Czy są na sali miłośnicy Bustera Keatona?

Komentarz

 • Są!
  Dawaj następne takie perełki.
  Będę oglądać w miarę wolnego czasu.
 • Zatem czas na mój kamingałt.
  W latach 80 na czechosłowackiej telewizji obejrzałem niemy film z następującą fabułą:
  Pan młody jedzie na ślub, ochlapał damę idącą drogą, ale tego nie zauważył, chwilę później ma awarię i włazi pod auto, nadchodzi ochlapana dama i widząc stojące na poboczu auto wsiada na tył, aby się przebrać, a ciuszki do wyschnięcia wiesza na krzewach z pobocza.
  Pan młody rusza, narzeczona i tłum gości już mu machają ze stopni katedry i wtedy orientuje się, że ma na tylnym siedzeniu "nagą niewiastę" (oczywiście na standardy lat 20-30, czyli osłoniętą od kolan do szyi, tyle że w bieliźnie).
  Nie zatrzymuje się pod schodami pokazując na migi awarię hamulców i objeżdża katedrę, aby pozbierać myśli. Tymczasem grupa mężczyzn odrywa się od gości i wskakuje na samochód, aby pomóc kumplowi. Gdy wyjeżdżają zza rogu przyklejeni do auta, wszyscy jednolicie pokazują, że hamulce uszkodzone i nijak się nie da naprawić.Historia ma oczywiście dalszy zabawny ciąg, ale ta scena wydaje się najbardziej wyrazista.
  Powyższa scena wielokrotnie stawała mi przed oczyma przy okazji różnych politycznych mistyfikacji.
  No i tu mam problem. Przeszukałem całego dostępnego Bustera Keatona i Harolda Lloyda i nie odnalazłem tej historii. Na pewno nie był to Charlie Chaplin.
  Może teraz los się do mnie uśmiechnie?
 • "Limousine love" z Charley Chasem:

  Nie ma za co.

  Nb. niegdyś wysłałem do Kolegi maila i priva na tt. To było parę miesięcy temu, ale jeśli myśleć o naprawie państwa, to pytanie dalej aktualne (-:


 • Nie nadaję się na świadka.
 • witaj Murdeliu!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.