Poszukiwani chętni do Żywego Różańca FF

Jak w temacie.

Szukam 2 chętnych do odmawiania codziennie 1 Tajemnicy Różańca czyli 1 x Ojcze Nasz i 10 x Zdrować Maryjo (dla dbających o prawidłowe nazwy 1 x Modlitwa Pańska i 10 x Pozdrowienie Anielskie). Zajmuje to 5 minut w autobusie do pracy czy uczelni. Raz w miesiącu odpowiedziećimage na maila trzeba - 10 sekund wystarczy wbić + i odesłać.

I tyle.

Róża jest Neo czyli ma również Tajemnice Chwalebne.

Chętni proszeni są o kontakt na allan_carter@wp.pl

Się kłaniam

Komentarz

 • podbijam
 • edytowano July 2018
  "Róża jest Neo czyli ma również Tajemnice Chwalebne."

  Gdyby była Tradi, to by Chwalebnych nie miała?? :D

  Przy okazji podbijam :)
 • Przepraszam Światła, przepraszam wodzu, no co też wódz?
  I co mię po tym podbijaniu?
  Ale dzienks
 • No, nikt nie znajdzie 5 minut na dziesiąteczkę?
 • Rozesłałem wieści poza forumem, może się ktoś odezwie via mail lub tutaj. Nie wszyscy chętni udzielają się lub przeglądają którekolwiek z naszych forumków.
 • edytowano July 2018
  Może ktoś wyjaśni lopatologiczniej o co mogłoby chodzić bo naprawdę nie wiem. Rozumiem co Kolega napisał w poście otwierającym.
 • Dzienks. Aniu, sam poszukam te 5 minut na dziesiąteczkę...
 • robert.gorgon napisal(a):
  Może ktoś wyjaśni lopatologiczniej o co mogłoby chodzić bo naprawdę nie wiem
  MNa początku było łopatologicznie, ale spróbuję jeszcze bardziej. Żywy Różaniec to takie sprytny myk: 20 osób odmawia 1 Tajemnicę Różańca (technicznie: 1 raz Ojcze Nasz i 10 x Zdrować Maryjo), a zasługi te osoby w niebie mają jakby CAŁY różaniec odmówiły; czyli błogosławieństwo i opiekę Matki Boskiej, dodatkowe mozliwości zyskiwania odpustu pod zwykłymi warunkami, etc...
  Ten Różaniec jest internetowy czyli siedzimy po całej Polsce i się modlimy w domach. Historycznie założony na starej Flądrze bodajże w 2008, trwa mimo nieustannego upadku ;-). Nazwa zmieniona bo FF w chweli obecnej coż... każden widzi.
  Ponieważ wypadły mi 2 osoby szukam 2 chętnych na zastępstwo. Aha Taki różaniec prowadzi jedna osoba zwana zelatorem. Rozsyła Tajemine co miesiąc, pisze raport z listy obecności, odmawia modlitwy wstępne i końcową. I -jak kto wypadnie - to żeby nie było dziury - odmawia za nieobecnych..
  .
 • robert.gorgon napisal(a):
  Może ktoś wyjaśni lopatologiczniej o co mogłoby chodzić bo naprawdę nie wiem. Rozumiem co Kolega napisał w poście otwierającym.
  Dziesiątkę Różańca odmówić należy wg przydzielone tajemnicy w danym miesiącu. W ciągu dnia lub nocy, w dowolnym czasie, w dowolnym miejscu.
  Tutaj FAQ
  http://zrff.pl/?odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytan
 • edytowano July 2018
  Reszty chyba już prawidłowo się domyślam. Gdzie mogę się zgłosić jeśli Kolega nadal kogoś potrzebuje? Edit wsio znajem
 • Może mi ktoś pomóc zrozumieć skąd / dlaczego / po co proporcja 1/10
 • Może Kolega odmawiać 2, 3, 5 i więcej dziesiątek. Wszytko zależy od wydolności i potrzeby.
 • Aha, @Misiek_z_Sokolowki daj znać tutaj
  http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/7426/zgloszenia-do-zywego-rozanca-ff#latest
  od jakiej tajemnicy i wktorej Róży zacznie Rycerz @robertgorgon swoją modlitwę w ramach ŻRFF.
  Trzeba go uroczyście przyjąć.
 • Piękna gra zespołowa o niebo
  +

  L-)
 • Tylko Misiek Gupi... no tak co miesiąc się zmienia o jedną tajemnicę do przodu. I po to piszę co miesiąc maila, żeby zmienić tejemnicę. Nie napisałem..
  Mój mail to tomasz_c_rzadkowski@wp.pl
  Do wyboru Tajemnic jest 3 Chwalebna i 1 Radosna. Proszę sobie wybrać.
  Aha jeszcze będzie do zrobienia legitymacja, ale to szczegół.
 • No a co to za kontakt allan_carter@wp.pl?
 • randolph napisal(a):
  Może mi ktoś pomóc zrozumieć skąd / dlaczego / po co proporcja 1/10
  Rozważamy wydarzenia z życia Pana Jezusa, przeżywając je razem z Jego Matką - Maryją, czyli w Bożym świetle, traktując jako Tajemnice Bożego działania.
  Począwszy od Zwiastowania (Tajemnice Radosne), kiedy to Bóg - Syn Boży stał się człowiekiem, aż do Wniebowzięcia Maryi i uznania Jej za Królową w niebie jako Matki Bożej.

  Proporcja 1/10, czyli dziesiątka - to raz "Ojcze nasz", 10 razy "Zdrowaś Mario" i raz "Chwała Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu". Odmawianie tych modlitw pomaga zwykłym, prostym, niespecjalnie uduchowionym i nieuczonym w teologii ludziom skupić myśli na danej Tajemnicy, z kolej przedmiot zwany różańcem sprawia, że nie trzeba liczyć modlitw, a jest ich akurat tyle, ile trzeba dla wypełnienia optymalnego czasu kontemplacji.
  "Ojcze nasz" - bo Różaniec to modlitwa kierowana do Boga, modlitwa, której nauczył nas Pan Jezus. "Zdrowaś Mario", bo modlimy się do Boga razem z Maryją, ucząc się od niej, powtarzając "jak za panią matką" (ufni w słowa Pana Jezusa wypowiedziane na krzyżu "oto Matka twoja"), a "Chwała Ojcu" na końcu jako uwielbienie Trójcy Świętej.
  Taki swoisty brewiarz dla świeckich, nie wymagający ani nauki pamięciowej, ani szczególnej wiedzy teologicznej, a jednak przybliżający dzięki modlitwie i medytacji sprawy, którymi żyła Maryja - i pozwalający przeżywać je także coraz mocniej we własnym życiu.

  To taki mój bardzo prymitywny sposób wyłożenia kawy na ławę, ale można poczytać o Różańcu wiele głębokich, teologicznych tekstów, literatura jest obszerna.

  Różaniec to modlitwa ćwicząca w pokorze. Ma też moc egzorcyzmu.

  Żywy Różaniec to z kolei taki sposób odmawiania Różańca, w którym tyle osób, ile jest Tajemnic (czyli 15 lub - od ustanowienia przez św. Jana Pawła II Tajemnic Światła - 20 osób) odmawia codziennie cały Różaniec, rozdzielając między sobą poszczególne Tajemnice. Każda osoba rozważa każdego dnia w danym miesiącu tylko jedną Tajemnicę, ale razem, jako wspólnota 15 czy 20 osób, odmawiają cały Różaniec.
  Taki sprytny myk dla zapracowanych i zabieganych, wymyślony przez Paulinę Jaricot - ale to działa, ma aprobatę Kościoła.
 • Kania tak piękniie i prosto napisała, ależ ma lekkie pióro...
  mam 2 maile allan_carter to taki służący do zmarnowania, bardziej oficjelny Facebook i takie tam tomasz_c_Rzadkowski - jest mój. A _c_ to Cyprian, jakby się kto pytał. To nie jest zabronione, a nie mam ochoty mieć trolla w mailu prywatnym.
  To jak: jest chętny? To proszę o maila obojętnie na który
  robert.gorgon napisal(a):
  Reszty chyba już prawidłowo się domyślam. Gdzie mogę się zgłosić jeśli Kolega nadal kogoś potrzebuje? Edit wsio znajem
  Robercie, tak potrzebuję i poproszę.
 • O, super!

  Pytałem o ten pierwszy (bo w poście otwierającym był) mail czyli allan_carter... tylko dlatego że podałem go jako kontakt dla osób ewentualnie chętnych do modlitwy. Żeby potem nie wyszło że sobie z nich żarty robię. To żadne wścibstwo ani śledztwo nie było.
 • Jesli dalej chetni poszukiwani, to mail zgloszeniowy poszedl
 • czlowiek napisal(a):
  Jesli dalej chetni poszukiwani, to mail zgloszeniowy poszedl
  Chętni zawsze poszukiwani i mile widziani. :)
 • czlowiek napisal(a):
  Jesli dalej chetni poszukiwani, to mail zgloszeniowy poszedl
  Witamy w ŻRFF.
  MarNak przyjmie Cię z należnym szacunkiem, Rycerzu.
 • czlowiek napisal(a):
  Jesli dalej chetni poszukiwani, to mail zgloszeniowy poszedl
  Zapraszam tutaj
  http://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/7426/zgloszenia-do-zywego-rozanca-ff#latest

  Zostanie Ci przydzielona konkretna Róża i tajemnica Różańca.
 • marnioku, pokornie dziękuję. Miałem w pracusi zwariowane lotnisko, aleś ogarnął to pięknie za mnie, co wobec Rycerstwa płci obojga potwierdzam.
  Dłużnikiem Twoim się stałem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.