnych sekcji mocno się wbiła w umysły.
  To wyżej zaś to jest świetny przykład co NAPRAWDĘ się da a czego się "nie da" i kiedy.
 • Pigwa napisal(a):
  Powodzenia :)
  Udało się :) Cytując te dwa przepisy i podając przykłady, o których wyżej rozmawiamy przekonałam ich :D Sukces! Taki malutki, ale zawsze ;)
 • edytowano May 2017
  Dobrze, że coś do ludzi dociera. To wprawdzie orka na ugorze, bo sprostujesz jedno, a już są kolejne rzeczy, ale czasem kropla drąży skałę.
  :)
 • Oczywiście że tak. Brawo @Erka!
 • erka napisal(a):
  Mam do Was takie pytanie - jak to jest z tym otwieraniem trumien? Bo z jednej strony słyszę, że nie wolno, a z drugiej, że wolno? W artykułach traktujących o tym, że nie wolno autorzy powołują się na to rozporządzenie:

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011531783

  i faktycznie tam stoi, że:

  "3. Po przewiezieniu zwłok na miejsce przeznaczenia
  zwłoki chowa się niezwłocznie bez otwierania trumny."

  (pomińmy piękną zbitkę "zwłoki chowa się niezwłocznie")

  Ale wiem, że np. JarKacz otwierał trumnę, bo mówił, że oddawał brata do zakładu, który miał go doprowadzić do lepszego stanu (co niestety nie wyszło).

  Na podstawie, jakiego paragrafu/przepisu mógł otworzyć trumnę? A może to, co zacytowałam inaczej się interpretuje, leży w innym kontekście, którego ja nie ogarniam?
  Z otwieraniem trumien chodzi najprawdopodobniej o obyczaj funkcjonujący na wsiach polskich kilkadziesiąt+ lat temu, a polegający na otwieraniu trumny tuż przed spuszczeniem do grobu, aby "się rodzina mogła pożegnać".
  Niektórzy jeszcze potrafili przy takim otwarciu całować zwłoki.
  Jest to zakazane odpowiednimi przepisami z oczywistych przyczyn sanitarnych.
 • edytowano May 2017
  krzychol66 napisal(a):Z otwieraniem trumien chodzi najprawdopodobniej o obyczaj funkcjonujący na wsiach polskich kilkadziesiąt+ lat temu, a polegający na otwieraniu trumny tuż przed spuszczeniem do grobu, aby "się rodzina mogła pożegnać".
  Niektórzy jeszcze potrafili przy takim otwarciu całować zwłoki.
  Jest to zakazane odpowiednimi przepisami z oczywistych przyczyn sanitarnych.
  11 lat temu pochowałem Mamę i nikt mi nie zabronił pocałować Jej zwłok. 10 lat temu pochowałem Ojca i też mi nikt nie zabronił dotknąć Jego zwłok.
  W Polsce przed pogrzebem jest taki zwyczaj, że trumna jest otwarta do chwili przybycia księdza, wówczas, przy otwartej trumnie, żałobnicy odmawiają modlitwy w intencji zmarłego (najczęściej różaniec, ale też niektórzy śpiewają psalmy). Potem trumna jest zamykana i przewożona do kościoła na Mszę św. w intencji zmarłego. Po Mszy św. trumnę z ciałem zmarłego przewozi, lub przenosi się w asyście księdza na cmentarz do grobu.

 • starybelf napisal(a):
  krzychol66 napisal(a):Z otwieraniem trumien chodzi najprawdopodobniej o obyczaj funkcjonujący na wsiach polskich kilkadziesiąt+ lat temu, a polegający na otwieraniu trumny tuż przed spuszczeniem do grobu, aby "się rodzina mogła pożegnać".
  Niektórzy jeszcze potrafili przy takim otwarciu całować zwłoki.
  Jest to zakazane odpowiednimi przepisami z oczywistych przyczyn sanitarnych.
  11 lat temu pochowałem Mamę i nikt mi nie zabronił pocałować Jej zwłok. 10 lat temu pochowałem Ojca i też mi nikt nie zabronił dotknąć Jego zwłok.
  W Polsce przed pogrzebem jest taki zwyczaj, że trumna jest otwarta do chwili przybycia księdza, wówczas, przy otwartej trumnie, żałobnicy odmawiają modlitwy w intencji zmarłego (najczęściej różaniec, ale też niektórzy śpiewają psalmy). Potem trumna jest zamykana i przewożona do kościoła na Mszę św. w intencji zmarłego. Po Mszy św. trumnę z ciałem zmarłego przewozi, lub przenosi się w asyście księdza na cmentarz do grobu.

  Ale ja niekoniecznie o tym piszę.
  Był zwyczaj, że takie pożegnanie z otwarciem trumny i ucałowaniem zwłok najbliższa rodzina urządzała na cmentarzu po mszy i ceremonii pogrzebowej a bezpośrednio przed spuszczeniem zwłok do grobu. I to dokładnie jest zakazane.
 • krzychol66 napisal(a):
  starybelf napisal(a):
  krzychol66 napisal(a):Z otwieraniem trumien chodzi najprawdopodobniej o obyczaj funkcjonujący na wsiach polskich kilkadziesiąt+ lat temu, a polegający na otwieraniu trumny tuż przed spuszczeniem do grobu, aby "się rodzina mogła pożegnać".
  Niektórzy jeszcze potrafili przy takim otwarciu całować zwłoki.
  Jest to zakazane odpowiednimi przepisami z oczywistych przyczyn sanitarnych.
  11 lat temu pochowałem Mamę i nikt mi nie zabronił pocałować Jej zwłok. 10 lat temu pochowałem Ojca i też mi nikt nie zabronił dotknąć Jego zwłok.
  W Polsce przed pogrzebem jest taki zwyczaj, że trumna jest otwarta do chwili przybycia księdza, wówczas, przy otwartej trumnie, żałobnicy odmawiają modlitwy w intencji zmarłego (najczęściej różaniec, ale też niektórzy śpiewają psalmy). Potem trumna jest zamykana i przewożona do kościoła na Mszę św. w intencji zmarłego. Po Mszy św. trumnę z ciałem zmarłego przewozi, lub przenosi się w asyście księdza na cmentarz do grobu.

  Ale ja niekoniecznie o tym piszę.
  Był zwyczaj, że takie pożegnanie z otwarciem trumny i ucałowaniem zwłok najbliższa rodzina urządzała na cmentarzu po mszy i ceremonii pogrzebowej a bezpośrednio przed spuszczeniem zwłok do grobu. I to dokładnie jest zakazane.
  Kiedyś ludzie bardziej przeżywali śmierć najbliższych. Jako małe dziecko widziałem obrazki histerycznych spazmów, rzucanie się na trumnę, czy wręcz do grobu.

 • edytowano May 2017
  Jestem u granic wytrzymałości. Następne odkrycia. To co? Te rozczłonkowane ciała Ofiar pakowali do trumien łopatami "jak leci"?
  Kto to robił? Z nagrań archiwalnych wypowiedzi Kopacz wynika, że Polacy. Oświadczyła to 13.04.2010 r. przy Putinie.
  Dzisiaj w pracach uczestniczą również Polacy którzy późnym wieczorem przylecieli z Polski i dzisiaj też już mamy swoje trumny, w które będziemy te ciała zidentyfikowane układać.
  Warto zwrócić uwagę na słowa, jakimi została tam zaanonsowana. Z pewnością nie jako wolontariuszka.
 • Mam nadzieję że jednak Ruscy. Ruscy kagiebiści.Oni nie szanują życia i nie szanują siebie. Zakładam że Kopacz i jej ekipa to tylko chciwe tchórze i kłamcy. Mieli za zadanie dogadać się z Ruskimi i zaprezentować Tuskowi i eurokratom oraz Obamie wzorową współpracę. Przymykali więc oko na wszystko, nie przeszkadzali im w niczym i wysyłali do mediów miłe kłamstwa.
 • loslos
  edytowano May 2017
  AnnaE napisal(a):
  Te rozczłonkowane ciała Ofiar pakowali do trumien łopatami "jak leci"?
  Kto to robił? Z nagrań archiwalnych wypowiedzi Kopacz wynika, że Polacy.
  A dlaczego nie? Na jakiej podstawie uważamy, że akt urodzenia wystawiony między Odrą a Bugiem am chronić osiągnięciem dna Piekła? Polonia monstra non parit? Nic podobnego. Polonia monstra parit tak samo jak każdy inny obszar geograficzny. Piekło wszędzie ma przedstawicielstwa. Tak samo Niebo.

 • No, niestety, tak sama twierdziła. Kto to "my" według niej?
 • Nic tam nie było przypadkowe.
 • Jeszcze jedno.
  Fakt robi za biuletyn prokuratury? Mają tam wtyczkę?
 • Info jest od rodzin.
 • Mnie dziwi, że nikt nie wezwał ( a może jednak) na przesłuchanie tych "patologów", co ramię w ramię "konfekcjonowali" ciała.
 • 7dmy napisal(a):
  Info jest od rodzin.
  To dlaczego pozostałe media powołują się na Fakt, a nie na info od rodzin?
 • AnnaE napisal(a):
  7dmy napisal(a):
  Info jest od rodzin.
  To dlaczego pozostałe media powołują się na Fakt, a nie na info od rodzin?
  Bo, według nich, Fakt jest wiarygodny, a rodziny oszołomskie ?
 • edytowano May 2017
  Fakt otrzymał dane od rodzin (od Pań Generałowych) na tej podstawie stworzył materiał prasowy, wiec jest źródłem tej informacji do cytowania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.