Wybory Prezydenckie 2020 - rozliczenia

Na początek, kilka pytań:
- jak sztab Trzaskowskiego rozliczy 1 mln ulotek wyprodukowanych i kolportowanych przez koncern AGORA?
- jak sztab Trzaskowskiego rozliczy materiały reklamowe wyprodukowane i emitowane przez stacje TVN i TVN24, zwłaszcza pomiędzy 19:00 a 19:25?
- czy wynagrodzenie osób tworzących 'SokzBuraka' są ficjalnie wliczone do wydatków sztabu Trzaskowskiego?

Komentarz

• edytowano July 15
    Jak rozliczy płacenie za głosy i udział na wiecach?
  • Jakoś rozliczy
  • los napisal(a):
    Jakoś rozliczy
    Tyle, że stosowny gryll o nielegalnym finansowaniu kampanii trzeba by zrobić.

• A z drugiej strony - kampanię Dudy prowadziły tylko dwie osoby: on sam i Qrvski. Co robił sztab - tego nawet najbardziej wścibskie wiewiórki nie wiedzą.
  • No, ostatnio głośno, że ojcem sukcesu wyborczego był jednak Marcin Mastalerek. Chciałem coś o tym poczytać, a że najlepiej wypozycjonowane były media niemców, to na nie weszłem i tam mają straszny bul sempiterny.

Najbardziej ich boli, że go zapraszali na rozmowy. Do polszmatu i do wsi24. Pewnie myśleli, że skoro został zdeptany przez Manitou, to będzie szczekał na PiS a on nawet u nich prowadził pięknie kampanię.

Złodzieje nie mogą tego przeboleć. Tak się dali podejść.
  • los napisal(a):
    A z drugiej strony - kampanię Dudy prowadziły tylko dwie osoby: on sam i Qrvski. Co robił sztab - tego nawet najbardziej wścibskie wiewiórki nie wiedzą.
    Noji nie zapominamy o Morawieckim
    Tak się podłożyć i poddać w wątpliwość zaufanie do całego rządu w Sejmie. Nonono
    I jeszcze ze to była inicjatywa PADa.

Kaczyński musiał niezłej dźwigni użyć.
  • los napisal(a):
    A z drugiej strony - kampanię Dudy prowadziły tylko dwie osoby: on sam i Qrvski. Co robił sztab - tego nawet najbardziej wścibskie wiewiórki nie wiedzą.
    Morawiecki pół Polski zjeździł w równoległej kampanii.
  • los napisal(a):
    Jakoś rozliczy
    jako reprezentacja ;-)
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    los napisal(a):
    Kampanji pro PAD
  • edytowano July 15
    O co idzie z "podłożeniem się MM"?
  • pantelej napisal(a):
    O co idzie z "podłożeniem się MM"?
    schował ego i własne ambicje, grał podnóżek i mówił ile to wprowadził w swej mądrości PAD, choć nie wprowadził, a wotum nieufności było miszczostwo
  • Niech przez rok coś zadziałają. Bo jest stagnacja.
  • loslos
    edytowano July 16
    Dariusz Matecki na Pejsdzbuku"

Przewaga medialna w Internecie?
    Poniżej dane - ilość wyświetleń strony w ostatnim miesiącu.
    WP 273.76M, Onet 242.84M, Interia 162.50M, Gazeta 77.31M, o2 70.69M, TVN24 59.16M, Wyborcza 50.12M, Fakt 25.86M, NaszeMiasto 24.56M, RP 10.23M, Newsweek 7.77M, naTemat 9.18M, OkoPress 4.27M i wiele, wiele innych o milionowych zasięgach.
    DoRzeczy 10.73M, Niezalezna 10.60M, wPolityce 10.14M, TVP INFO 9.80M
    Do tego Platforma Obywatelska wydaje potężne pieniądze na reklamę w sieci - na samą promocję FanPage'a "Platforma Obywatelska" wydano już prawie dwa miliony złotych.
    Trzaskowskiego popierali celebryci, którzy na Facebooku i Instagramie mają potężne - milionowe zasięgi.
    Trzaskowskiego popierał Wykop - strona, które miesięcznie generuje 40 milionów wyświetleń, z której konserwatyści zostali już praktycznie wycięci.
    Ludzie Trzaskowskiego (nawet przez niego zatrudnieni) prowadzą Sok z Buraka, hejterski ściek, który publikował setki fake newsów uderzających w polityków Zjednoczonej Prawicy - sam Sok ma około miliona polubień. Wokół tego zbudowali sieć fanpage'y np. Nie lubię PiS-u - ok 450 tys. polubień, NIE GŁOSUJĘ NA PIS - 83 tys. polubień, Solidarni z WOŚP - ok 250 tys. polubień, Solidarni z Donaldem Tuskiem - ok. 85 tys. polubień i setki innych.
    5 lat w Internecie zostało zmarnowanych - zostały 3 lata, aby zbudować zasięgi i pozytywny, konserwatywny przekaz.

Teraz wiecie dlaczego młodzi ludzie nie głosują na PiS?
  • I szto dziełać?
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    I szto dziełać?
    Do roboty! Gdzie trzecia zmiana twittera, gdzie zespół Schefernakera, gdzie gdzie...
    A wczoraj na moim podwórku radny z SLD obcinał przerośnięte krzaki (Spółdzielnia zawaliła, a on to zrobił), przyniósł kredę dla dzieciaków i zapytał rodziców czy może jakoś jeszcze pomóc.
    To jest odpowiedź.

• Sarmata1.2 napisal(a):
    I szto dziełać?
    Cokolwiek byle coś. Siedzenie na dupie nie jest dobrym rozwiązaniem.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    I szto dziełać?
    Owsiak to on jest na tyle cwany i sprytny, że porządna kontrola skarbowa nie wyprowadziłaby go w skarpetkach i kajdankach?

Czy prawej strony nie stać mentalnie i nie tylko na zbudowanie porządnego portalu wielotematycznego?
    Czegoś na wzór złonetu czy der WP? Pamiętając o tym, że nie samą polityką człowiek żyje?

Czy prawicowi politycy nie powinni masowo procesować się z portalami typu wykop za tolerowanie naruszania ich dóbr osobistych, dobrego imienia itd.?
  • edytowano July 16
    Trza zwyczajnie uzywac tego co jest dostępne i co już było robione 5 lat temu. Był Szefernaker i był Mastalerek. Ten drugi rozumiem że wrócił nieoficjalnie ku złości Nowogrodzkiej, ale teraz wróci znowu do biznesu. Zapewne takich ludzi, z wyczuciem pokoleniowym i medialnym, są dziesiątki. Nie wiem co robi Fogiel. Wydaje się że nie mogą tego prowadzić czynni członkowie administracji rządowej i partyjnej. To są zajęcia na pełen zakres czasu i uwagi. To raz.

Dwa trzeba naśladowac najlepszych. Kogo? A Ruskich, a niektórych Amerykanów, a czytać i analizować jak tego Żyda co go Ignac rekomendował z wykładem video. A co z metodami Cambridge Analitica? Pozycjonowanie, dotarcie do grup, właściwy przekaz, non stop 24 godziny na dobę. Zespoły monitorujące i odpowiadające. Co nie ma PiS wystarczająco kasy na to? A na co ma? Częściowo - w części monitorująco analitycznej można to finansować z budżetu ministerstw. Przecież rząd ma prawo dowiadywać się jakie są nastroje społeczne.

Mam obawę że kierownictwo PiS rozumie system parlamentarno - gabinetowy dosłownie. Według niego politykę robi się wyłącznie w gabinetach za zamkniętymi drzwiami. Drzwi pilnują zaufani i sprawdzeni ludzie cienia z dobrych rodzin z rekomendacjami ciotek ze środowisk profesorsko yntelektualnych. Do tych gabinetów są wpuszczani eksperci z tytułami lub dorobkiem opozycyjnym >30 lat i stanem wiedzy o świecie też tego wieku, albo grzeczni przerośnięci młodziankowie w rodzaju Bielana. Czekamy na powrót przenikliwego jak rentgen Ujazdowskiego.
  • Chyba zacznę od odlajkowania soku z buraka. Człowiek ma czasem słabości , lubię ZOO.
  • Sarmata1.2 napisal(a):
    los napisal(a):
    Prawda, w mojem rodzinnym mieście również był
  • Co do Wykopu - po wyborach się taki jeden przyznał, że przejął go wraz z grupą 260 osób (przy przychylności administracji, która pewnie podobną akcję z drugiej strony by wycięła):

https://www.wykop.pl/wpis/50734417/dziekuje-wam-wszystkim-za-wasze-zaangazowanie-mies/
  • Tym razem się przygotowali. Ależ musi ich ciskać cholera, że znowu nie wyszło.
  • To teraz my się przygotujmy, żeby następnym razem im się nie udało.
  • ms.wygnaniec napisal(a):
    Sarmata1.2 napisal(a):
    I szto dziełać?
    Do roboty! Gdzie trzecia zmiana twittera, gdzie zespół Schefernakera, gdzie gdzie...
    A wczoraj na moim podwórku radny z SLD obcinał przerośnięte krzaki (Spółdzielnia zawaliła, a on to zrobił), przyniósł kredę dla dzieciaków i zapytał rodziców czy może jakoś jeszcze pomóc.
    To jest odpowiedź.

Na twiterze walczę owszem, ale mam niewielki zasięg. Moje doświadczenie jest takie że najważniejsza jest formacja w rodzinie. Swoim dzieciukom staram się dać wychowanie patriotyczne. Dzieciaki wiedzą kto kiedy i jak wygrał pod Grunwaldem, wiedzą że Rafał kłamie, staramy się pokazywać im kraj, historię, ludzi. Jest to inwestycja długoterminowa, bo za 5 lat praw wyborczych nie nabiorą, raczej za 15. Świata nie zbawię, ale swoja arkę klecić będę.
    Jako dowód fotki pod linkiem z roku 2020 z dzieciukami:
    https://photos.app.goo.gl/4XUfCkvd22xaUECFA
  • polmisiek napisal(a):
    Co do Wykopu - po wyborach się taki jeden przyznał, że przejął go wraz z grupą 260 osób (przy przychylności administracji, która pewnie podobną akcję z drugiej strony by wycięła):

https://www.wykop.pl/wpis/50734417/dziekuje-wam-wszystkim-za-wasze-zaangazowanie-mies/
    Znalazłam tam taką wypowiedź, która jest jak żywcem wyjęta z Goethego (choć autor pewnie o tym nie wie):
    W sumie lewica ma to do siebie, że jak chce osiągnąć jakiś cel to jakimś cudem podejmuje takie kroki, że w rezultacie wychodzi coś odwrotnego niż chciała. Zawsze.
  • polmisiek napisal(a):
    Co do Wykopu - po wyborach się taki jeden przyznał, że przejął go wraz z grupą 260 osób (przy przychylności administracji, która pewnie podobną akcję z drugiej strony by wycięła):

Interesujące... https://www.wykop.pl/wpis/50758937/print-screen-trollokonto-obslugiwane-przez-grupe-d/
  • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
    polmisiek napisal(a):

Interesujące... https://www.wykop.pl/wpis/50758937/print-screen-trollokonto-obslugiwane-przez-grupe-d/
    O jej, nie wiedzieliśmy, że nas wykorzystują, i to przy każdych wyborach? No niemożliwe, już sprzątamy ;)

• cytat:

"***** ** chciałoby się rzec - nie, brak jednej gwiazdki nie jest błędem:). Jednak nie zamierzam zniżać się do kloacznego poziomu opozycji, więc tylko uprzejmie zachęcam wszystkich zwolenników ''ruchu ośmiu gwiazdek'' co to teraz histeryzują, że chcą wy*lać z ''tenkraju'', aby zamiast jak zwykle truć d*ę na profilach społecznościowych, wreszcie ruszyli tyłek dla swojego i naszego dobra. Naprawdę nie musicie się tutaj męczyć ''obywatele świata'', a czas nagli bo wedle wszelkich znaków już tej jesieni czeka nas prawdopodobnie powtórka koronawirusowego blackoutu, znowu wam ''dyktator'' Kaczafi pozamyka granice, a więc: wszyscy won! Podkreślam - to nie ja was stąd wyganiam, słuchajcie przecież macie dość, to już nie jest wasz prezydent, ani ten kraj, po co więc się tak męczyć w ''dusznej atmosferze'' powiatowej Polski? Wolny świat w ''tęczawych'' kolorach czeka tylko, by docenić wasze talenty, szczególnie kulturę osobistą i wyrafinowanie jakiego ''ośmiogwiazdkowa'' akcja najlepszym dowodem. Mówiąc zaś serio: jesteście bandą nieudacznych, agresywnych chamów, frustratów i przegrywów życiowych na własne życzenie, i to wam głównie Dudex i jego formacja zawdzięczają władzę, bo zamiast stworzyć dla nich jakąś sensowną alternatywę, cały wasz program streszcza się w knajackim: ''je*ć PiS!''. Tylko na tyle was stać, to objaw nędzy i rozpaczy, przyznanie się do klęski - ja p*lę k*wa je*na w d*ę mać, że tak pozwolę sobie przemówić w jedynym dla was zrozumiałym języku: mieć tyle lat na ogarnięcie politycznej kuwety, i przedstawienie pozytywnej kontry, a zamiast tego poprzestawać na kurczowej obronie skompromitowanego całkiem porządku, rzekomo zagrożonej konstytucji napisanej na kolanie po niezłej bani przez Kwacha i Jaskiernię, sprostytuowanych i sprzedajnych sądów, tylko po to żeby ''było tak jak było''! Największym zaś waszym ''sukcesem'' pożal się jest zrycie bani gówniażerii wmówieniem jej farmazonów o rzekomym ''socjalistycznym rozdawnictwie'' uprawianym jakoby przez PiS, tyle że w ten sposób jedynie dowodzicie, że już tylko infantylne zj*by łykają serwowany przez was szit, nikt poważny ni dojrzały się na to nie nabierze.

Wiecie co? Pier*cie się, jedyne co możecie je*ć to siebie, za wydatne przyczynienie się swym odrażającym chamstwem i pogardą wobec powiatowej Polski do reelekcji Dudexa, to już taki Giertych mimo wszystko jest z was najtrzeźwiejszy zauważając trafnie, że wybory wygrywa się w Końskich - na szczęście nie cały kraj to cebulacka warsiawka, i pegieery głosujące na Czaskosky'ego. Nigdy jednak tego nie skumacie, wy ateiści w pierwszym pokoleniu z Wilanowa co to po różnych Grójcach, Mielcach czy Kielcach dorobili się milionów, i za żadne skarby, nawet 100 000+ nie oddadzą głosu na PiS, bo kojarzy się wam z ''wiochą'' z której żeście wyleźli. Pal licho z wami, postawa takowa choć podła, jest jeszcze zrozumiała, nie od dziś wiadomo, że nikt tak nie gardzi prostym chłopem, co nowobogacki cham z ''wielkopańskimi'' kompleksami [ pora przywrócić potocznemu językowi najlepiej opisujący takowych pajaców dawny termin: ''gulon'' ]. Co jednak powiedzieć o tych biednych, oszukanych frajerach z prowincji, którzy dali sobie wmówić, że gdyby tylko zaprowadzić niskie podatki i wolny rynek, mogliby zyskać wasz status ciężką pracą i talentem - ktoś trafnie nazwał to ''kołczingową ideologią wiecznego zapier**lu'' - a jedyne co im w tym stoi na przeszkodzie to ''opresja państwowa'' i ''socjalistyczne rozdawnictwo'' uprawiane jakoby przez rządzących? Albo takich jak ledwo dychający dziadyga, który powłócząc nogami dowlókł się do komisji wyborczej mamrocząc głośno pod nosem: ''byle tylko nie Duda'', o jakim to niedawno opowiadał mi znajomy?"

c.d.
    http://stanczyk1.blogspot.com/2020/07/powyborcze-paradoksy.html
  • Dobry jest ten Chehelmut.
  • Helmut zawsze na propsie!
  • edytowano July 19
    Mania napisal(a):
    Dobry jest ten Chehelmut.
    Cenię go m.in. za tekst "Czechoza" uderzający w dająca się zaobserwować gdzieniegdzie na prawicy niezdrową fascynacje południowymi sąsiadami.
  • Cześć Wszystkim,
    We wtorek przed wyborami dotarło do mnie info, że brakuje ludzi do komisji i się zapisałem na członka z ramienia Dudy. Nie miałem żadnego szkolenia nic. Ciężka orka nie opłaca się. W każdym razie w 2 turze była tzw. żona zaufania kodziara a od nas nikogo nie było. Sam byłem otoczony tzw. elementem. Ponoć szefem kampanii był Brudziński i co on zrobił aby mężów zaufania zapewnić?
    Tak biorę te karty i na początek to z 10 było na Czaskoskiego. Dramat.
    W każdym bądź razie wygrana jest o włos i np pogoda inna czy coś i już mogło być inaczej. Uratował nas Gowin bo wybory majowe skończyły by się wielką kompromitacją.
    2. Słusznie PAD zaproponował spotkanie Czaskoskiemu itp. Im bardziej tamte toczą pianę z pyska, 8 gwiazdek tym PAD na ich tle wypada lepiej.
  • Smok_Eustachy napisal(a):
    Cześć Wszystkim,
    We wtorek przed wyborami dotarło do mnie info, że brakuje ludzi do komisji i się zapisałem na członka z ramienia Dudy. Nie miałem żadnego szkolenia nic. Ciężka orka nie opłaca się. W każdym razie w 2 turze była tzw. żona zaufania kodziara a od nas nikogo nie było. Sam byłem otoczony tzw. elementem. Ponoć szefem kampanii był Brudziński i co on zrobił aby mężów zaufania zapewnić?
    Tak biorę te karty i na początek to z 10 było na Czaskoskiego. Dramat.
    W każdym bądź razie wygrana jest o włos i np pogoda inna czy coś i już mogło być inaczej. Uratował nas Gowin bo wybory majowe skończyły by się wielką kompromitacją.
    2. Słusznie PAD zaproponował spotkanie Czaskoskiemu itp. Im bardziej tamte toczą pianę z pyska, 8 gwiazdek tym PAD na ich tle wypada lepiej.
    I cały durny wpis po to, żeby przemycić że Gowin OK. Możesz już sobie iść ?
  • Uderzyłem żem w leminżerii toń
    szykując jej zgoń

Czyli pomknąłem na wybory walcząc o reelekcję w sposób czynny co o mnie świadczy w sposób oczywisty.
  • Play stupid games, win stupid prizes!

Trzaskowski już zapowiedział, jaką nagrodę przyzna narodowcom za poparcie jego kandydatury:
    – Wielokrotnie zabierałem głos w tej sprawie w ostatnich latach mówiąc, że nie ma miejsca na mowę nienawiści i symbole, które są zakazane polskim prawem. Zwłaszcza nie powinno być na nie miejsca 1 sierpnia – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Prezydent stolicy przypomniał, iż politycy z jego ugrupowania dość często zwracali się do sądów o zakazanie tego typu marszów na których ich zdaniem dochodziło do przejawów faszyzmu. Jednocześnie zapewnił, że jeśli 1 sierpnia pojawią się zakazane symbole, wówczas “odpowiednie służby będą natychmiast reagować”.

https://www.stefczyk.info/2020/07/29/a-tak-zachecal-do-uczestnictwa-w-wydarzeniach-patriotycznych-trzaskowski-nie-wyklucza-rozwiazania-marszu-narodowcow/

• edytowano July 29
    Nie jest pewne, czy narodowcy poparli kandydaturę złodzieja. Prędzej mikiści, czyli wolnościowcy. Narodowcy tacy aż gupi nie są.

Konfiederacja to bardzo niejednolite stowarzyszenie partyj, które miały jedną wspólną cechę - kanapowoś. Muecke wiele razy, zanim jeszcze konfiederacja powstała krytykował ją za socjalis, albo choć brak przekonań leseferycznych. Ci leseferyści to jest naprawdę beton. Znam wielu.

A co do MN, to sam Muecke chciał dzielić brać narodową oznajmiając, że 11.11 nic takiego się nie stało, że stało się kiedy indziej i on będzie szet w marszu kiedy indziej.
  • trep napisal(a):
    A co do MN, to sam Muecke chciał dzielić brać narodową oznajmiając, że 11.11 nic takiego się nie stało, że stało się kiedy indziej i on będzie szet w marszu kiedy indziej.
    Gada, i gada (ja przeczytałem go w 2006 roku) o tym 7. października 1918, lecz NIGDY nie słyszałem, nie widziałem, by ten dzień świętował, choćby jednoosobowym marszem czy staniem pod jakąś flagą na jakimś placu!

• romeck napisal(a):
    trep napisal(a):
    Gada, i gada (ja przeczytałem go w 2006 roku) o tym 7. października 1918, lecz NIGDY nie słyszałem, nie widziałem, by ten dzień świętował, choćby jednoosobowym marszem czy staniem pod jakąś flagą na jakimś placu!

Było, było. Zawsze w Czasiku był anons i paru szurów stawiało się z flagami.
  • Przy czym merytorycznie jest z tym 7 października oczywista i niepodważalna prawda herstoryczna. Większym humbugiem jest 11 listopada, no ale to jest jour d'armistice, ładniej wygląda w integracji europejskiej i nie trzeba aż tak się chwalić, że niepodległość dostaliśmy od Niemców z grzeczności.
  • trep napisal(a):
    Nie jest pewne, czy narodowcy poparli kandydaturę złodzieja. Prędzej mikiści, czyli wolnościowcy. Narodowcy tacy aż gupi nie są.
    Nu tak daj pan link do wypedzi Bosaque, w której mówi: "Ech ten Juda Polskę by sprzedał, ale co robić, zawsze lepszy niż Czasku co ją za darmo odda, tak?"

• Bosak nie, bo szmata już robi dla TVN, ale już Winniki półgębkiem a Bąkiewicz otwarcie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.