Budźma Białorusami! Słowo o patryotyzmie

Naśmiewaliśmy się w wątku obok o żenujących popisach mikromanii narodowej w wykonaniu Łotyszy i Polaków, to teraz popatrzmy jak propagandę narodotwórczą robi wielki naród białoruski, który chwali się Mendogiem, złomotaniem Tatarów, grunwaldzką wiktorią, złomotaniem Rusa pod Orszą i takimi gerojami jak pan Leu Sapiega czy Tadeusz Kościuszko. Podivejte!

Komentarz

 • Superanckie :-D Wygląda na to, że wygrywali wszystkie wojny. Niezły jest też Borys Kit co się "udzielał w NASA".
 • Co za kit z tym Kitem, bo nie razumem, nie?
 • Tyż o Borysie Kicie nie słyszałam, to chiba jakiś ichni Binienda, toutes proportions gardees.
 • Ponoć na początku lat '90 istniała koncepcja stworzenia wspólnego rynku z Białorusią. Nie wiem jak to było poważne i kto był inicjatorem, gdzieś mi się o uszy obiło. Ale kwestia Białorusi była chyba przegrana na starcie. Pewnie jakieś uzgodnienia z Ruskimi, bo tak naprawdę chyba Zachód o Białoruś nigdy nie powalczył. Były jakieś próby rozpętania histerii antyłukaszenkowej, ale dzisiaj już cisza zupełna. Wg mnie ich obecny status jest bez sensu i tak to się nie może skończyć. Podobnie jak zachodniej Ukrainy. Zdradek coś beknął o odpuszczeniu Krymu i Donbasu, a może jednak on coś wie ? Może został przyklepany nowy dil ?
 • edytowano May 2016
  Aaaa, paczpan!!! Jest o nim na łajce: https://en.wikipedia.org/wiki/Barys_Kit
  Sajentist, spod Nowogródka, studiował w Wilnie... Napisał podręcznik o rakietach.
  Jeszcze żyje, ma 106 lat!!!!
 • bramaby.com - nieoceniony portal białoruski , który pierwszy w Intermariumie internetowym podjął temat nowej , przyszłej Rzeczypospolitej Narodów:

  http://www.bramaby.com/ls/blog/rzecz/
 • http://kleofas.by/ -żywa kultura rzeczypospolitej na Białorusi
 • Dzięki Dyziu, bardzo to interesujące. Ech, straciliśmy ćwierć wieku dla sprawy Międzymorza.
 • I zauważyłem Piotra Klimiuka co z Hermaszewskim w kosmos latał.
 • a teraz dalszy ciąg programu
  odgrzebałe wątek
  „Według moich informacji, w związku z tym, co opisałam, Andżelika ostatecznie zgodziła się na wyjazd do Polski, jednak białoruskie władze wstrzymały go, starając się w ten sposób szantażować Andrzeja Poczobuta” – przekazała Romaszewska-Guzy.

  „Niepokojące wieści nadeszły od Andżeliki Borys, zwłaszcza dotyczące jej stanu zdrowia” – napisała na Facebooku Romaszewska-Guzy. Z jej informacji wynika, że stan zdrowia Borys pogorszył się po przewiezieniu do aresztu w Żodzino pod Mińskiem. Chodzi o nawrót leczonej wcześniej choroby kobiecej oraz ma problemy z zębami.

  W ramach wszczętej wobec polskich działaczy sprawy karnej o rzekome „podżeganie do nienawiści” w marcu zatrzymano i aresztowano Borys, Andrzeja Poczobuta oraz trzy lokalne aktywistki – Irenę Biernacką, Marię Tiszkowską i Anne Paniszewą.

  Trzy działaczki zgodziły się na warunki strony białoruskiej – uwolnienie i wyjazd do Polski, ale bez możliwości powrotu. Borys i Poczobut dotąd odmawiali zgody na przymusowe opuszczenie Białorusi – wynika z nieoficjalnych informacji.
 • dyzio napisal(a):
  bramaby.com - nieoceniony portal białoruski , który pierwszy w Intermariumie internetowym podjął temat nowej , przyszłej Rzeczypospolitej Narodów:

  http://www.bramaby.com/ls/blog/rzecz/
  O, a ja o husarii z podanego linku poczytał...
 • JORGE napisał w maju 2016 r., pięć lat temu, osiem postów wyżej.:

  Wg mnie ich obecny status jest bez sensu i tak to się nie może skończyć
  !

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.