11. listopada - setki wydarzeń i PAD

edytowano November 2015 w Forum ogólne
Także czekałem jak PAD wybrnie z zaproszenia na Marsz Niepodległości.

Ruch mistrza - prezydent Duda pojedzie hen, hen, za siedem wzgórz, do Wielkiego Księstwa,
czyli do... Białej Podlaskiej!
Kolarski tako rzecze:
Będzie uczestnikiem lokalnej imprezy ku czci niepodległej Rzeczpospolitej. To było jedno z kilkuset wydarzeń, na które pan prezydent został zaproszony. Mógł skorzystać tylko z jednego. Cala uroczystość to oddolna inicjatywa, która pokazuje lokalną wspólnotę, angażuje społeczność
Polska Powiatowa rulez!

Komentarz

 • Noż kurdens, a zaś serio serio se myślałem, że pójdę z młodzieżą na centralne obchody pod pomnik Nieznanego Piłsudskiego y omówię dzieciarom, tak oto paczcie wygląda Pą Prezydą.
 • No to - jechać pod centralny pomnik w Białej Radziwiłłowej! :) Będzie pewnie lepiej widać!
 • edytowano November 2015
  Słuszną linię ma nasza władza! moje dzieciaki za avataru ostatnio mocno przeżyły że nie mogły zobaczyć Prezia na Żoliborzu (rocznica śmierci x. Jerzego- prezydent był w naszym kościele parafialnym). Bylem naprawde mocno zdziwiony, jak mój starszy synek (3 lata) zrobił mi dziką awanture, że mu prezydenta nie pokazalem :-)
 • edytowano November 2015
  Heheh, zadzwoniłem do Urzędu Miasta w Białej.
  Zmieszana pani sekretarka nie wiedziała co powiedzieć (nie wie, czy jest już plan obchodów, pytałem sie właśnie o oficjalny plan, np. na piekary.pl już od kilku dni wisi).
  :)
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  Noż kurdens, a zaś serio serio se myślałem, że pójdę z młodzieżą na centralne obchody pod pomnik Nieznanego Piłsudskiego y omówię dzieciarom, tak oto paczcie wygląda Pą Prezydą.
  Kulega nie przeczytał tekstu źródłowego. Jedno nie wyklucza drugiego:

  O planach prezydenta poinformował w środę podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski.

  Prezydent Duda rezygnuje z wprowadzonej przez jego poprzednika Bronisława Komorowskiego formy obchodów, czyli marszu "Razem dla Niepodległej". Ponadto - jak poinformował Kolarski - prezydent nie skorzystał z zaproszenia na "Marsz Niepodległości" organizowany przez środowiska narodowe.

  "Jest lista punktów, które zawsze są w programie obchodów. 11 listopada w tym roku jest obchodzony przez pana prezydenta zgodnie z tradycją" - powiedział PAP Kolarski.

  Jak poinformował, prezydent Duda weźmie udział w mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, następnie w Belwederze wręczy najwyższe odznaczenia państwowe. Kolarski nie chciał zadeklarować, czy ktoś zostanie wyróżniony orderem Orła Białego. "Będą uhonorowane osoby, które szczególnie zasłużyły się niepodległej Polsce" - powiedział.

  Później w eskorcie szwadronu szwoleżerów prezydent uda się przed Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie na uroczystą odprawę wart. Następnie spotka się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego.

  W godzinach popołudniowych Andrzej Duda uda się do Białej Podlaskiej na lokalne uroczystości. "Bedzie uczestnikiem lokalnej imprezy ku czci niepodległej Rzeczpospolitej. To było jedno z kilkuset wydarzeń, na które pan prezydent został zaproszony. Mógł skorzystać tylko z jednego. Cala uroczystość to oddolna inicjatywa, która pokazuje lokalną wspólnotę, angażuje społeczność" - powiedział Kolarski.


  http://wawalove.pl/Prezydent-Duda-nie-pojdzie-w-Marszu-Niepodleglosci-a20582
 • Narodoffce od tajsza Winnickiego się zapłaczą chyba. Taka poćwarz sromotna przez PADa tym bidulkom zadana.
  Ta zniewaga będzie dużo kosztowała...
  ;))
 • To się chyba trza by jakoś umówić w okolicach pomnika Ziuka i wiwatować na cześć PADa i Niepodległej.
 • Eden napisal(a):
  Narodoffce od tajsza Winnickiego się zapłaczą chyba. Taka poćwarz sromotna przez PADa tym bidulkom zadana.
  Ta zniewaga będzie dużo kosztowała...
  ;))
  PAD powinien wystosować specjalny list do organizatorów ze skromnymi przeprosinami.

 • Bardzo dobry ruch. Dopóki nie odzyska się służb PAD nie może sobie pozwolić na udział w MN, bo to nazbyt prowokacjogenna impreza.
 • edytowano November 2015
  Exspectans napisal(a):
  Bardzo dobry ruch. Dopóki nie odzyska się służb PAD nie może sobie pozwolić na udział w MN, bo to nazbyt prowokacjogenna impreza.
  Tak właśnie. Mam nadzieję, że organizatorzy nie uspili czujnosci i maja dobrze przygotowane słuzby porządkowe i fotograficzno-nagraniowe dla unikniecia prowokacji i udokumentowania spodziewanych. Na służby miejskie i różnej specjalnosciraczej liczyć nie można.
 • Ciekawe, czy Belwederską skończą przed świętem 11-tego remontować? Stan na dzień dzisiejszy - caluśki chodnik od pomnika w dół wzdłuż ruskiej ambasady do hotelu Hyatt jest rozkopany.
 • Swoją drogą uświadomiłem sobie, że MN w tym roku trochę stracił swój urok - obóz patriotyczny jest u władzy i nie ma już tego napięcia, jak za poprzednich lat ;)
 • Ale nie jestem pewien czy organizatorzy uważają ten obóz za patriotyczny.
 • mmaria napisal(a):
  Ciekawe, czy Belwederską skończą przed świętem 11-tego remontować? Stan na dzień dzisiejszy - caluśki chodnik od pomnika w dół wzdłuż ruskiej ambasady do hotelu Hyatt jest rozkopany.
  Gdyby co to okopy można w tri-mi-ga sprokOOrować. A w pustostanie po hotelu urządzić kwaterę POlową :)

 • Brzost napisal(a):
  Ale nie jestem pewien czy organizatorzy uważają ten obóz za patriotyczny.
  ;)
 • Narodowcy pewnie zastanawiają się czy bardziej opłaca się zrobić rozpierduche czy uczynić marsz mejnstimowym
 • to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
 • Przede wszystkim cały ten marsz jest organizowany przez środowiska wrogie. Tak to sobie trzeba powiedzieć, bez ściemy. Ruchacze byli są i będą wrogami. Nie mówię oczywiście o rozsądnych osobach, które wywodzą sie z szeroko pojętego nurtu narodowodemokratycznego.
 • qiz napisal(a):
  to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
  Taaa jasne. Porucznik Borewicz dostał rozkaz przebrać się za Starucha i rzucać petardami w kulegów polucjantów ...
 • Eden napisal(a):
  qiz napisal(a):
  to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
  Taaa jasne. Porucznik Borewicz dostał rozkaz przebrać się za Starucha i rzucać petardami w kulegów polucjantów ...
  Staruch jest w RN?
  Bardzo daleki jestem od jakichkolwiek ciepłych słów o ruchaczach, ale czy w ogóle rozróżniasz czym się różni krytyka od obsrywania?
 • Przecież dobrze wiesz, że zadymy były robione przez motłoch okołostadionowy, który wykorzystuje ten Marsz, zapewne szlachetny w swoich ideowych pobudkach, do rozpierduchy w mieście i naparzanki z polucją. Stąd i moja taka ajronia we wcześniejszym wpiśćcu
 • edytowano November 2015
  Edenie

  Ponieważ mieszkam gdzie mieszkam i mam piękny widok na okolicę z lotu ptaka dane mi jest doświadczać oglądania marszu na żywca i w naturze jak opuszcza ul. Waryńskiego przecina Puławska i podążą ul. Goworka mijająć tamże zaplecze ambasady ruchów. I widziałem dokładnie kto kogo prowokował, kto sfajczył budkę milicjanta plus smietnik i kto rzucał i czym rzucał.

  W marszu rzeczonym, opisałem to już na forumie, harcownicy zostali przywiezieni na ul. Puławską milicyjnymi ciężarówkami, wysadzeni na przeciwko przystanku tramwajowego Rakowiecka i skierowani na czoło marszu przez dzielnych milicjantów. W tym czasie marsz został zablokowany na wysokości centrum handlowego Unii Lubelskiej (budynek ING ul Waryńskiego). Harcowników od marszu odzielał szczelny kordon milicji który pilnował aby harcownicy obrzucili okolice petardami i kamieniami oraz pogalopowali w dół ul Goworka. Dopiero gdy dotrali do zaplecza ambasady czoło marszu mogło ruszyć dalej. Gdy marsz skręcił w Goworka i dreptał w dół ta ulicą zbliżając się do ambasady budka milicjanta i smietnik dostały ochoty na spontaniczny samozapłon i spaliły się zapewne ze wstydu. Na przestrzeni pomiędzy ambasadą i byłym Hayatt znowu zablokowano marsz pozwalając harcownikom na rozpłynięcie się w tłumie vel powrócenie na z góry upatrzone pozycje.

  Na starym forumie wrzuciłem zdjęcia (fakt że kiepskie ale cuszz kompat Medion cudu nie dokona w listopadowej szarOOdze z takiej odległości)

  Tyle w tomacie.
 • edytowano November 2015
  Brzost:
  Żakower jest innego zdania i chciałby widzieć PAD na czele marszu
  żakowski

  Żakowski1
  Prezes Jarosław Kaczyński nie poparł Marszu i dawał do zrozumienia, że nie identyfikuje się z jego organizatorami
  Żakowski2
  W dużej mierze trudny do zaakceptowania nawet dla prezesa Kaczyńskiego kształt Marszu Niepodległości jest więc produktem Prawa i Sprawiedliwości.
  romeck3 :
  Prezes PiS nie ma żadnego wpływu na partię PiS
 • Mózg Żakowera nadal skrywa w sobie całe uniwersum tajemnic.
 • On bardzo stara się być oryginalny (na tle reszty funkcjonariuszy prasy dla lemingów) i pokazywać że jest "ponad". A wychodzi jak wychodzi.
 • Eden napisal(a):
  qiz napisal(a):
  to nie RN robił rozpierduchę, a milicja.
  Taaa jasne. Porucznik Borewicz dostał rozkaz przebrać się za Starucha i rzucać petardami w kulegów polucjantów ...
  Spierdalaj obleśny manipulancie.
  Staruch za walkę z Tuskiem przesiedział kilka lat w pierdlu, a teraz wielki zwycięzca z klubu GaPola będzie stał na rampie i decydował, kto patriota, a kto nie.
 • Eden napisal(a):
  Przecież dobrze wiesz, że zadymy były robione przez motłoch okołostadionowy, który wykorzystuje ten Marsz, zapewne szlachetny w swoich ideowych pobudkach, do rozpierduchy w mieście i naparzanki z polucją. Stąd i moja taka ajronia we wcześniejszym wpiśćcu
  Ile razy byłeś na marszu i w których rejonach?
  Gówniarze to palą petardy i race, a milicyjni prowokatorzy co roku robią kolejny numer- a to podpalenie budki (min. Sienkiewicz), a to rzucanie cegłami w umundurowanych, a to atak z bocznej uliczki (Nowogrodzka?) na kolumnę, a to gazowanie w tłum przy zablokowanym przejściu (2010, 2013)...

  Ataki na RN też są infantylne. Niezależnie od tego, jakim dupkiem jest Winniczek, to nie zapominajcie, że właśnie młodzież z RN i kuce rozwalili wiosną kampanię KOmorowskiego. Jakoś Kluby GuPola nie przychodziły z krzesłami...
 • fatuswombatus napisal(a):
  Edenie

  Ponieważ mieszkam gdzie mieszkam i mam piękny widok na okolicę z lotu ptaka dane mi jest doświadczać oglądania marszu na żywca i w naturze jak opuszcza ul. Waryńskiego przecina Puławska i podążą ul. Goworka mijająć tamże zaplecze ambasady ruchów. I widziałem dokładnie kto kogo prowokował, kto sfajczył budkę milicjanta plus smietnik i kto rzucał i czym rzucał.

  W marszu rzeczonym, opisałem to już na forumie, harcownicy zostali przywiezieni na ul. Puławską milicyjnymi ciężarówkami, wysadzeni na przeciwko przystanku tramwajowego Rakowiecka i skierowani na czoło marszu przez dzielnych milicjantów.
  W tym czasie marsz został zablokowany na wysokości centrum handlowego Unii Lubelskiej (budynek ING ul Waryńskiego). Harcowników od marszu odzielał szczelny kordon milicji który pilnował aby harcownicy obrzucili okolice petardami i kamieniami oraz pogalopowali w dół ul Goworka. Dopiero gdy dotrali do zaplecza ambasady czoło marszu mogło ruszyć dalej. Gdy marsz skręcił w Goworka i dreptał w dół ta ulicą zbliżając się do ambasady budka milicjanta i smietnik dostały ochoty na spontaniczny samozapłon i spaliły się zapewne ze wstydu. Na przestrzeni pomiędzy ambasadą i byłym Hayatt znowu zablokowano marsz pozwalając harcownikom na rozpłynięcie się w tłumie vel powrócenie na z góry upatrzone pozycje.

  Na starym forumie wrzuciłem zdjęcia (fakt że kiepskie ale cuszz kompat Medion cudu nie dokona w listopadowej szarOOdze z takiej odległości)

  Tyle w tomacie.
  Możesz odgrzebać te zdjęcia?

  Podczas blokady marszu przez lewaków (2010 ?) "blokada" przepuszczała kolejne oddziały milicji i była tylko pretekstem do blokowania marszu. Widać to na filmach z drona.

  W 2012 r., gdy poseł Artur Górski (PiS) uratował życie wielu ludziom, zatrzymując milicyjne armatki i ZOMO ruszające na tłum, prowokatorzy czekali razem z opancerzoną prewencją w okolicy kościoła św. Barbary.

  Prowokacje są co roku WŁAŚNIE PO TO, ABY MARSZ KOJARZYŁ SIĘ Z ZADYMĄ.

 • ...i dlatego logiczne jest, że Pan Prezydent może w danym marszu wziąć udział dopiero po odzyskaniu ubecji.
 • Szturmowiec.Rzplitej napisal(a):
  ...i dlatego logiczne jest, że Pan Prezydent może w danym marszu wziąć udział dopiero po odzyskaniu ubecji.
  A kiedy w nim (pochodzie) pójdzie na czele, będziemy wiedzieć, że wygrana PiSu i zjednoczonej prawicy była rzeczywiście WYGRANĄ.

 • peterman napisal(a):
  Mózg Żakowera nadal skrywa w sobie całe uniwersum tajemnic.
  W tym mózgu zwija się wąż starożytny.
 • ..............
  Możesz odgrzebać te zdjęcia?

  Podczas blokady marszu przez lewaków (2010 ?) "blokada" przepuszczała kolejne oddziały milicji i była tylko pretekstem do blokowania marszu. Widać to na filmach z drona.

  W 2012 r., gdy poseł Artur Górski (PiS) uratował życie wielu ludziom, zatrzymując milicyjne armatki i ZOMO ruszające na tłum, prowokatorzy czekali razem z opancerzoną prewencją w okolicy kościoła św. Barbary.

  Prowokacje są co roku WŁAŚNIE PO TO, ABY MARSZ KOJARZYŁ SIĘ Z ZADYMĄ.

  Były na starym forumie (popzednim serwerze ex-cath) więc prośba do adminów itp kolegów co się w tym znają. U mnie niestety nie ma bo mi się pecet (HDD) znarowił i wsio się poszło w las........


 • Rozmów na forach, zdjęć i filmów o kolejnych marszach 11.11 było tyle, że kto chciał, ten zdanie sobie wyrobił i bez uczestnictwa na żywo. Teraźniejsza niewiedza może wynikać z uprzedniego braku zainteresowania lub ze złej woli. To ostanie bywa zewnętrznym objawem zaczadzenia ideologicznego. Skończę, żeby nie było, że ad personam.
 • Taaa jasne, tak ta szuria z JBPP rozwaliła krzesłami kampanię Hrabiego Bulla, że o mało co nie został on ponownie wybrany na stolec pod Małym Żyrandolem... Dzięki Bogu kampania Andrzeja Dudy i Beaty Szydło była na tyle rozsądnie przeprowadzona i umiarkowana w swojej ekspresji, że umożliwiło to zjednanie wielu wyborców z tzw. centrum, którzy tego właśnie oczekują od przywódców politycznych (a nie okrzyków na wiecach, wymachiwania krzesłami, a tym bardziej innymi, bardziej niebezpiecznymi przedmiotami) i w konsekwencji podwójny sukces wyborczy tego roku. Bez zmiany wizerunkowej PiS na partię rozważnej i umiarkowanej centro-prawicy na pewno tego sukcesu by nie było. Natomiast co do twoich inwektyw pod moim adresem i wściekłego, irracjonalnego ataku furii w tym wątku:
  Kluby "GP" koleś (ot i kultura oraz maniera przekręcania nazw własnych przez internetowych gupoli) ryzykowały i ryzykują codziennie w walce o Prawdę i prawdziwie Wolną i Niepodległą Rzeczpospolitą. Ich działacze znani są z imienia i nazwiska, znane są ich funkcje społeczne jak pełnią na parafii, miejsce zamieszkania i wykonywane zawody. Nie kryją bynajmniej się w anonimowym tłumie i nie zakrywają swoich sympatycznych ćwarzy, żeby porzucać sobie w polucjantów petardami, czy czymś tam innym i poganiać z nimi po ulicach. Znam sprawę Starucha, więc nie szarżuj tutaj i nie epatuj jego przykładem. Mam podać tobie przykłady ludzi związanych ze środowiskiem "GP", których system III RP niszczył i gnoił od początku lat 90-tych?
 • I masz tutaj, przeczytaj sobie, czym zajmują się te "GuPole", kiedy ty podniecasz się nie wiadomo kim i czym:
  http://niezalezna.pl/72616-wyrzucic-esbekow-ze-sluzb-tylko-w-gazecie-polskiej-projekt-reformy-sluzb-specjalnych
 • edytowano November 2015
  A "GazWyb" startuje z własnym marszem
  http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19142124,solidarnosc-zamiast-nacjonalizmu-w-sobote-marsz-w-warszawie.html
  Termin jak najbardziej wskazany - 7 listopada czyli rocznica bolszewickiego przewrotu.
 • Kluby GP ok
  Kibice ok
  Narodowcy ok
  W większości
 • Ataki na RN też są infantylne. Niezależnie od tego, jakim dupkiem jest Winniczek, to nie zapominajcie, że właśnie młodzież z RN i kuce rozwalili wiosną kampanię KOmorowskiego. Jakoś Kluby GuPola nie przychodziły z krzesłami...
  _____________________

  Kuce tak. Ludzie od Brauna tak. Nawet jakaś młodzież z PiSu "incognito" tak ("niech zmieni pracę i weźmie kredyt"). O jakiejś akcji ruchaczów natomiast nie słyszałem. Co do Brauna to przypominam był konkurencyjnym kandydatem wobec kandydata RN.
 • Z FB, kulega naszego czwórforumkowego kulegi, aktywisty RN, w tomacie śmierci tajsza Kiszczaka:
  "Sława śp.Gen.Kiszczakowi, za gromienie żydosolidarnosci, za akcje "Hiacynt "w której napietnował pedałów, spoczywaj w pokoju Towarzyszu. R.I.P"
  "Chwała narodowemu skrzydłu PZPR"

  Naprawdę będziecie twierdzić, że tacy ludzie również OK.? Naprawdę chcecie, żeby coś Was z takimi ludźmi łączyło?
 • a na moje zapytanie, czy chwała również tajszom moczarowcom i grunwaldowcom oraz tajszom-PRONciom, taka odpowiedź tegoż exemplum: "Tak jesteśmy Moczarowcami,itd.reaktywowaliśmy ZPR Grunwald wraz z narodowymi komunistami i jako endecy jesteśmy z tego dumni!"
  Dziękuję, postoję. Popłuczynom endeko-bolszewii mówię swoje stanowcze, proletariackie NIET! Albo No Pasaran! jak kto woli
 • edytowano November 2015
  Ludzie rozmaite durnoty wypisują. Nakłonienie kogoś do czytania durnot i emocjonowania się nimi, jest marzeniem każdego rednacza brukowca. Jeżeli powyższe cytaty będa oficjalną linią tej czy innej opcji, dane mi będzie dowiedzieć się bez zbednych wysiłków ze strony Szanownego. Ponieważ na razie nic mi nie wiadomo iż jest to oficjalne stanowisko ruchaczy, tedy powyższa enuncjacja ma dla mię wartość zbliżoną do rozkładówki superaka - może interesująco wygląda ale (pardon) gówno warta.
 • RN Kulego to nie jakieś określone poglądy, czy linie programowe. RN to stan umysłu i duszy.
  A powyższe cycate doskonale egzemplifikują, jaki ten stan właśnie jest
 • Szanowny próbuje analizować stan umysłowy Szwejka, a otrzymane wyniki rzutować na całą c.k. armię.
  Sam się sobie dziwię, po co to piszę, skoro i tak spłynie jak po kaczce.
 • To też tylko jakiś wytrysk ekspresji umysłowej Szwejka?
  image
 • edytowano November 2015
  Jeżeli mamy rozmawiać jak poważni ludzie, to oprócz wrzuty z plakatem niewiadomoskądiodkogo, przydałby się minirisercz na temat pochodzenia tegoż.

  Wołkowa polecam, do poduszki.


  edit:
  Zajrzałem na fejsbuka, na stronę jak na plakacie z Kiszczakiem. Polecam zrobić to samo.
  Plakat powyżej jest wypluty z generatora, który oni udostępniają. Można sobie wstawić goła babę, Żyda w jarmułce lub Pastorę z kałasznikowem. Trzeba takie zdjęcie najpierw samemu zorganizować, bo u nich niet. To nie jest profil narodowców ani smarkaczy od Mikkego, tylko jakichś nastoletnich nihilistów, niewykluczone że pod przywództwem dyskretnego oficera prowadzącego. Ich produkty do złudzenia przypominają "demaskatorski" gnój od Stonogi, a różnica polega na sformatowaniu pod inną grupę docelową. Równie dobrze, to może być służbowy "honey pot" do zbierania pod skrzydła szajbniętych ekstremistów, a po sąsiedzku - obużonych (ort. mor.) patriotów.

  W kontekscie ostatniego zdania, nie sposób przeoczyć, że Szanowny właśnie połknął robaka, haczyk, spławik i metr żyłki. Niewiele brakowało, a wciagnąłby do swego bajora całą wędkę razem z operatorem.
 • Dobra dobra, Kulega może sobie swoje kwieciste i metaforyczne nieszpory odprawiać dalij, na forumkach albo i nawet w Tygodniku Wędkarskim. Czytam to tutaj to tam tych ludzi i już dawno przejrzałem, co w ich łepetynach i duszach pogrywa. Od początku słychać tam tylko nutę kazaczoka z artystycznymi przysiadami. Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że to całe środowisko skupione wokół tajszy Zawiszy i Winnickiego to bugodrzańskie tituszki, czy z własnej woli, czy zadaniowane, tego nie wiem. Wiem natomiast jedno, że bardzo słuszną decyzję podjął PAD w kwestii propozycji maszerowania u boku takich ludzi. Podobnie zresztą od kilku lat Jarro i PiS oraz moje środowisko Klubów GP organizując własne obchody 11 Listopada w Krakowie. Jakoś na obchodach krakowskich żadnych zadym nie ma, czy prowokacji. A przecież również zgromadzone są tam tłumy i bez problemu służby takie i owakie mogłyby je zorganizować, gdyby chciały. Chyba wypływają z tego określone wnioski, nieprawdaż Randolfie? W każdym bądź razie życzę miłego maszerowania u boku ludzi, którzy fascynują się np. takimi zespołami i poważnie traktują teksty ich utworów. Może ten zespół wg Ciebie również nigdy nie istniał i nic takiego nie wypuścił ze swoich słowiańskich, prawdziwie polskich paszczy?:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.