Świetne podsumowanie rządów PO

Znakomita analiza.
Przeprasza za linkę do gazu ale nigdzie indziej nie znalazłem.
"W polskim interesie jest więc wzmacnianie siły i solidarność instytucji skupiających państwa Zachodu, tak by mogły one wzmacniać bezpieczeństwo i rozwój Polski w jak najdłuższej perspektywie. Jednocześnie naszym celem powinno być wzmacnianie więzi transatlantyckich łączących Europę ze Stanami Zjednoczonymi."
Dokładnie. Osłabianie współpracy z USA (np. sabotowanie tarczy!), opieranie europejskiego porządku wyłącznie o Niemcy a zwłaszcza łaszenie się do Putina bardzo Polskę osłabiły. A spiskowanie z Putinem przeciw polskiemu prezydentowi to po prostu zbrodnia, zapłata za którą powinien być konopny krawat.
"Bo tu alternatywa jest jasna: albo odpowiedzialna polityka gospodarcza, albo rozdawnictwo. Los Grecji powinien być dla nas przestrogą."
Też w dziesiątkę. Kilka bezsensownych "reform" systemu emerytalnego poważnie zdestabilizowało polską gospodarkę.
"Polska racjonalna to Polska, która stawia także czoła wyzwaniu, jakim jest przestawienie gospodarki z konkurowania opartego na niskich płacach na konkurencję opartą na innowacyjności i wysokich technologiach - a więc i wyższych zyskach dla Polski."
Znowu znakomita krytyka polityki PO.
"Siła państwa zależy od gotowości jego obywateli do poszukiwania konsensusu, od tego, czy potrafią oni ze sobą rozmawiać i uszanować swoje odmienne wrażliwości i poglądy. Potrzebujemy dialogu, a nie zaciśniętych pięści, agresji i wyzwisk na wiecach. Polska racjonalna stawia na kompromis polityczny jako metodę rozwiązywania najtrudniejszych, a czasem najdelikatniejszych problemów."
Znowu trafione. Walka z opozycją za pomocą szyderstw i wyzwisk to nic innego jak likwidowanie demokracji. Nawet o słynnych zaciśnietych pięściach Tuska wspomniał.
"Polska radykalna to Polska pogrążona w rozpamiętywaniu historycznych krzywd i żyjąca głównie przeszłością."
Właśnie. Ile można organizować politykę wokół rozwiązania WSI ileś lat temu?
Ktoś co słyszał o autorze?
The author has edited this post (w 26.03.2015)

Ci Polacy, co po raz kolejny uwierzyli don Aldowi, maja pamięć złotych rybek i nie potrzebują własnego państwa. Trzy dni po tym, jak je stracą, zapomną, że je kiedyś mieli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.