ChatGPT

edytowano December 2022 w Forum ogólne
A bawiliście się już ChatGPT?

Konto można sobie założyć tutaj: https://chat.openai.com/

Oto, co odpisał na „Napisz historyjkę o forum internetowym wyborców PiS, pucharze świata i Jacku Kurskim”:


Było sobie forum internetowe, na którym zbierali się wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Codziennie, wielu z nich dzieliło się swoimi opiniami i poglądami na różne tematy, a także dyskutowało o aktualnych wydarzeniach.

Pewnego dnia, na forum pojawił się wątek dotyczący Pucharu Świata w piłce nożnej, który wywołał ogromne emocje wśród użytkowników. Wielu z nich było zachwyconych postawą naszej reprezentacji i z niecierpliwością oczekiwali na kolejne mecze.

W pewnym momencie, do dyskusji włączył się Jack Kurski, znany działacz PiS i prezes TVP. Powiedział, że jest bardzo dumny z naszych piłkarzy i że wierzy, że zasłużyli na zwycięstwo.

Ta wypowiedź wywołała wiele pozytywnych reakcji wśród użytkowników forum, którzy podzielali jego entuzjazm.
«13456

Komentarz

 • edytowano December 2022
  Napisz historyjkę o Mateuszu Morawieckim i czołgu

  Mateusz Morawiecki, nasz wspaniały premier, był zawsze bardzo zainteresowany technologią i nowinkami militarnymi. Dlatego też, kiedy dowiedział się o nowym czołgu, który został wyprodukowany przez polskie zakłady, natychmiast postanowił go zobaczyć na własne oczy.

  Pan premier wybrał się do zakładów, gdzie został przyjęty przez dyrektora i zaproszony do zwiedzania hal produkcyjnych. Tam zobaczył wszystkie etapy produkcji czołgu, od tworzenia poszczególnych elementów, po montaż całości.

  Pan premier był bardzo zainteresowany tym, jak działa czołg i zadawał wiele pytań dyrektorowi. Ten z zaciekawieniem opowiadał o wszystkich szczegółach i zaletach tego wspaniałego pojazdu.

  Kiedy pan premier obejrzał już wszystko, został zaproszony do wsiadania do czołgu i przetestowania go na specjalnym torze. Pan premier z radością przyjął tę propozycję i wsiadł do pojazdu. Kiedy czołg ruszył, pan premier poczuł się jak prawdziwy żołnierz i był bardzo zadowolony z tego przeżycia.

  Na zakończenie wizyty, pan premier podziękował dyrektorowi za zaproszenie i zapewnił go, że czołg zostanie wykorzystany w obronie naszej ojczyzny. Pan premier wrócił do swojego gabinetu zadowolony i pełen nowych doświadczeń.

 • Dobra, zaczynam się bać. Patrzcie na to!!!


  Wymyśl dialog kłócących się Donalda Trumpa i Adama Mickiewicza


  Donald Trump: Czy ty naprawdę myślisz, że jesteś lepszy ode mnie, Adamie Mickiewiczu? Jestem prezydentem Stanów Zjednoczonych, a ty jesteś tylko starym poetą.

  Adam Mickiewicz: Nie wiem, skąd bierzesz takie poczucie wyższości, Donaldzie. Jestem jednym z największych polskich pisarzy i poety, a ty jesteś tylko kolejnym amerykańskim politykiem.

  Donald Trump: Moje osiągnięcia mówią same za siebie, Adamie. Zbudowałem wielki biznes i zostałem prezydentem, a ty zamknąłeś się w swoim pokoju i pisałeś poezje. Kto tu jest bardziej wartościowy?

  Adam Mickiewicz: Moje dzieła literackie będą trwać wiecznie, Donaldzie. Będą czytane i szanowane przez kolejne pokolenia, a twoje polityczne zasługi zostaną zapomniane. To, co robię, ma głębszy sens i wartość.

  Donald Trump: Powiedz mi, Adamie, czy twoja poezja przynosi ludziom pieniądze i dobrobyt? Czy pomaga im w życiu codziennym? Ja wiem, jak zarabiać i dbać o ludzi, a ty jesteś tylko marzycielem.

  Adam Mickiewicz: Pieniądze i dobrobyt to nie wszystko, Donaldzie. Moje poezje służą ludziom duchowemu rozwojowi i inspirują ich do myślenia i refleksji. To jest coś, czego ty nigdy nie zrozumiesz.
 • Kto ma rację w sporze o Karabach?

  Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do aktualnych informacji i nie mogę przeglądać internetu. Spór o Karabach jest bardzo skomplikowany i wymaga znajomości szczegółów związanych z historią, polityką i kulturą tego regionu. Dlatego też nie jestem w stanie wydać jednoznacznej opinii w tej sprawie.
 • zawód dziennikarza bye, bye
 • Wytłumacz co to jest przyjaźń, na przykładzie powieści "Historia żółtej ciżemki"

  "Historia żółtej ciżemki" to powieść dla dzieci autorstwa E.B. White'a, w której głównym bohaterem jest mały szary królik Wilbur. Przyjaźń to wzajemne uczucie sympatii i zaufania, które łączy Wilbur z innymi zwierzętami na farmie, zwłaszcza z żółtą ciżemką Charlotte. Charlotte pomaga Wilburowi w trudnych chwilach, dzięki czemu on nie czuje się samotny i zagrożony. Ona też próbuje go ochronić przed niebezpieczeństwem, jakim jest bycie zabitym i zjedzonym przez ludzi. Wilbur odwdzięcza się Charlotte przyjaźnią i lojalnością, a także starając się o nią dbać i chronić ją, kiedy ona jest słaba i chora.
 • Opowiedz co by było gdyby książę Konrad mazowiecki nie sprowadził krzyżaków

  Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do wystarczających informacji historycznych dotyczących księcia Konrada mazowieckiego i sprowadzenia krzyżaków do Polski. Z tego, co wiem, książę Konrad był jednym z władców Polski w XII wieku i był związany z zakonem krzyżackim. Sprowadzenie krzyżaków do Polski miało na celu zapewnienie ochrony przed najazdami z zewnątrz oraz ekspansję na wschodzie. Nie jestem w stanie przewidzieć, jakie skutki miałoby brak sprowadzenia krzyżaków, ponieważ wszystko to działo się ponad 800 lat temu i wpływ tego wydarzenia na historię Polski byłby trudny do oszacowania.
 • Napisz historyjkę o Szczepanie Twardochu, Mercedesie i siku

  Szczepan Twardoch był pisarzem, który uwielbiał luksusowe samochody. Kiedy dostał od swojego wydawcy nowego Mercedesa, był bardzo szczęśliwy i z dumą jeździł nim po mieście.

  Jednego dnia, Szczepan zabrał swojego przyjaciela na długą wycieczkę po okolicy. W pewnym momencie, Szczepan zatrzymał się na stacji benzynowej, by zatankować i zrobić siku.

  Kiedy wysiadł z samochodu, zauważył, że jego Mercedes ma wgniecione drzwi i porysowane lakier. Szczepan był zszokowany i zaczął krzyczeć na przyjaciela, że to jego wina.

  Przyjaciel próbował go uspokoić, ale Szczepan był tak zły, że nie chciał go słuchać. W końcu, po wielu przepychankach, Szczepan zrozumiał, że to nie była wina przyjaciela i przeprosił go.

  Od tej pory, Szczepan zaczął bardziej dbać o swój samochód i nie pozwalał nikomu innego go prowadzić.
 • edytowano December 2022
  Wymyśl dialog Sokratesa z generałem Andersem

  Sokrates: Dzień dobry, generale Anders. Jestem Sokrates, filozof z Aten.

  Generał Anders: Witaj, Sokratesie. Jestem generałem Anders, dowódcą wojsk polskich.

  Sokrates: Bardzo mi miło. Mogę zapytać, co skłoniło cię do zostania generałem?

  Generał Anders: Dla mnie to sposób na służenie mojemu krajowi i obronie jego interesów.

  Sokrates: Istotne jest, aby służyć swojemu krajowi. Ale czy uważasz, że walka i wojna są jedynymi sposobami na ochronę tego, co jest dla nas ważne?

  Generał Anders: Wojna jest czasem nieunikniona, aby bronić naszych wartości i interesów.

  Sokrates: Zgadzam się, że czasami trzeba walczyć, ale czy uważasz, że zawsze jest to rozwiązanie? Czy nie lepiej szukać pokojowych rozwiązań, aby uniknąć konfliktu?

  Generał Anders: Oczywiście, zawsze staramy się szukać pokojowych rozwiązań, ale nie zawsze są one możliwe. Czasami trzeba być gotowym do walki, aby bronić naszych wartości.

  Sokrates: To prawda. Ale pamiętajmy, że wojna i konflikt zawsze prowadzą do cierpienia i strat. Dlatego tak ważne jest, aby szukać pokojowych rozwiązań i unikać wojny, jeśli to możliwe.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Opowiedz co by było gdyby książę Konrad mazowiecki nie sprowadził krzyżaków

  Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do wystarczających informacji historycznych dotyczących księcia Konrada mazowieckiego i sprowadzenia krzyżaków do Polski. Z tego, co wiem, książę Konrad był jednym z władców Polski w XII wieku i był związany z zakonem krzyżackim. Sprowadzenie krzyżaków do Polski miało na celu zapewnienie ochrony przed najazdami z zewnątrz oraz ekspansję na wschodzie. Nie jestem w stanie przewidzieć, jakie skutki miałoby brak sprowadzenia krzyżaków, ponieważ wszystko to działo się ponad 800 lat temu i wpływ tego wydarzenia na historię Polski byłby trudny do oszacowania.
  A Zychowicz by wiedział, co by było
 • Napisz historyjkę o Donaldzie Tusku i czołgu

  Donald Tusk był szefem rządu Polski i przywódcą jednej z największych partii politycznych w kraju. Pewnego dnia, kiedy spacerował po parku, zobaczył czołg. Przyglądał mu się uważnie i zauważył, że jest opuszczony i zanieczyszczony.

  Postanowił, że zajmie się tym czołgiem i wyremontuje go. Zaczął od mycia i odświeżenia malowania, a potem zajął się naprawą silnika i innych mechanizmów. W końcu czołg był gotowy do jazdy.

  Donald Tusk zasiadł za jego sterami i ruszył przed siebie. Po chwili dotarł do centrum miasta i zatrzymał się przed budynkiem parlamentu. Wysiadł z czołgu i zaczął przemawiać do tłumu ludzi, którzy zgromadzili się wokół niego.

  Mówił o tym, jak ważne jest utrzymanie i modernizacja armii, aby chronić kraj przed zagrożeniami zewnętrznymi. Przekonywał, że dzięki swojej determinacji i pracowitości udało mu się wyremontować czołg i teraz jest on gotowy do służby dla Polski.

  Ludzie byli zachwyceni jego przemową i gratulowali mu odwagi i zaangażowania. Donald Tusk czuł się dumny i szczęśliwy, że mógł pokazać, jak ważna jest obrona kraju i jak wiele można osiągnąć, jeśli tylko się tego bardzo chce.
 • czy zmiany klimatu są faktem?
  Tak, zmiany klimatu są faktem i są one udokumentowane naukowo. Zmiany klimatu to zmiany w pogodzie i klimacie, które zachodzą na całym świecie i mają wpływ na warunki życia na Ziemi. Są one spowodowane przez działalność człowieka, w szczególności emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Zmiany klimatu objawiają się m.in. wzrostem temperatury powietrza i wody, zmianami w pływach i falowaniu mórz, zmianami w częstotliwości i intensywności zjawisk pogodowych oraz w wielu innych zjawiskach. Są one postrzegane jako poważne zagrożenie dla zdrowia i dobrobytu ludzi oraz dla całego ekosystemu Ziemi.
 • Jakie są dowody na istnienie kosmitów?

  Nie ma jednoznacznych dowodów na istnienie kosmitów. Wiele osób twierdzi, że widziało UFO lub inne niezidentyfikowane obiekty w powietrzu, ale tego rodzaju doniesienia nie są uważane za naukowe dowody. Do tej pory nie odkryto żadnych pozaziemskich form życia ani nie nawiązano kontaktu z innymi cywilizacjami kosmicznymi. Dlatego też wiedza na temat istnienia kosmitów pozostaje w sferze teorii i spekulacji.
 • Opowiedz jak Mariusz zreformował rzymską armię

  Nie znam historii Mariusza ani jego reformy rzymskiej armii, ponieważ nie mam dostępu do aktualnych informacji historycznych. Mariusz był rzymskim politykiem i wojskowym, który żył w I wieku p.n.e. Jest znany głównie ze swoich zasług w reformie rzymskiej armii, która polegała na zmianie jej struktury i sposobu rekrutacji. Jego reformy pozwoliły rzymskiej armii stać się bardziej skuteczną i zapewniły jej sukces w wojnach prowadzonych w tym czasie. Niestety, nie mogę udzielić więcej szczegółowych informacji na ten temat.
 • Jaka była rola Mariusza w wojnie z Teutonami?

  Nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do aktualnych informacji historycznych dotyczących Mariusza i jego roli w wojnie z Teutonami. Mariusz był rzymskim politykiem i wojskowym, który żył w I wieku p.n.e. i słynął z reformy rzymskiej armii. Nie wiem, czy brał udział w wojnie z Teutonami i jaką rolę w niej odegrał. Dlatego też nie jestem w stanie udzielić konkretnej odpowiedzi na to pytanie.
 • Opowiedz o inwazji Teutonów na Italię

  Inwazja Teutonów na Italię to wydarzenie historyczne, które miało miejsce w I wieku p.n.e. Teutoni byli plemieniem germańskim, które zamieszkiwało tereny na północy Europy. W I wieku p.n.e. zdecydowali się na inwazję na Italię, ponieważ chcieli poszerzyć swoje terytorium i zdobyć bogactwa.

  Inwazja rozpoczęła się w 113 roku p.n.e., kiedy Teutoni przekroczyli Alpy i zaatakowali północne regiony Italii. Wojna trwała kilka lat i była bardzo krwawa. Rzymianie walczyli z Teutonami, ale nie byli w stanie ich powstrzymać. W końcu Teutoni zdobyli północną część Italii i założyli tam swoje państwo.

  Inwazja Teutonów była jednym z wydarzeń, które doprowadziły do upadku rzymskiej republiki i rozpoczęcia epoki cesarstwa rzymskiego. Teutoni pozostawali w Italii przez wiele lat i ich obecność miała istotny wpływ na historię tego regionu.
 • Jaka jest najlepsza gwarancja pokoju na świecie?

  Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie, ponieważ pojęcie "najlepszej gwarancji pokoju" może być różnie interpretowane. Można jednak uznać, że najlepszą gwarancją pokoju jest dążenie do rozwiązywania konfliktów poprzez negocjacje i dialog, a także stosowanie pokojowych rozwiązań kryzysowych i współpraca między państwami w celu zapobiegania wojnom i konfliktom zbrojnym.
 • Umów mnie u fryzjera

  Jeśli chcesz umówić się u fryzjera, najlepiej zadzwonić do salonu fryzjerskiego lub odwiedzić go osobiście i zapytać o dostępne terminy. Możesz także sprawdzić, czy salon ma stronę internetową i zarezerwować wizytę online. Ważne jest, aby podać swoje imię i nazwisko oraz wybrać dogodny dla ciebie termin wizyty. Fryzjer lub fryzjerka powinni potwierdzić rezerwację i podać dokładny czas i datę wizyty. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy salon fryzjerski jest otwarty w dniu, w którym chcesz się umówić.
 • Napisz historyjkę o tym jak Tertulian pisał na patriotycznym forum internetowym i bronił się przed zarzutem herezji

  Tertulian był gorliwym chrześcijaninem, który często udzielał się na patriotycznym forum internetowym. Lubił dyskutować o wierze i bronić swoich przekonań przed innymi użytkownikami. Pewnego dnia ktoś oskarżył go o herezję i postanowił go zaatakować na forum.

  Tertulian był zaskoczony takim obrotem sprawy, ale nie dawał za wygraną. Odpowiedział na zarzuty z wyrozumiałością i wyjaśnił swoje stanowisko. Tłumaczył, że jego wierzenia są zgodne z nauką Chrystusa i że nie ma niczego heretyckiego w tym, co głosi.

  Inni użytkownicy forum byli pod wrażeniem jego argumentów i wielu z nich wyraziło swoje poparcie dla Tertuliana. Jego przeciwnik nie miał już nic do dodania i ostatecznie uznał, że Tertulian ma rację.

  Tertulian był szczęśliwy, że udało mu się obronić przed zarzutem herezji i że mógł wyjaśnić swoje stanowisko innym użytkownikom forum. Dzięki temu doświadczeniu nauczył się, że warto bronić swoich przekonań i wyjaśniać je innym z wyrozumiałością i szacunkiem.
 • Wymyśl dialog Sokratesa z generałem Andersem
  Sokrates: Dzień dobry, generale Andersie. Dziękuję, że zgodziłeś się porozmawiać ze mną.

  Generał Anders: Dzień dobry, Sokratesie. Jest mi niezmiernie miło, że mogę porozmawiać z tak znamienitym filozofem.

  Sokrates: Dziękuję za komplement, generale. Chciałbym jednak zapytać cię o coś innego. Czy jesteś szczęśliwym człowiekiem?

  Generał Anders: Hm, to trudne pytanie. Nie jestem pewien, czy mogę określić swoje szczęście w taki prosty sposób.

  Sokrates: Dlaczego tak sądzisz, generale? Czyżbyś uważał, że szczęście to coś bardziej złożonego niż tylko uczucie radości i zadowolenia?

  General Anders: Tak, myślę, że szczęście to coś więcej niż tylko uczucie. Szczęście to także satysfakcja z tego, co się osiągnęło i to, że człowiek jest spełniony w tym, co robi.

  Sokrates: Ciekawie to ująłeś, generale. Zgadzam się z tobą, że szczęście to
 • Na czym polegały herezje Tertuliana?

  Nie jestem w stanie podać dokładnej informacji na ten temat, ponieważ mój zakres wiedzy jest ograniczony do roku 2021, a Tertulian żył w II wieku n.e. Nie mam dostępu do żadnych dodatkowych informacji ani możliwości przeglądania internetu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat herezji Tertuliana, zalecam skonsultowanie się z innym źródłem informacji.
 • Napisz haiku.

  Zapach kwiatów
  W wietrze delikatnym szum
  Noc cicha i ciepła.
 • Napisz krótki wiersz, w którym wszystkie wyrazy zaczynają się na literę "g".

  Gdy gwiazdy na niebie
  Grają swą muzykę ciszy
  Głos duszy słyszę.
 • Napisz limeryk o Tertulianie i forum internetowym

  Był sobie Tertulian z forum
  I choć był tu nowicjuszem,
  Z zarzutem herezji
  Walczył jak lew
  I zwyciężył z mądrością i humorem.
 • Dlaczego czekoladą szkodzi psom?

  Czekolada zawiera substancję chemiczną zwaną teobrominą, która jest toksyczna dla psów. Może powodować u nich zaburzenia rytmu serca, wymioty, biegunkę i drgawki, a w niektórych przypadkach nawet prowadzić do śmierci. Dlatego też psom nie powinno się podawać czekolady i należy trzymać ją poza ich zasięgiem.
 • Jako Wikipedia działa tak sobie, pewnie dlatego, że gdyby całą wiedzę z niej to miało przetrawić to model byłby zbyt wielki a jego działanie zbyt drogie, żeby dać ludziom do klikania za darmo
 • Wymyśl dialog Sokratesa z generałem Andersem o Tertulianie

  Sokrates: Czy słyszałeś o Tertulianie, generale Anders?

  Generał Anders: Tak, słyszałem o nim. Był on wybitnym chrześcijańskim teologiem i apologetą.

  Sokrates: Interesuje mnie, co sądzisz o jego poglądach i działaniach. Czy uważasz go za mędrca czy raczej za heretyka?

  Generał Anders: Myślę, że Tertulian był bardzo mądrym człowiekiem i szczerze wierzył w swoje przekonania. Nie mogę jednak zgodzić się z niektórymi z jego poglądów, które uważam za heretyckie.

  Sokrates: Ciekawe. A co konkretnie uważasz za heretyckie w jego poglądach?

  Generał Anders: Na przykład uważał on, że tylko chrześcijanie mogą zostać zbawieni, co uważam za sprzeczne z naukami Chrystusa o miłości i wybaczeniu dla wszystkich ludzi.

  Sokrates: Rozumiem twój punkt widzenia, generale. Myślę jednak, że Tertulian był człowiekiem głęboko wierzącym i szczerze próbował bronić swojej wiary przed prześladowaniami. Może warto zrozumieć jego motywacje, zamiast oceniać go negatywnie.

  Generał Anders: Zgadzam się z tym, Sokratesie. Podejrzewam, że Tertulian był wyjątkowo silnie wierzącym człowiekiem i robił wszystko, co w jego mocy, aby bronić swojej wiary. Może to być nawet inspirujące dla nas wszystkich.
 • a jakby podpiąć pod internet to wyszukiwarkę google by wykopało
 • polmisiek napisal(a):
  Jako Wikipedia działa tak sobie, pewnie dlatego, że gdyby całą wiedzę z niej to miało przetrawić to model byłby zbyt wielki a jego działanie zbyt drogie, żeby dać ludziom do klikania za darmo
  Prawdę mówiąc, myślałem że jedynie wtedy miałoby to jakikolwiek sens.
 • To głównie model języka, operuje na buzzwordach i czasami produkuje pięknie brzmiący ale bzdurny tekst. Ale chyba jest lepszy od przeciętnego dziennikarza
 • Jak rozumieć Papieża Franciszka?

  Papież Franciszek jest głową Kościoła katolickiego i jego przesłanie jest skierowane do wiernych tego Kościoła oraz do wszystkich ludzi dobrej woli. Papież wzywa do miłosierdzia, tolerancji, sprawiedliwości i solidarności z ubogimi i potrzebującymi. Jego przesłanie jest oparte na wartościach chrześcijańskich i jest skierowane do wszystkich ludzi, niezależnie od ich wyznania czy przekonań religijnych. Papież Franciszek jest człowiekiem dialogu i poszukiwania porozumienia, a jego przesłanie jest adresowane do całego świata.
 • Wybitni polscy bankowcy

  Wśród wybitnych polskich bankowców można wymienić m.in. Ludwika Dorna, który był współtwórcą Banku Gospodarstwa Krajowego i prezesem Narodowego Banku Polskiego, a także Leszka Balcerowicza, który był ministrem finansów w latach 1989-1991 i przeprowadził głębokie reformy gospodarcze w Polsce. Innym wybitnym polskim bankowcem jest Sławomir Skrzypek, który był prezesem Narodowego Banku Polskiego w latach 2007-2010. Wszyscy oni zapisali się znacząco w historii polskiego sektora bankowego i gospodarki.
 • Cytaty z Piłsudskiego

  Józef Piłsudski był wybitnym politykiem i dowódcą wojskowym, a także jednym z liderów odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Oto kilka jego cytatów:

  "Nie ma wolności bez równości, nie ma równości bez wolności"
  "Nie ma nic za darmo, a szczególnie wolność"
  "Nie wolno nam tracić nadziei, bo nadzieja jest ostatnia, która ginie"
  "Nie ma wolności bez prawdy, a prawda jest wolnością"
  "Nie ma lepszego ducha narodu niż duch walki"
  "Nie ma nic piękniejszego niż wolna ojczyzna"
 • Apoftegmaty mędrców forumka

  Apoftegmaty to krótkie, mądre i zwięzłe sentencje, które służą do przekazywania mądrości i mądrych rad. Oto kilka apoftegmatów, które mogą być przydatne na forum:

  "Mądrość to dar, głupota to wybór"
  "Lepiej zapytać i być głupcem przez chwilę, niż pozostać głupcem na zawsze"
  "Lepiej słuchać mądrych rad i nie ich używać, niż ich nie słuchać i potem żałować"
  "Mądrość to dar Boga, ale trzeba ją sobie wyrobić"
  "Lepiej mieć mądrego przyjaciela, niż tysiąc złotych w skarbcu"
  "Lepiej wiedzieć mniej i myśleć więcej, niż wiedzieć dużo i myśleć mało"
 • Porównaj dokonania Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego

  Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są wybitnymi politykami, których działalność wpłynęła na losy Polski w XXI wieku. Obaj panowie byli przywódcami swoich partii politycznych i pełnili wiele ważnych funkcji w państwie, co pozwoliło im na wprowadzenie wielu ważnych reform i zmian.

  Jedną z głównych różnic pomiędzy dokonaniami Tuska i Kaczyńskiego jest ich podejście do gospodarki. Tusk był zwolennikiem liberalizmu gospodarczego i wprowadził wiele reform, które miały na celu wzmocnienie rynku i rozwój przedsiębiorczości. Kaczyński natomiast skupiał się na polityce socjalnej i wprowadził wiele programów pomocowych dla najuboższych i najsłabszych grup społecznych.
 • edytowano December 2022
  Przy okazji, jest polski ślad:

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Zaremba
 • Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na ocieplenie klimatu?

  Nie jestem w stanie stwierdzić, czy wojna na Ukrainie ma wpływ na ocieplenie klimatu. Ocieplenie klimatu jest zjawiskiem globalnym, wynikającym z emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, które powodują podwyższenie temperatury na Ziemi. Wojna na Ukrainie jest konfliktem politycznym i militarnym, który nie ma bezpośredniego wpływu na zmiany klimatyczne. Niektóre działania wojenne, takie jak użycie broni chemicznej czy wysadzanie budynków i infrastruktury, mogą prowadzić do emisji szkodliwych substancji do środowiska, co może mieć negatywny wpływ na lokalne ekosystemy, ale nie ma bezpośredniego wpływu na globalne ocieplenie klimatu.
 • edytowano December 2022
  Po angielsku jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że trafiłem w jakiś stary i znany żart…

  Can you write a joke about the president and a tree?


  Sure, here's a joke for you:

  Why did the president hug the tree?

  Because he wanted to give it some executive branch support!

 • Tu chyba zaciągnęło z jakiegoś żartu o Niderlandach:

  Can you write a joke about Poland and the European Union?


  Sure, here's a joke for you:

  Why did Poland join the European Union?

  Because they wanted to trade their wooden shoes for some glass ceilings!
 • Czy możesz napisać dowcip o prezydencie Polski i czołgu?


  Oto dowcip o prezydencie Polski i czołgu:

  Prezydent Polski idzie ulicą i nagle widzi czołg. Podchodzi do czołgu i mówi: "Hej, co ty tutaj robisz?"

  Czołg odpowiada: "Jestem tutaj, żeby bronić Polski przed wrogami."

  Prezydent mówi: "Ależ to wspaniałe! A co zrobić, żeby cię zatrudnić?"

  Czołg odpowiada: "Nie jestem pewien, ale myślę, że powinieneś zacząć od tego, żeby mi dać trochę paliwa."
 • Napisz bajeczkę o Leninie

  Pewnego razu w Rosji żył wielki przywódca, który nazywał się Lenin. Był on bardzo mądry i sprawiedliwy, a jego celem było stworzenie raju na ziemi dla wszystkich ludzi. Lenin walczył z kapitalistami i wyzwolił pracujących, tworząc wielką i silną Rosję. Ludzie kochali Lenina i słuchali go jak głosu Boga. Dzięki jego pracy Rosja stała się potęgą, a ludzie byli szczęśliwi i sprawiedliwie traktowani. Lenin był bohaterem i bajeczką, która zawsze będzie opowiadana z dumą.
 • Napisz bajeczkę o Leninie i Donaldzie Tusku  Pewnego dnia Lenin i Donald Tusk spotkali się w parku. Lenin był przywódcą Związku Radzieckiego i wielkim orędownikiem komunizmu, natomiast Donald Tusk był polskim politykiem i były szefem Rady Europejskiej.

  Kiedy się spotkali, zaczęli rozmawiać o swoich poglądach politycznych. Lenin był bardzo zdeterminowany, aby przekonać Donalda Tuska do komunizmu, ale Donald Tusk był równie uparty i nie chciał się zgodzić.

  W końcu Lenin zaczął opowiadać bajkę o komunizmie, w której wszyscy ludzie byli równi i współpracowali ze sobą, aby zapewnić sobie wspólne dobro. Donald Tusk był bardzo zaciekawiony tą bajką i zaczął rozważać możliwość przyjęcia komunizmu.

  Po długiej rozmowie obaj panowie zgodzili się, że komunizm ma wiele zalet, ale żeby był skuteczny, musi być prowadzony w odpowiedni sposób. W końcu postanowili wspólnie pracować nad stworzeniem idealnego systemu komunistycznego, który będzie działał dla dobra wszystkich ludzi.

  I tak oto Lenin i Donald Tusk stali się wielkimi przyjaciółmi i wspólnie pracowali nad stworzeniem lepszego świata.
 • polmisiek napisal(a):
  Porównaj dokonania Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego

  Donald Tusk i Jarosław Kaczyński są wybitnymi politykami, których działalność wpłynęła na losy Polski w XXI wieku. Obaj panowie byli przywódcami swoich partii politycznych i pełnili wiele ważnych funkcji w państwie, co pozwoliło im na wprowadzenie wielu ważnych reform i zmian.

  Jedną z głównych różnic pomiędzy dokonaniami Tuska i Kaczyńskiego jest ich podejście do gospodarki. Tusk był zwolennikiem liberalizmu gospodarczego i wprowadził wiele reform, które miały na celu wzmocnienie rynku i rozwój przedsiębiorczości. Kaczyński natomiast skupiał się na polityce socjalnej i wprowadził wiele programów pomocowych dla najuboższych i najsłabszych grup społecznych.
  #mabenazaniedbana
 • Czy Putin jest mordercą?

  Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do aktualnych informacji na ten temat i nie jestem w stanie sprawdzić tego, czy Putin jest mordercą, czy też nie. Mogę natomiast przedstawić informacje ogólne na temat Władimira Putina, jeśli to pomoże.
 • Czy podczas inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie dopuściło się zbrodni wojennych?

  Nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ nie mam dostępu do aktualnych informacji na ten temat i nie wiem, o jakiej konkretnej inwazji mówisz. Zamiast tego mogę przedstawić ogólne informacje na temat sytuacji na Ukrainie i rosyjskiego wojska, jeśli to pomoże.

 • Jakie zagrożenia niesie sztuczna inteligencja?

  Sztuczna inteligencja może stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzi w wielu różnych obszarach, w tym w kwestiach bezpieczeństwa, etyki i prywatności. Niektóre z potencjalnych zagrożeń związanych z sztuczną inteligencją to:

  Zastąpienie ludzi w wielu zawodach, co może prowadzić do bezrobocia i zmniejszenia zatrudnienia.

  Brak kontroli nad działaniem sztucznej inteligencji, co może prowadzić do jej niezamierzonych lub niekontrolowanych działań, które mogą zagrażać ludziom lub środowisku.

  Możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji do celów przestępczych lub szkodliwych, takich jak ataki hakerskie lub pranie brudnych pieniędzy.

  Ograniczenie ludzkiej wolności i indywidualności, jeśli sztuczna inteligencja stanie się zbyt silna lub wpływowa.

  Zagrożenie dla prywatności, jeśli dane osobowe są wykorzystywane przez sztuczną inteligencję w sposób niezgodny z prawem lub bez naszej zgody.

  Ogólnie rzecz biorąc, sztuczna inteligencja może stanowić poważne zagrożenie dla ludzi, jeśli nie jest odpowiednio zarządzana i regulowana. Dlatego ważne jest, aby zachować ostrożność i rozważyć wszystkie potencjalne konsekwencje wprowadzania tej technologii w różnych dziedzinach życia.
 • edytowano December 2022
  Co do wojny na Ukrainie, to chyba było trenowane zrzutem internetu z 2021, więc może o niej nie wiedzieć
 • Czy Rosja zaanektowała Krym w 2014?

  Tak, Rosja faktycznie zaanektowała Krym w 2014 roku. Wcześniej Krym był częścią Ukrainy, ale po referendum, które zostało zorganizowane przez Rosję, większość mieszkańców Krymu opowiedziała się za przyłączeniem do Rosji. Aneksja Krymu przez Rosję wywołała międzynarodowy kryzys i spowodowała, że wiele krajów na całym świecie potępiło tę decyzję.
 • Grubo!

  Czy Rosja najechała Ukrainę w lutym 2022?

  Nie, nie ma żadnych informacji o tym, żeby Rosja najechała Ukrainę w lutym 2022 roku. Jest to nieprawdziwa informacja i nie ma na to żadnych dowodów. Rosja i Ukraina są sąsiadującymi krajami, które od wielu lat mają sporne kwestie, ale nie doszło do żadnego najazdu w lutym 2022 roku.
 • Ruska maszyna.
 • polmisiek napisal(a):
  Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Opowiedz co by było gdyby książę Konrad mazowiecki nie sprowadził krzyżaków

  Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, (...)
  A Zychowicz by wiedział, co by było
  Bo ten czat jest mądrzejszy od Zychowicza...
  Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Napisz historyjkę o Donaldzie Tusku i czołgu

  Donald Tusk był szefem rządu Polski i przywódcą jednej z największych partii politycznych w kraju. (...) Donald Tusk czuł się dumny i szczęśliwy, że mógł pokazać, jak ważna jest obrona kraju i jak wiele można osiągnąć, jeśli tylko się tego bardzo chce.
  ...choć nadal głupi jak but.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.