Program Opozycji Totalnej

2»

Komentarz

 • ms.wygnaniec napisal(a):
  adamstan napisal(a):
  Ale lemingi na to pójdą
  No ale policzyliśmy szable lemingów i wiemy, że to za mało. Drogi są trzy:
  - zwiększamy swój elektorat - nowe propozycje,
  - zmniejszamy elektorat przeciwników - pedagogika wstydu i zastraszanie,
  - zmniejszanie frekwencji - nasi zdyscyplinowani więc relatywnie lepszy wynik
  te propozycje nie realizują niczego takiego.
  Nowe pomysły to drożyzna, więc niech rząd coś zrobi:
  Apelujemy, aby odpowiedni ministrowie zajęli się konkretnymi problemami, które powodują wzrost cen żywności. W przeciwnym razie, z tych "plusów", w portfelach Polaków nie zostanie nic
  ćwieknęła plaćforma.
  Jak PiS odrobi lekcję, to zestawieniem wzrostu cen ich zabije.

  1. Lemingi pójdą na cokolwiek postulowanego przez poko. Dziś cmokają na decentralizację, jutro -jak grześ każe- będą mieli wzwód na myśl o silnym scentralizowanym państwie. Nie ma w tym za grosz logiki i racjonalności, więc bez sensu jest wchodzenie z nimi w jakiekolwiek merytoryczne zwarcie.

  2. 'Trzy drogi' - to się zgadza, a perspektywy poko ma takie:
  - nowe postulaty - e? no chyba, że odsunąć kaczora od władzy. To jest szczyt ich możliwości.
  - pedagogika wstydu - przegrzana, zużyta, nie działa, ile można?
  - zmniejszanie frekwencji - musieliby odważnie rozpowszechniać sondaże z 120% poparciem dla pisu.

  Do tego desperackie odgrzewanie 10.04. Niesamowita żałość i beznadzieja. W dodatku ta ekipa wraz z całym zapleczem ewidentnie nie jest w stanie się zmienić.

  Jak tu nie być optymistą?
 • natenczas napisal(a):
  Lemingi pójdą na cokolwiek postulowanego przez poko. Dziś cmokają na decentralizację, jutro -jak grześ każe- będą mieli wzwód na myśl o silnym scentralizowanym państwie. Nie ma w tym za grosz logiki i racjonalności, więc bez sensu jest wchodzenie z nimi w jakiekolwiek merytoryczne zwarcie.
  Ale można się znęcać.

 • romeck napisal(a):
  Rafał
  ! :)
  +1
 • natenczas napisal(a):
  - pedagogika wstydu - przegrzana, zużyta, nie działa, ile można?
  Bo PO to synteza UD i KLD, które łączyło to jedynie, że były bardzo paskudne.

  UD to Żydy z taksonomii Jedlickiego czy ta część polskiej inteligencji, która poparła komunizm. Najczęściej żydowskiego pochodzenia ale nie jest to reguła absolutna. KLD natomiast to reprezentacja ludzi bazowych - pozbawionych jakiejkolwiek kultury i połączonych jedynie żarliwym pragnieniem, by się nachapać. Jednym słowem Chamy - jeszcze 20 lat wcześniej w nienawistnym zwarciu, teraz połączeni chwilowymi interesami.

  Pedagogika wstydu to żydowska robota, chamom bliżej do propagandy sukcesu. Taka PO też uprawiała, vide • Nateczas, jeszcze raz ;)
  - szabel lemingów jest za mało! Ich, w teorii, nie trzeba mobilizować (jak wygląda praktyka, to wielkość spontanicznych tłumów po pozbyciu się żony pana Kramka z Polski), ale to zdecydowanie za mało!!!
  - drobnym ruchem ku nowemu, a raczej odzyskaniu utraconego terenu, to samodzielny start Peezelu, ale to dalej mało,
  - liczyłem na jakiś ruch w kierunku 'nowych' wyborców, a tu poza nienawidzenieniem Kaczora Dyktatora i beki z polskości nic nie ma, no tyle że to obecnie słabo działa,
  - walenie prętem w klatkę kolejnymi kurestwami też już jest słabe,

 • Ależ podpisałem się (zgadzając) pod ms.-owym wywodem powyżej, robię to niniejszym ponownie, i powtórzę ile razy będzie trzeba:)
 • @ms.wygnaniec; ruch w kierunku nowych wyborców: zapowiedziane wyprawy na wieś Kopaczowej et. cons. I podróże Dulkiewiczowej ze stołem.
  Mz. 5 lat za późno.
 • edytowano June 2019
  Mania napisal(a):
  @ms.wygnaniec; ruch w kierunku nowych wyborców: zapowiedziane wyprawy na wieś Kopaczowej et. cons. I podróże Dulkiewiczowej ze stołem.
  Mz. 5 lat za późno.
  Tak za późno, ale najważniejsze że sztucznie i nieszczerze. Fałsz ludzie czują tym bardziej że pamięć faktów przeczy nowym gestom. Totalni mogą próbować, z sukcesem, być blisko ludzi fizycznie ale mentalnie i emocjonalnie byli, są i będą od nich daleko. Te wysiłki są skazane na porażkę. Najsprawniejszym kłamcą wśród nich, uwodzącym ludzi latami i milionami był Tusk. Już nie jest. Wydało się, zużył się, zdradził, postarzał i skapcaniał. Trzaskowski jest dobrą technicznie kopią, może nawet ma ciekawe elementy nowego modelu, ale jest jeszcze bardziej sztuczny i niewiarygodny. Reszta jak Trzaskowski, albo jak żałosna Kopacz, albo jak złachany Schetyna, albo jak groteskowy Nitras czy jak antypatyczny Kierwiński. No nie ma nikogo z charyzmą budzącego nieco sympatii i zaufania. Pójdzie za nimi tylko stara banda i nieco nowych naiwniaków. Mało.
 • los napisal(a):
  Dlaczego Polacy w zaborze pruskim i austriackim się w zasadzie nie buntowali a w moskiewskim ciągle było jakieś powstanie? Bo z Niemcami są Polacy się w stanie porozumieć a z Rosjanami nie. Jak prześledzisz historię Hiszpanii zobaczysz, że w Katalonii było identycznie - permanentne powstanie, jak nie krwawe, to przynajmniej ciche. Nie dziwota -Katalończycy i Kastylijczycy po prostu nie mogą żyć obok siebie.
  Ale Szkoci i Anglicy żyli razem przez 300 lat. Powstania były, ale w sumie tylko na początku (ostatnie w 1745 r.) i to nie antyangielskie, a antyhanowerskie, legitymistyczne.
  Kilkanaście lat po "dewolucji" niepodległościowcy opanowali lokalny rząd, wzięli w pewnym momencie wszystkie albo prawie wszystkie szkockie mandaty do londyńskiego parlamentu i za niepodległością poszło 48% przy bardzo wysokiej frekwencji.

  Jeśli kogoś do tezy MS-a nie przekonuje przykład Katalonii i Kastylii, to mamy ten. I znajdą się inne. Też najpierw było Home Rule, a potem niepodległości, czy wspomniany tu stopniowy rozkład Belgii.
 • christoph napisal(a):
  Belgia to chyba bękart jakiegoś traktatu,
  choć! (chodź?)
  ująl mnie ich krór katolicki, który abdykowął na dwa dni, żeby jako katolik nie zatwierdzić / przeszkodzić ichniemu sejmasowi zatwierdzić aborcji albo eutanazji
  W sensie formalnym powstali po rewolucji w 1830 r. i utrzymało ich powstanie listopadowe, ale powiedzieć, że Belgia powstała w 1830 r., to jak powiedzieć, że Polska powstała w 1918 r. Dość zwarty i odrębny obszar państwowy był tam co najmniej od końca XVI w. do końca XVIII w.
 • A nie były to prowincję habsburskie?
  Muszę sprawdzić w chwili wolnej
 • christoph napisal(a):
  A nie były to prowincję habsburskie?
  Muszę sprawdzić w chwili wolnej
  Były. Tyle że trudno "prowincje habsburskie" traktować jako nie-Belgię, tylko ja wiem? Hiszpanię? :D
  Generalnie do XVII wieku Habsburgowie nie doprowadzali do unii realnych swoich monarchii, np. w Hiszpanii ówczesną "autonomię Katalonii" znieśli dopiero Burbonowie po wojnie sukcesyjnej, w Austrii unifikację kombinował Ferdynand, ale obecnej Belgii to nie obejmowało, dopiero sankcja pragmatyczna Karola VI z 1713 r.
  Obszar nie był niepodległy w rozumieniu nowożytnej suwerenności (np. Bodina), ale nawet przy unifikacyjnych akcjach Marii Teresy i Józefa II zachowywały co najmniej kulturową odrębność od zwartego obszaru naddunajskiego.
 • Dzięki
  Chyba jednak u haps burgow to było więcej niż unia personalna.
  Kiedy pojechałem obejrzeć ołtarz Baranka Bożego w Brugji, to usłyszałem, nie wiem na ile prawdziwą, informacje, że pierwsze transporty z kakao docierały właśnie do Brugji
  Królestwo Czech w ramach CRNN było osobnym królestwem, nie wiem jak to było że Zjednoczonymi Prowincjami
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.