Pszyjaciułko pomusz - czy do aux można kupić adapter pozwalający używać słuchawek

w sęsie pewnej starszej pani z mojej rodziny ktoś sprezentował radyjo które niestety ku naszemu zdziwieniu nie ma normalnej dziurki na mikro dżeka tylko ten nieszczęsny aux... :( radyjo retro wygląda i strasznie się jej podoba więc próbujemy jakoś wyjść z tej sytuacji :)
Otagowano:

Komentarz

• Bem poszedł do sklepu ze sprzętem elektronowo-muzycznem. Dla melomanów. Jak również sprawdził w Allergo.

BTW co Kolega rozumie przez "aux", bo Allergo rozumie przez to właśnie dżeka?
  • a jak tam jest dokladnei napisane? aux out? czy aux in? :)
    jeslinto pierwsze to pewnie przejsciowka z jacka starego typu na mini wystarczy
    tak mi sie wydaje
  • uhrr napisal(a):
    a jak tam jest dokladnei napisane? aux out? czy aux in? :)
    jeslinto pierwsze to pewnie przejsciowka z jacka starego typu na mini wystarczy
    tak mi sie wydaje
    niestety jest tylko napisane aux i na radiu i na opisie na pudełku :( instrukcji brak
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    Bem poszedł do sklepu ze sprzętem elektronowo-muzycznem. Dla melomanów. Jak również sprawdził w Allergo.

BTW co Kolega rozumie przez "aux", bo Allergo rozumie przez to właśnie dżeka?
    kuleżanka tyle doczytała po różnych kątach w internecie, że już sama nie wie
    cholerstwo wygląda jak zwykłe wejście słuchawkowe ale ofkors słuchawki nie działają jak sie wsadzi tam małego niezbankrutowanego dżeka
  • Może sprawdzić czy aux to nie wejście np z mp3 czy innego gramofon?
    Przeczytać instrikcje
  • Spróbować z innymi słuchawkami?
  • xff napisal(a):
    no właśnie boję się to kupić bo to nie wygląda jak duży jack
    To przrjsciufka z małego na duxy
    Taki rozpychacz
  • christoph napisal(a):
    Może sprawdzić czy aux to nie wejście np z mp3 czy innego gramofon?
    Przeczytać instrikcje
    instrukcji brak
  • christoph napisal(a):
    Poza tem
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic461042.html
    Wejście aux
    nic nie rozumiem z tego co tam piszo
  • koci.uep napisal(a):
    Spróbować z innymi słuchawkami?
    sluchawki można kupić tylko na małego dżeka
  • W owym radyjku "aux" to wejście - do podłączenia jakiegoś źródła dźwięku. Wyjścia słuchawkowego ani żadnego innego niestety nie ma. Tylko wbudowany głośnik.
  • edytowano November 15
    Okay now. Gniazdo aux to jest gniazdo wejściowe a nie wyjściowe, więc słuchawki nie będą działać ale np. mikrofon już tak. Można to sprawdzić w ten sposób, że można tam włączyć jakieś urządzenie. Najłatwiej komórkę. Trzeba tylko mieć taki przewód ( z dwóch stron wtyczka męska):
    image
    Jestem pewny, że na radiu będzie słychać komórkę (można puścić muzykę z komórki albo do kogoś zadzwonić) a to oznacza, że na bank aux jest wejściem więc słuchawki nie będą działać.
    Ale...
    Z tego linku do radia co kuleżanka zapodała widać, że radyjo ma gniazdo USB więc idziemy do sklepu i zanabywamy takoje ustrojstwo co nam da włączyć słuchawki przez USB:
    image
    albo kupujem słuchawki z wtyczką USB:
    image

Proponuję dopytać się szczegółów u szpenia w sklepie oraz czy jest możliwość zwrotu w razie by nie działało. Ale działać powinno.
  • edytowano November 16
    Ale USB w tym radyjku to też jedynie wejście - do podłączania pendrivów z empetrójkami. Taka "przejściówka" słuchawki<>USB będzie działać tylko z komputerem, bo to defacto taka mini karta dźwiękowa USB z wyjściem na słuchawki.
  • Mordechlaj_Mashke napisal(a):
    Okay now. Gniazdo aux to jest gniazdo wejściowe a nie wyjściowe, więc słuchawki nie będą działać ale np. mikrofon już tak. Można to sprawdzić w ten sposób, że można tam włączyć jakieś urządzenie. Najłatwiej komórkę. Trzeba tylko mieć taki przewód ( z dwóch stron wtyczka męska):
    image
    Jestem pewny, że na radiu będzie słychać komórkę (można puścić muzykę z komórki albo do kogoś zadzwonić) a to oznacza, że na bank aux jest wejściem więc słuchawki nie będą działać.
    Ale...
    Z tego linku do radia co kuleżanka zapodała widać, że radyjo ma gniazdo USB więc idziemy do sklepu i zanabywamy takoje ustrojstwo co nam da włączyć słuchawki przez USB:
    image
    albo kupujem słuchawki z wtyczką USB:
    image

Proponuję dopytać się szczegółów u szpenia w sklepie oraz czy jest możliwość zwrotu w razie by nie działało. Ale działać powinno.
    Wielkie dzięki!!! kupię taką przejściówkę usb-słuchawki. nawet nie wiedziałam, że tak można! stokrotne dzięki!
  • Nie zadziała.
  • Ten radiogłosnik ma BT? a gdzie siem to wlacza? Chyba pod "mode"?
  • adamstan napisal(a):
    Nie zadziała.
    poważnie?
  • uhrr napisal(a):
    Ten radiogłosnik ma BT? a gdzie siem to wlacza? Chyba pod "mode"?
    co to jest BT? włącza się przekręcając volume...
  • edytowano November 16
    bluetooth, łącznosc bezprzewodowa, glosnik mozna połączyc bez kable -"sparować", np. ze smartfonem, by odtwarzac dzwięk
    Prawdobodobjie za ktoryms nacisnieciem przycisku "mode" wejdzie sie w tryb bt.
  • uhrr napisal(a):
    bluetooth, łącznosc bezprzewodowa, glosnik mozna połączyc bez kable -"sparować", np. ze smartfonem, by odtwarzac dzwięk
    Prawdobodobjie za ktoryms nacisnieciem przycisku "mode" wejdzie sie w tryb bt.
    Chyba "bez kabla" bo "bez kable" to akurat podłączenie przewodowe.
  • bluetooth nie działa próbowaliśmy
  • xff napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Nie zadziała.
    poważnie?
    Poważnie, nawet post wyżej przecież napisałem dokładnie, dlaczego.
  • xff napisal(a):
    bluetooth nie działa próbowaliśmy
    ale wlaczyłaś bt w smartfonie, i w radiu, i smartfon nie odnalazł radia aby mozna bylo sparowac oba sprzęty?
    tak tylko pytam
  • włączyłam bt w radiu i w słuchawkach (sprawnych), słuchawki nie widzą radia
  • nic dupa widzę kupimy jej inne radio
  • Ale jak się podoba to może obejrzeć dokładnie i znaleźć słuchawki?
  • edytowano November 17
    Takie radyjka BT też mają tylko do odbioru, nie do nadawania. Czyli może pracować jako "głośnik bluetooth" sparowane z telefonem czy z komputerem, ale na pewno nie "zobaczy" słuchawek i nie będzie do nich wysyłać dźwięku.

Ogólna reguła dla tych chińskich radyjek - jak nie ma normalnego gniazda słuchawkowego, to nijak nie "wyprowadzisz" z niego dźwięku. I wszystkie są budowane mniej-więcej z tych samych gotowych modułów, różnią się tylko designem obudowy ;)
  • edytowano November 17
    adamstan napisal(a):
    nijak nie "wyprowadzisz" z niego dźwięku.
    Niestety.
    Przerożne sloty, a gupiego standardowego wyjscia na słuchawki brak. Az wierzyc mi sie nie chce.
  • uhrr napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Niestety.
    Przerożne sloty, a gupiego standardowego wyjscia na słuchawki brak. Az wierzyc mi sie nie chce.
    Mi też. No ale mamy nauczkę na przyszłość. A wszystkim dziękuję za chęć pomocy :)
  • edytowano November 20
    uhrr napisal(a):
    adamstan napisal(a):
    Niestety.
    powoli standardem staje staje się

USB-C

jak w moim smartfonie

za Wiki
    USB-C connectors and cables connect to both hosts and devices, replacing various electrical connectors including USB-B and USB-A, HDMI, DisplayPort and 3.5 mm audio cables and connectors.
    czyli to nie jest zwykły następca USB, ale zastępuje kilka innych wtyczek, w tym popularne dżeki.
  • chichi dostałam fajne radio w prezencie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.