Australia w Ogniu

(tak tylko reportersko)

STRASZNE te obrazki....
wszędzie

Otagowano:
«1

Komentarz

 • edytowano January 3
  image

  image

  image

  image

  image

  image
 • Jak co roku. Niestety.
  I jak od set...leci.
 • edytowano January 3
  dym z pożaru generuje burze z błyskawicami, które wzniecają nowe... pożary...
  image

 • podano że zginęło 500 mln zwierząt!

  image  następne zdjęcie TYLKO dla osób z mocnymi nerwami!
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  image
 • a ten idiota mikke


  Dawniej rolnicy jesienią wypalali trawy, by mieć potem lepszy urodzaj...
  ...więc nie rozumiem czemu ekolodzy rozdzierają szaty, że te pożary....
 • Wypaliło mu musk.
 • Gdzieś czytałem ,że jedną z przyczyn tak wielkich pożarów jest zaprzestanie kontrolowanych wypaleń i wycinek buszu po naciskach ze strony "ekologów". Prawda li to?
 • Wiem tyle, że w USA obowiązkowo wypalają.

  Polecam genialny film "Only the brave".
 • SigmundvonBurak napisal(a):
  Gdzieś czytałem ,że jedną z przyczyn tak wielkich pożarów jest zaprzestanie kontrolowanych wypaleń i wycinek buszu po naciskach ze strony "ekologów". Prawda li to?
  I to być może. Tyle się chrustu zebrało, że jak ruszyło to poszło.
 • SigmundvonBurak napisal(a):
  Gdzieś czytałem ,że jedną z przyczyn tak wielkich pożarów jest zaprzestanie kontrolowanych wypaleń i wycinek buszu po naciskach ze strony "ekologów". Prawda li to?
  może być
  mądre filmy przyrodnicze podają, że z szyszek wyskakują nasiona aby się posadzić, wtedy kiedy się z lekka uprażą w ogniu, bo właśnie wtedy zrobiło się wolne miejsce dla nowego drzeffka

  jak najbardziej
 • edytowano January 4
  https://twitter.com/Jouberth19/status/1213175587164037120?s=09


  filmik z helikoptera

  areał jest 6x większy niż w zeszłorocznym pożarze lasu Amazonii
 • edytowano January 4
  Z pewnością winną okaże się polityka energetyczna oparta na węglu, czyli personalnie Trump i Kaczyński.

  A i oczywiście "przeludnienie".
 • edytowano January 4
  Tak zwane przeludnienie z pewnością. W Australii z 30 milionami ludzi trza trochę inaczej gospodarować i organizować się niż 300 lat temu że 100 ma tysiącami Aborygenow. Rzecz w tym że pomysłem ekologów jest powrót do 100 tysięcy albo przynajmniej 10 milionów.
 • Rafał napisal(a):
  Tak zwane przeludnieenie z pewnością. W Australii z 30 milionami ludzi trza trochę inaczej gospodarowac i organizować się niż 300 lat temu że 100ma tysiącami Aborygenow. Rzecz w tym że pomysłem ekologów jest powrót do 100 tysięcy albo przynajmniej 10 milionów.
 • ile to CO2. jejciu.

  Jak tak wielki kraj może mieć 30 milionów ludzi. To samo Kanada. Mongoli nie wymieniam bo oni pewnie są przeklęci do skończenia świata. ;-)
 • za Wiki

  25 mln ludzi

  i tylko 1 % powierzchni lądy to rzeki i jeziora!
  Toż to pustynia!

  ups, Wiki podaje, że jeziora w Polsce to także (tylko) 1,0 % powierzchni kraju
  nigdzie nie mogę znależć powierzchni rzek

 • Może i powierzchnia to pustynia, ale Wielki Basen Artezyjski kryje pod ziemią sporo wody
 • MarianoX napisal(a):
  Z pewnością winną okaże się polityka energetyczna oparta na węglu, czyli personalnie Trump i Kaczyński.

  A i oczywiście "przeludnienie".
  oraz patriarchalizm, kolonializm i rasizm
 • Tradycyjnie okazuje się, że wszystko jest winą lewaków i zielonych, jak od lat nałcza Thomas Sowell. Ile razy lewactwo przeprowadzi jakiś program społeczny - i jak się okazuje ekologiczny - rezultaty są odwrotne od oczekiwanych.

  Australijska Asocjacja Strażaków Ochotniczych zeznaje, że od jakiegoś tam wielkiego pożaru w 1939 przyjęto zdrową zasadę wypalania chrustu zimą, ażeby pożary nie były nadmiernie dotkliwe. I w ostatnich latach coraz o to trudniej, bo pojawiła się "zielona taśma", pierdyliard wymogów biurokratycznych, które trzeba przeskoczyć, żeby legalnie wypalić las. I mamy efekty.
 • Minuta w google i wiem ,że spaliło się cztery miliony hektarów. W sezonie 1974/75 spaliło się ...117 mln.
 • Notto napisal(a):
  Bieżące pożary na wszystkich kontynentach
  https://firms.modaps.eosdis.nasa.gov/map/#z:3;c:0.0,0.0;d:2020-01-05..2020-01-06
  Kłerwens, pali się cała Tajlandia, cała Kambodża i pół Afryki, a wszyscy doktoryzują się z paru czerwonych plamek w Australii. Dafuq???
 • Też tego nie rozumiem.
 • A oceany? Czy palą się oceany?
 • 1939 - Black Friday bushfires - 20.000 km2 / 2.000.000.ha / 4.942.000 akrów
  1974/75 - (zaraz sprawdzę info @SigmundvonBurak)
  2019/20 - pożary od września, wciąż trwają - 60.000 km2 / 6.000.000 ha / 15.600.000 akrów

  z tym, że teraz to już ponad 1.600 domów spłonęło, czyli to bardziej ludzie "weszli" na teren przyrody...
 • A MM zapowiedział że polscy strażacy są w każdej chwili gotowi na wyjazd do Australii.

  https://mobile.twitter.com/PiotrMuller/status/1214506067952066561
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Tymczasem niektórzy ogniomistrze w Australii biorą sprawy we własne ręce:

  https://www.tvp.info/46097657/w-australii-aresztowano-ponad-180-osob-podejrzanych-o-wywolanie-pozarow
  Jak to u nas było? "Niewidzialna ręka rynku, często okazywała się ręką aferzysty"
  A tam - niewidzialne zmiany klimatu dokonywane ręką widzialnych podpalaczy.
 • edytowano January 8
  Stara zasada Indian.
  Ktoś tu jeszcze żyje, kto cztal za młodu coś o indianach ?

  Jeśli pali się prerja za Tobą, to, żeby przeżyć, musisz ją podpalić przed tobą.
 • Oczywista oczywistość dla ludzi wychowanych np. na przygodach Tomka Wilmowskiego :-)
 • To jeszcze książki szklarskiego trafia na index Grety
 • Zaraz na index . Przerobią . Podpalać będzie chciał biały ,Indianie ugaszą.
 • edytowano January 11
  Robert Tekieli napisal:
  Australię pochłania czerwona lawa. Giną ludzie. Płoną miliony hektarów buszu. Tak, ale jednocześnie jesteśmy przez media oszukiwani.
  Od jakiegoś czasu wszystkie światowe media żyją Australią. Na rozpowszechnionej globalnie infografice NASA udającej zdjęcie satelitarne, Australia wygląda jakby pochłaniała ją czerwona lawa. Wygląda to przerażająco. Do tego nagłówki i tytuły: Kataklizm, Katastrofa, Armagedon. „Mapa pożarów w Australii. Infografika tragedii”. „Śmiertelne pożary w Australii. Ogień coraz bliżej Sydney”. „Australia: Czy spełniają się najgorsze przewidywania”. Do tego zdjęcia poparzonych zwierząt. Spalone kangury zwinięte w pozycji embrionalnej. Potworności. Każdy człowiek widząc to jest wstrząśnięty. Zdjęcie matki z sadzą na twarzy unoszące dziecko, w tle dym, płomienie.
  Czytamy: „zginęło co najmniej 25 osób, a także około pół miliarda zwierząt. 2500 budynków, w tym ponad 1300 domów, uległo zniszczeniu”. Czytamy: „Czy Australia podniesie się z ekologicznej katastrofy?” Znajomy pisze do mnie, no tak, pali się niedaleko, wyjeżdżając z domu gdzieś dalej, ludzie sprawdzają komunikaty służb. Ale my żyjemy normalnie.

  Proszę mnie dobrze zrozumieć. Nie mam zamiaru pomniejszać rozmiarów nieszczęścia. Zginęli ludzie.
  „Pożary w Australii. 19-miesięczny syn odebrał medal nieżyjącego ojca”, „Pożary w Australii: Dziesiątki tysięcy osób uciekają przed ogniem”, „Apokaliptyczne pożary w Australii” – Jednak dziś najpoważniejsze zdawałoby się media prześcigają się niczym brukowce w hiperbolizacji, zakłamywaniu rzeczywistości.
  Choć dziennikarze piszą niby uczciwie: „Pożary buszu w Australii – jedne z największych w historii”. Tak jedne z największych, to znaczy, nie największe. Były większe i o wiele większe. No dobrze, ale przecież „premier stanu Nowa Południowa Walia Gladys Berejiklian ogłosiła siedmiodniowy stan wyjątkowy”. Cóż, dzieje się tak co roku. Ale dziennikarze atmosferę podgrzewają. Gazeta sama się nie sprzeda.

  A skoro nie największe, to zróbmy, żeby były jednak jakoś wyjątkowe: „Pożary buszu w Australii o tej porze roku nie są niczym niezwykłym, jednak w tym roku zaczęły się wcześniej niż zazwyczaj”. W 95 % doniesień nie podaje się obszaru objętego pożarami. Za to używa się trybu niedokonanego, by nie kłamiąc budować atmosferę grozy:
  „Gigantyczne pożary trawią Australię. Ogień zbliża się do ludzkich osiedli” ale się nie zbliży. Tak samo jak nie zbliżył się do Sydney, co sugerował cytowany na początku przeze mnie tytuł. “Istnieje możliwość przekroczenia przez pożar tamy…”. Oczywiście taka możliwość w rzeczywistości nie istnieje, bo za tamą nie ma buszu. Nie ma się więc co palić. Australia to kraj pustynny. A piasek jest niepalny.
  „Obecne pożary w Australii to tylko przedsmak tego, co nas czeka”. Ale czekać nie musi. I zapewniam, że nie czeka. Skończy się klikanie, publika Australią się znudzi, medialny potwór znajdzie nowy temat. Ten już zaczyna się wyczerpywać, więc czas na eksploatowanie celebrytów: „Australia wstrzymuje kampanię reklamową z Kylie Minogue”. Coś napisać muszą też portale branżowe: „Australijskie pożary trawią też gospodarkę”. No tak, to oczywiste, ale dla gospodarki tego wielkiego kraju to margines marginesu. Jednak media zrobią wszystko, byle ciągnąć żrący dotąd temat.
  „Australia pożary: rodzina znanego przyrodnika ratuje tysiące zwierząt…”, mamy przecież pod ręką tysiące zajmujących historii, kiedy już piętnaste zdjęcie spalonych kangurów wywołuje tylko ziewnięcie.
  Przeczytałem nawet coś takiego: „Fani krytykują Rozenek za brak zaangażowania w sprawę pożarów w Australii. Jak się tłumaczy?” Nie wiem jak się tłumaczy, nie wiem do końca, kto to Rozenek. No dobra, droczę się troszkę z wami Drodzy Państwo. Wiem, że to kobieta. Nieważne.

  Na czym polega ta globalna manipulacja? Suma prawdziwych okruchów australijskiej rzeczywistości buduje obraz kłamstwa. Te pożary nie są wyjątkowe. Siedemnaście lat temu, w 2002 roku pożary buszu w jednym australijskim Terytorium Południowym objęły tereny niemal dwa razy większe niż dziś, bo ponad 15,000,000 hektarów. Piętnaście milionów boisk piłkarskich.

  Czytamy: „NASA pokazała, jak z kosmosu wyglądają pożary w Australii. Były to poruszające zdjęcia ale fałszywe”. Oczywiście, że fałszywe. Z tym, że większość odbiorców myślała, że to zdjęcia, że to prawdziwy zapis rzeczywistości. Nic z tego. A prasa zaczyna już o tym kłamstwie pisać, bo zaczęła się właśnie faza kanibalizacji kłamstwa. Na końcu cyklu medialnego mamy bowiem fazę kanibalizacji. Teraz media będą żyły częściowym odkręcaniem tego, co nakłamały.

  A w tym mega kłamstwie już pomijam litościwie próbę połączenia powtarzających się co roku od jedenastu tysięcy lat pożarów z gospodarczą działalnością człowieka: „Klimatyczne samobójstwo. "Pożary Australii niczym tragedia w Czarnobylu". Kłamią, bowiem za duże za kłamstwem klimatycznym stoją pieniądze. Biliony dolarów.

  W sierpniu 2018 roku też mieliśmy „Ogromne pożary w Australii, mimo kalendarzowej zimy. Spłonęło już kilka tysięcy hektarów”. Te ubiegłoroczne pożary nie były zatem ogromne skoro w latach 70. płonął dwa tysiące razy większy obszar. Ale jesteście państwo wobec informacji telewizyjnych i radiowych bezradni. Ludzie wychwytują głównie emocje. I wtedy też mieli wrażenie armagedonu.
  Mimo, że to było tylko kilka tysięcy wobec dzisiejszych milionów.
  Wystarczy powiedzieć: „To w przybliżeniu tyle, ile wynosi powierzchnia Austrii”, by zrobić wrażenie.

  I wreszcie dochodzimy do najważniejszego. Na przełomie 1974 i 1975 roku w Queensland, na terytorium Południowej i Wschodniej Australii, na Terytorium Północnym i w Nowej Południowej Walii spłonęło 107 milionów hektarów buszu. Dziś ponad 10 razy mniej.

  Wszyscy piszą: dziś zginęło pół miliarda zwierząt. Twórcy raportu, na którym opierają się media całego świata policzyli te zwierzęta? Nie, założyli, że na jeden hektar przypada średnio 17,5 sztuk ssaków. Co oznacza, że na przełomie 74. i 75. roku zginęło nie pół miliarda, a pięć miliardów zwierząt. Wtedy był prawdziwy Armagedon.

  Dotarcie do tych informacji zajęło mi trzy minuty. Ale nie sądzę nawet, żebyście mi państwo uwierzyli. Zapomnicie tezy tego felietonu zalani wcześniej obrazami i emocjami.

  Kiedy zaczynałem robić jako dwudziestoczterolatek pismo podziemne w 1985 roku, mimo, że wojsku Jaruzelskiego udało się złamać polski naród, i w powodzenie walki z komuną wierzył może procent Polaków, miałem na zwycięstwo nadzieję, jak się okazało słusznie. Dziś takiej perspektywy wygranej nie mam. Górą jest kłamstwo klimatyczne, kłamstwo medialne, kłamstwo gender.

  Przecież podobnie jak dziś z Australią było z niedawną histerią medialną wokół pożarów puszczy amazońskiej. Były to ewidentne podpalenia z chęci zysku, nie mające najmniejszego związku z globalnym ociepleniem nie wywołanym przecież przez człowieka. Co więcej równolegle z Amazonią paliła się Afryka. Pożary obejmowały obszary kilkakrotnie większe niż w Ameryce Południowej. Ale nikt nie miał interesu, żeby te akurat pożary nagłośnić.

  Żyjemy w świecie, który, wydawałoby się, skurczył się do rozmiarów małej wioski. Wszyscy wiedzą co robią pandy w Chinach, jak szeroko ziewa leniwiec, jak przytula operowaną mamę koala.
  Ale internet tak naprawdę niczego nie zmienił. Ośrodki władzy, finansowej, politycznej i medialnej nauczyły się robić memy. Puszczają filmiki na YouTube, założyły farmy trolli. Pompują swój przekaz w głowy ludzi, dokładnie tak samo jak w trzystuletniej epoce dominacji gazety. Internet ma dawać niby szansę na dziennikarstwo obywatelskie. Bzdura. Liczy się pieniądz i zasięgi. Prawda jest taka, że jesteśmy okłamywani jak nigdy dotąd. A może jest jeszcze gorzej. Bo po prostu jest jak zwykle. Wilki i owce. Tak jak było od początku świata.
  https://niezalezna.pl/305445-globalne-klamstwo-i-nasa

 • Rebe Tekielesku jak zwykle głosiem jest rozsądku.
 • Motyw muzyczny

 • edytowano January 11
  A tu ciekawy (być może szczególnie dla Romcka) artykulik w tomacie.
  https://sprawdzam.afp.com/nie-nie-sa-prawdziwe-zdjecia-z-plonacej-australii-fotomontaz?fbclid=IwAR2kNdpbdZomYANu5LreUTx3SNaTHRXBcwaCVchwXcaqRDrma6-gLZl1Bv8
  Wszędzie kłamstwa wszędzie kłamstwa.

  I wgoogle fajna stronka.
 • kilka lat temu w Berlinie utworzono wystawę Ogrody świata
  jest tam i ogród australijski
  podiveite
  https://www.gaertenderwelt.de/en/gardens-architecture/international-garden-cabinets/australia/

  samo miejsce warte zobaczenia
  a tu stronka ogólna
  https://www.gaertenderwelt.de/en/
 • trep napisal(a):
  (być może szczególnie dla Romcka) I wgoogle fajna stronka.
  fajna, zapisuję.

  ale ja jestem odporny na fałszywki, wogóle, z Australią również

  ad rem
  bo jeżleli już były tak duże pożary, to nie znaczy że "nic sie nie dzieje/stało",
  bo jednak: 1939 - 1974 - 2019
  to spora, pokoleniowa rozpiętość, plus człowiek z osiedlami "wdarł" się głębiej w dzicz i teraz płonie dobytek ludzki również.

 • Nikt tu przecież nie twierdzi, że NIC się stało. Dzieje się bardzo dużo nieszczęść - dotykają ludzi i zwierząt. Jak co roku. Raz w większym, raz w mniejszym natężeniu. Jak nie pożary to gigantyczne powodzie.
  Australia mnie akurat przeraża. Spędziłam tam tylko 5 dni i chociaż obyło się bez dramatycznych przeżyć (startu podczas huraganu nie liczę, bo akurat była chwila ciszy) to nigdy więcej nie chcę tam wracać.

  Brak Fatusa, żeby nam trochę dokładniej skomentował to, co się tam dzieje.
 • ...
  Maria napisal(a):
  Brak Fatusa, żeby nam trochę dokładniej skomentował to, co się tam dzieje.
  !!!!
 • Fatus pogniewał się na kolegę, który chwilę później pogniewał się na nas. Ale Fatus się nie odgniewał.
 • los napisal(a):
  Fatus pogniewał się na kolegę, który chwilę później pogniewał się na nas. Ale Fatus się nie odgniewał.
  Fatus, wraz z jeszcze jedną koleżanką, zaczęli nieprawdopodobne głupoty na temat PiSu pisać. W pierwszym roku, kiedy to wszystko się rozkręcało. Mieli niby insajderskie informacje i wniosek był jeden - wszystko źle. Wtedy jeszcze większość forum uważała inaczej i ich do pionu ustawialiśmy. No jak tak, to postanowili że z durniami nie będą gadać. I nie gadają.
 • edytowano January 15
  Kajam się: jednak dałem się oczarować "magii" inetrnetowym przekazom.


  =
  ostudził mnie całkowicie sprawa pani Perepeczko, która:
  najpierw była goszczona przez Kraśkę i Rusin w TVN-śniadanie,
  gdzie się pokłkócono, potem wydarzenie żyło właśnym życiem w social mediach

  więcej u rybaków

  i cytaty żony Janosika, która od czterdziestu lat mieszka do góry nogami:
  Przeżyłam dwa duże, gorsze pożary, będąc w Australii. Ten [obecny] pożar jest 300-350 km od Melbourne, a ja przeżyłam pożar, który był 59 km od miasta. To był potworny pożar, w ciągu paru godzin zginęło 180 osób.
  romeck: w tym 2019/20 podaje sie 30 osób.
  ad wymarcia miliarda żwierzą:
  Australijczycy się śmieją, że chyba policzyli wszystkie komary i owady
  Dużo jest też zdjęć z poprzednich pożarów....
  Uważam, że jest to zmanipulowane i wywoływanie sztucznej histerii
 • Kiedyś oglądałem film dokumentalny, chyba autorstwa sera Dawida Attenborough,
  w którym wytłomaczone bęło, iż taki las australijski sam wytwarza łatwopalne żywice,
  aby sam się spalić co kilka lat i użyźnić samym sobą ziemię pod rozwój lasu swoich potomków.
 • afropolak napisal(a):
  Kiedyś oglądałem film dokumentalny, chyba autorstwa sera Dawida Attenborough,
  w którym wytłomaczone bęło, iż taki las australijski sam wytwarza łatwopalne żywice,
  aby sam się spalić co kilka lat i użyźnić samym sobą ziemię pod rozwój lasu swoich potomków.
  No ba, potwierdzam! Kedyś se kupiłem cuksa ełkaliptusowego, polałem benzenem i palił się jakta lala!
 • edytowano January 15
  Tak Australia przestawia sama siebie na wystawie ogrody świata w Berlinie na Marzahnie
  Wystawa stoi już kilka lat.
 • Jest chyba oczywiste, że pani Perepeczko jako mieszkanka Australii od 40-lat, ma wypaczona ocenę spraw w tym kraju w odróżnieniu od polskich celebrytek?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.