Dla poprawy nastroju

13»

Komentarz

• edytowano March 27
    Mudryj did, prawdu każe
  • W_Nieszczególny napisal(a):
    Załączam filmik, z gatunku dość obecnie rozpowszechnionego, czyli "odkrywanie" Polski przez przybyszów z różnych stron. Jest to jednak film niezwykły, bo o ile zaczyna się standardowo opisem osiągnięć cywilizacji technicznej w służbie codzienności, to kończy się zgoła czymś znacznie głębszym (od ok. 17 minuty).
    miod na skolatane polskie serce :)
  • edytowano July 30
    i to - ponad 20 mln odsłon na you tube :-)
  • Cudne dzieciaki :)
  • Shirley Bassey & Yello:

• edytowano July 30
    Zakochałam się w tych dzieciach. Nora śpiewa w kilku językach, gra na kilku instrumentach. Issac podobnie.
    Ich tata pochodzi z Korei pd, mama jest Francuzką, mieszkają w Bretanii, wkrótce wyjdzie ich pierwszy album.

• cos inney beczki

• Nie dość, że pani Kasia nie czytała zaleceń podkreślanych przez kol. Bravario, to jeszcze postanowiła zagrać koncert nago:
    image
  • Liczyłem na linka
  • edytowano August 16

Tu też można coś w stylu powyższe wyciąć.
    Pani za instrumentem

A daję, żeby ma słabość do Portugalii znalazła potwierdzenie
  • edytowano September 4
    image
    dla MonroeistaMarlynista

Norma Jeane Baker na Sandpiście (od Sandpiste - po szwajcarsku - piaszczysty stok)
  • edytowano September 12

wywiad Wiktorom Korcznoiom
    na początku miłą dla polskiego ucha infarmacja
  • Ale historia polskich kolegów, którzy poumierali z głodu to raczej miła nie jest
  • życie ciekawe, sowietskie
  • "Jam do kóńca dołorał" ten tydzień w robocie
  • podrzucić Naczelnikowi?

Szukalski oprócz licznych rzeźb, projektów pomników i kilku albumów dokumentujących jego pracę twórczą, opracował też koncepcje sztuki i idealnego państwa Polskiego, odwołujące się do koncepcji pogańskich, nacjonalistycznych i prawicowych. Jego idee zawierały między innymi, utworzenie "Twórcowni", czyli czegoś na kształt Akademii Plastycznej pod swoim przywództwem, w instytucji tej mieli pobierać nauki młodzi utalentowani artyści, tworzący dzieła o tematyce nawiązującej do słowiańskiej przeszłości Polski. Szukalski proponował utworzenie Polski II, odmiennej on dotychczasowej Polski I, której przywódcą powinien zostać naczelnik Piłsudski, godłem winien być nowy symbol, tak zwany "Toporzeł", powstały z połączenia orła z ciesielsko- wojennym toporem. Na Wawelu powinna powstać "Duchtynia", miejsce kultu dawnych bohaterów, bogów i przeszłości słowiańskiej. Szukalski proponował też powstanie "Neuropy", której kulturalnym i artystycznym centrum byłaby Polska II, a terytorium współczesna Europa, z wyłączeniem Anglii, Francji, Niemiec i Włoch. Działalność Szukalskiego i "Szczepu Rogate Serce" związana była z ugrupowaniem nacjonalistów polskich o nazwie "Zadruga". Szukalski po wybuchu wojny wyemigrował do USA, gdzie kontynuował działalność artystyczną i teoretyczną, aż do śmierci: 19 maja 1987 roku.
  • rdrrdr
    edytowano October 8
  • Moje wczorajsze odkrycie na tt. Są ludzie, którzy działają na mnie jak poprawiacz nastroju. Niezwykły urok w połączeniu z walecznością; istny młot na czerwonych :-) Wczoraj pokazała jak śpiewa, dziś przejechała rowerem 108 km. dla Polski. https://twitter.com/TajemniczaPolka/status/1182380612562378752
    Obserwujcie ją, warto!
  • Nie mogę przestać słuchać.

Leszek Aleksander Moczulski
    Ta wędrówka nasza
    =======================
    Ta wędrówka nasza
    aż po życia kres,
    co spotkasz, to spotkasz
    nie ma stałych miejsc.
    Miasta nie twoje,
    kraje nie twoje
    ani twój szum rzek,
    jak ty żyje drzewo
    i ptak żyje
    też tak samo
    jak ty żyje liść.
    Ty musisz wytrzymać
    i ciągle i co dzień iść.
    Niezbadane losy
    lecz nie ślepy los
    milczenia jest więcej
    więc ty ucisz głos.
    Białe samotne
    żagle żeglują
    im wiadomy rejs
    i niebieskie ciała
    po swych drogach
    lśnią i płyną
    rejs nie skończył się.
    Kotwicą jest niebo
    i dobrze przeżyty dzień.
    Wędrowanie nasze
    nie donikąd bieg
    bo zawsze przed nami
    cel i drugi brzeg.
    Twarze dalekie
    tak jak planety
    nie brak dziwnych miejsc,
    czy je zobaczymy
    to zależy
    od wysiłku
    od bijących serc.
    Nie pustka kosmosu,
    lecz serce co bije, jest.
  • Cudne. Nie pamiętałam tego.
  • Cyrylica napisal(a):
    Cudne. Nie pamiętałam tego.</blockquo

• rdrrdr
    edytowano October 27

• edytowano November 11

• edytowano November 24
    Damian Kordas, 26-latek, najmłodszy Master Chef w historii programu, student 5 roku weterynarii, chory na cukrzycę, vloger, czego nie dotknie- wygrywa. Zobaczyłam w Polsacie ten taniec i stałam się jego fanką. Oczywiście wygrał i Taniec z Gwiazdami. Przykładny syn, prymus, podziwiający Miśka Koterskiego za to, że codziennie się modli. Kulturalny. Z łatwością zjednuje sobie przyjaciół i fanów. Urok jak u Idy Nowakowskiej. Chce otworzyć własną restaurację, zgromadził już spory kapitał, do wszystkiego doszedł mrówczą pracą. Takich idoli młodzieżowych lubię :-)

Cała ta trójka, czyli Damian, Janja Lesar ( Słowenka) i Dawid Kwiatkowski przyznają się do wiary w Boga. Pogodni, sympatyczni, radośni.
  • O nie, to pozamałżeński taniec damsko-męski!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.