co z tym Modzelewskim?

nasz czy nienasz?
KOR & konsortes
bardziej Consortes jak KOR jednak
mediewista jak Geremek, Gieysztor i Samsonowicz
za sprawiedliwośćią społeczną 500+ powinno się mu podobać,
socjalny i socjalistyczny
lekko narodowy, pisał bez ozdobników, co zdarza si e prof. Nowaku
muszę coś nabyć żeby se przypomnieć
np Chłopi image

Komentarz

 • Swego czasu kupowałem jak leci książki o interesującej mnie tematyce, nie patrząc na autora, itp. Tym sposobem posiadam wielość rozmaitych monografii o wczesnych Piastach, które sprowadzają się do miej lub bardziej udolnego powielania tych samych tez. Po latach odkryłem (także dzięki Koleżeństwu z FForumków), że w dużej części nieprawdziwych lub zwyczajnie bezpodstawnych widzimisiów. Zwykle żadnej oryginalnej myśli tylko kompilacje od kolegów (bibliografia), którzy robili to samo (bibliografia) i przez takie wielokrotne zapętlenia czasami nie wiadomo kto jest rzeczywistym autorem danej tezy. Pół metra bieżącego bibliotecznej makulatury.

  Nie deprecjonując wartości nieznanej mi pozycji j.w. ani osoby (nielubianego osobiście) Autora - przy dzisiejszym stanie świadomości zacząłbym od pdf'a żeby chronić środowisko. Można tez przewertować na początek w bibliotece.
 • Nie wiem, skąd tenże tekst wziąłem, ale on tak mocno podkreśla, że Słowianie to rdzeń osi Indoeuropejczyków, a zaś Germanie czy Bałtowie to jakieś miszlingi, że warto poczytać ku pokrzepieniu serc:

  http://www.taraka.pl/jezyki_indoeuropejskie_a_genetyka

  Naukowców fakty nie interesują, w zasadzie nikogo nie interesują.
  Naukowcy przeżuwają po raz kolejny wydzieliny swoich starszych kolegów i tak zaliczają punkty za publikacje. Świat zewnętrzny ich nie interesuje, bo z trudem ogarniają, to co muszą ogarnąć w ramach obowiązków zawodowych.
  Peter Drucker fajnie pisał, że jedynie to co jest na zewnątrz jest ciekawe, a przez to że ludzie siedzą wewnątrz organizacji, to mają ogromną potrzebę patrzenia do wewnątrz, przez co nie są w stanie wytworzyć niczego ciekawego.
  Może to też problem polski, kompleksów wobec prusactwa. Zauważ, że ważne prace w sprawie języków słowiańskich stworzyli Nowozelandczycy.
 • nic novi w nihilizmie
  uczelnie mają ciekawe tematy in situ, a zajmują się przebrzmiałymi problemami odległymi o setki lat i kilometrów
  nobo nobo
  tematy miejscowe
  a) mogą być polityczne
  b) wymagają znajomości języków używanych lokalnie,a dla niektórych obcych
 • Uczelnie zajmują się przeszłymi badaniami, bo to bezpieczne.
  Na ten przykład moja piękna małżonka, w ramach pracy magisterskiej robiła realne badania, i po uczciwych badaniach wyszło, że korelacji nie ma. Z punktu widzenia nauki to ważna informacja aby badań w ślepy zaułek nie pchać, ale z punktu widzenia administratora uczelni, to co są warte badania, które pokazały, że korelacji nie ma?
  Inny mój kuzyn robił pionierskie prace w medycynie z wykorzystaniem USG (w latach osiemdziesiątych ubiegłego tysiąclecia), no i okazało się, że jest super ale wymaga to zmian procedur, nawyków, ważności w hierarchii, bo sporo jego pomysły zmieniały, więc musiały sobie jeszcze wiele lat poczekać. (JORGE ładnie pisał o zarządzaniu zmianą).
  Kończąc OFFa, postać znam, prac historycznych nie czytałem, więc się nie wypowiem ;)
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Uczelnie zajmują się przeszłymi badaniami, bo to bezpieczne.
  Na ten przykład moja piękna małżonka, w ramach pracy magisterskiej robiła realne badania, i po uczciwych badaniach wyszło, że korelacji nie ma. Z punktu widzenia nauki to ważna informacja aby badań w ślepy zaułek nie pchać, ale z punktu widzenia administratora uczelni, to co są warte badania, które pokazały, że korelacji nie ma?
  No cóż, takie badania pokazują granicę między nauką a pseudonauką. Jeśli zamykasz oczy na wyniki negatywne, to przestajesz być naukowcem, proste.
  ms.wygnaniec napisal(a):
  Inny mój kuzyn robił pionierskie prace w medycynie z wykorzystaniem USG (w latach osiemdziesiątych ubiegłego tysiąclecia), no i okazało się, że jest super ale wymaga to zmian procedur, nawyków, ważności w hierarchii, bo sporo jego pomysły zmieniały, więc musiały sobie jeszcze wiele lat poczekać.
  I tak dobrze, że go nie zajebali jak Ignaca Semmelweisa. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignaz_Semmelweis

  Myślę, że bez znacznej przesady można nazwać mordercami ludzi, którzy blokują postęp medycyny.
 • loslos
  edytowano May 2019
  A najbardziej zasłużonym Polakiem w historii jest Antoni Bryk - człowiek, który po polsku rozmawiał tylko z pacjentami. Zaś największym kutasem w historii Polski jest hr. Kazimierz Krasicki. A do Jakuba Szeli pretensję można mieć tylko o jedno - że jakoś hrabia Krasicki mu umknął.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  I tak dobrze, że go nie zajebali jak Ignaca Semmelweisa.
  Dalszą karierę rozwijał w biznesie korzystając z możliwości nowych wyzwań w zewnętrznej ścieżce kariery.Tak więc ten tego...

 • a tak zupełnie na marginesie ...
  Z Gieysztorów najbardziej niekontrowersyjną i osobiście wielce przeze mnie lubianą jest żona Tadeusza, Gina Gieysztor z domu Kurusza Worobjew. Znakomita tłumaczka poezji Achmatowej i książek jej poświęconej.

  Próżno szukać w biografii poszlakowych przyspieszaczy kariery typu masoństwo, współpraca z wywiadem PRL, wysokich orderów od każdej władzy, itp.- jak u Aleksandra z tego wątku, chociażby.
 • A do Jakuba Szeli pretensję można mieć tylko o jedno - że jakoś hrabia Krasicki mu umknął.
  Uśmiałem się po pachy, choć przecież sprawa poważna we wszystkich jej aspektach.
 • ms.wygnaniec napisal(a):
  Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  I tak dobrze, że go nie zajebali jak Ignaca Semmelweisa.
  Dalszą karierę rozwijał w biznesie korzystając z możliwości nowych wyzwań w zewnętrznej ścieżce kariery.Tak więc ten tego...

  Ten tego - ten tegiem, a Semmelweisa fizycznie, kijem zamordowali, jak im tłumaczył, że przenoszenie bakterii z trupów na rodzące kobiety jest niekorzystne dla ich zdrowia.
 • Przy okazji się wyjaśniło, dlaczego Antoni Bryk stosował metodę Listera zanim przyszła ona do głowy Listerowi. Cudze chwalicie, swego (albo bratankowego) nie znacie.
 • noale co z panem tow. Karolem?
  dobry czy pompowany?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.