Czarne (satanistyczne) Protesty

1202122232426»

Komentarz

 • edytowano January 28
  no,
  w Dzienniku Zachodnim dopiero na 10. stronie i 2/9 strony
  tyle samo co o procesie Durczoka
  a w GazWybie pół pierwszej strony o uzasadnieniu, a nic a nic (!) o zamieszkach czy marszoprotestach

  (za to cała strona: "Przyszłość to autobusy na prąd")

  Może dlatego (GW), bo na pierwszej stronie Owsiak i całe 4. i 5. o Orkiestrze? Jakoś nie współgrałoby...
 • Sikorski zawiesił na dachu swojego dworku w Chobielinie flagę narodową. Domalował na niej czarną błyskawice.
  Na profilu na Instagramie dopisał też komentarz skierowany do polskiej policji:

  Przyjedźcie i zdejmijcie

  Rzadko mam takie ochoty, ale teraz byłoby mi miło, gdyby przyszli i zdemolowali mu jadaczkę
 • edytowano January 28
  jeżeli flaga nie jest o proporcjach 5 : 8, to nic po policji;
  chyba że naprawdę tak nienawidzi Polski biało-czetwonej?

  edit:
  sprawdziłem (zdjęcie w poście na FB) - 5:8, flaga Rzeczpospolirej, prawnie chroniona
 • edytowano January 29
  romeck napisal(a):
  a wyborcza .pl na to (znaczy się dzień wcześnuej)
  Ogólnopolski Strajk Kobiet opublikuje dziś badania opinii Polaków o skali poparcia dla Strajku, rozpoznawalności jego głównych postulatów i roli na scenie politycznej.
  Z tymi sondażami to jest tak, że jak ktoś myśli nie po oficjalnej linii, to bardzo często odmawia odpowiedzi. Sam od jakiegoś czasu tak robię, zwłaszcza, gdy wywiad zaczynają od "gdzie pan mieszka, czym się zajmuje...". Mieszkam w miejscowości, która ma mniej niż 2000 mieszkańców, więc identyfikacja po zawodzie, poglądach itp. byłaby bardzo łatwa, a nie mam na to ochoty.
 • ?
  przecież ja dla beki wstawiam te wyborcze!

 • Już nawet Owsiak jest dla nich niekoszer, bo powiedział, że "aborcja nie powinna być na pstryknięcie".
 • Kuczyńskiego już też zdążyli zwyzywać. Stare lewaki chyba się kapnęli, że poszło to za daleko. Ale jest już za późno, rewolucja ma swoje prawa.
 • janosik napisal(a):
  Kuczyńskiego już też zdążyli zwyzywać. Stare lewaki chyba się kapnęli, że poszło to za daleko. Ale jest już za późno, rewolucja ma swoje prawa.
  Młodzi postępacy niejako z założenia nie mają szacunku do starych postępaków, nie dość postępowych z dzisiejszego punku widzenia. Takie jest odwieczne prawo natury. Trzeba było konserwatystą zostać dopóki nie było za późno.
 • Ha Ha Ha

  Ofsik został zwyzywany przez p. Mynarską od dziadersów bo:

  "rzucasz hasło 'aborcja na pstryk' i opowiadasz się za zgniłym kompromisem. Można odnieść wrażenie, że swojego stanowiska w tak ważnej, dramatycznej sprawie nie przemyślałeś. Tacy właśnie są dziadersi: tzw. 'kwestie kobiece' są dla nich tak błahe, tak drugorzędne, że w sumie nie warte głębszej refleksji" za wupepel

  Jakiś celebrycki plankton też już potępiał, ciekawam jak to się rozwinie.
 • Zamachują się na taką świętość! Będzie dekanonizacja? Idę po popcorn.
 • E no, na Owsiaka dają powazne ludzie, powazne kwoty, wiec trzeba mu ufortyfikować pozycje konserwatysty i umiarkowanego.

 • edytowano February 3
  Nota bene na wczorajszej prcesji z gromnicami widziałam meteczke dwojga szkrabow dumnie oblepioną serduszkami. Dziecka też.
 • Michał5 napisal(a):
  E no, na Owsiaka dają powazne ludzie, powazne kwoty, wiec trzeba mu ufortyfikować pozycje konserwatysty i umiarkowanego.

  No chciałobysie ale Młynarskie i inne nie umieją siedzieć cicho -i dobrze.
 • Mnie sie wydaje, ze u nas pozycja kąsanego jest nadal bardzo wysoko umocowana, i identyfikacja z bitym i poniewieranym działa .
  Ale , rzecz jasna niech sie wodza za łby, ile wlezie.
  Te wojenki poruszą co najwyżej korpolud.
 • edytowano February 5
  image

  Kuźniar o hospicjach perinatalnych (narodowe płakalnie).
  (Klikalność i hasztagowość na TT dziś ma ogromną.)
 • Najbardziej karykaturalną karykaturą człowieka jest sam Kuźniar.
 • Niechże tu będzie

  Wreszcie zwrócił się do uczestniczek protestów, które być może znalazły się wśród jego czytelniczek. "Mam skromną, ale mocną propozycję skierowaną do obecnych tam fizycznie i duchowo katoliczek: ochrzczonych, praktykujących bądź nie, katechizowanych teraz bądź kiedyś, oazowiczek – tak, niestety, sakramentalnych mężatek. Mówię do was z całą miłością i mądrością na jakie mnie stać: nawróćcie się

  https://dorzeczy.pl/religia/172375/ks-prof-jerzy-szymik-do-uczestniczek-stajku-kobiet-nawroccie-sie.html?utm_source=dorzeczy.pl&utm_medium=recommendation&utm_campaign=autoload
 • Michał5 napisal(a):
  Niechże tu będzie...
  Koleżanko, po Gościa Niedzielnego idzie się do mnie! (A nie do DoRzecza.)
  ;)

  w wątku obok
 • Są jeszcze wśród księży porządni.
  Szymik parę fajnych rzeczy w kulturze zrobił
  Coś napisal, coś przetłumaczył.
  A tu mile mnie zaskoczył.
 • edytowano February 13
  /na boku
  Michał5 napisal(a):
  Niechże tu będzie
  https://dorzeczy .pl/
  wszedłem na zalinkowany artykuł w DoRzeczu
  i przepis na taki artykuł jest taki:
  • wziąć oryginalny tekst od konkurencji
  • wyciąć sobie cztery cytaty, tak z 46 linijek
  • posklejać własną wierszówką, wystarczy 20 linijek
  • opublikować jako własny
  • nie linkować do źródła

  //
 • Nu, nie miala ja czasu na wiecej siedzenia w necie. Liczzyłam na Ciebie, romecku, bo smaczki slunskie tam.
  Proszę o wybaczenie @-)
 • Nie wiedziałem, gdzie pod względem poglądów, etyki, wiary i przekobań jest mistrzyni Anita. Po jej wywiadzie w wyborczej, wiem że tu, w tym wątku...

  gw sob. 20210306 wysokie obcasy
  wywiad z Anitą Włodarczyk, fotka na okładce wraz z "shero" Barbie

  image
 • Szkoda. Choć w sumie tak bardzo nie zaskakuje. U osób ze świecznika to "średnia krajowa" :-(
 • Wczoraj miałam tel. sondę na temat LGBT. Otóż 53% respondentów toto popiera...
 • Mania napisal(a):
  Wczoraj miałam tel. sondę na temat LGBT. Otóż 53% respondentów toto popiera...
  Czy jeślisz sie jejim pee "Pocałujta mie wew dupe" to pszypatkiem nie zapiszo mnie jako osobe otwarto na nowe komfigurancje pciowe?
 • Mania napisal(a):
  Wczoraj miałam tel. sondę na temat LGBT. Otóż 53% respondentów toto popiera...
  Jaka próba badawcza?
 • edytowano March 17
  tutaj pasuje

  znany (?) youtuber stracił sponsora, firmę LOGITECH
  ytber przyłączył się do podżegania do palenia kościołów

  w sieci krążą skriny stanowiska firmy w tej sprawie i nakazu ściągnięcia loga firmy na kanału

  to wstęp
  bo oto autor FB konta Nowe Średniowiecze opisał go jako przykład całego tego pokolenia, które wyszło na ulice 22.10.2020 by m.in. opluwać Kościół

  ciut dłuższe, ale ciekawie o wykulturuwieniu, czyli że walczą z Kościołem, lecz tak naprawdę nawet nie wiedzą co to...
  Nowe Średniowiecze

  Kiedy ranne wstają zorze, Tobie ziemia, Tobie morze...

  Kiedyś chciałem poznać opinię ekspertów na temat filmu, którego obejrzenie rozważałem ("Milczenie", M. Scorsese). Tak oto trafiłem na konto Łukasza Stelmacha, bohatera obecnej dramy, gdy nawołując do zakończenia istnienia Kościoła w sposób siłowy, stracił on kontrakt z firmą Logitech.

  Możemy sobie drwić z progresywnego recenzenta-youtubera, ale po co? Ja wracam myślami do tego (z tego, co widzę, to zdjętego) filmu i przypominam sobie szok, jakiego doznałem. Chłop +-25 lat wtedy, recenzując, omawiał rzekome "idiotyzmy fabularne", które mu w filmie nie pasowały. Ogólnie cały film dla niego był słaby ale szczególnie dziwiła go scena, jak jeden misjonarzy nie chciał dokonać podeptania świętej ikony, by ocalić życie. Autor filmiku uważał, że to bez sensu, wszak po tym akcie mógł misjonarz uciec i dalej prowadzić swoją misję chrystianizacyjną, wystarczyło po prostu zrobić to, co żołnierze kazali. W międzyczasie autor "tłumaczył się", że nie jego krąg kulturowy, nie jego klimaty duchowe i może czegoś nie rozumie.

  Teraz musimy sobie uświadomić po raz kolejny to, że całe młode pokolenie praktycznie nie poznało chrześcijaństwa. Może i dla was jest to jasne (mam nadzieję), ale dla krytyka filmowego, dorosłego człowieka po (zakładam) studiach związanych z kulturą, nie jest zrozumiałe, dlaczego katolicki kapłan nie mógł po prostu podeptać przedmiotu kultu. To jest ten moment, gdy MWiZWO z tytułem magistra kulturoznawstwa, patrzy się na Boże Ciało jak wół na malowane wrota i się zastanawia, czy naprawdę muszą oni iść w czwartek a nie w sobotę a tak w ogóle to czy nie mogliby zrobić sobie stacjonarnej imprezy jak galowie z komiksów Goscinnego i Uderzo. I to, kochani, nie jest powód do kpin z tych ludzi. Ktoś ich uczynił niezdolnymi do pojmowania w lot własnego kodu kulturowego. Coś ich zmieniło. Moja dobroludzka strona każe spojrzeć na pana Łukasza jako na ofiarę systemu, nie zaś na podżegacza do zbrodni przeciwko ludzkości. TO także niech będzie wyzwanie na pozostałą część Wielkiego Postu. Bo wierze, że gdzieś głęboko, szczególnie w młodszych osobach, jest być może chęć zrozumienia tego, lecz dotychczas mieli oni farta jak bohater tekstu, że wszystko ich omijało tak mocno, że zajmując się kulturą, nie rozumiałyby elementarnych prawideł i sacrum kultury własnej.

  Tak pod koniec, żeby dorzucić do pieca, myślę sobie o tych wszystkich WOKE, SJW i innych akuszerach nowej ery. Skoro pan Stelmach i jemu podobni, ma tak skrajnie powierzchowne doświadczenie chrześcijaństwa, jednocześnie go nienawidząc, to czy nie jest on rewersem tej samej monety, co ci "antysemici, co na oczy ż*** nie widzieli"? Ile to razy lewica dworowała ludzi, którzy byli w stanie w jej oczach znienawidzić czarnego, żółtego, jarmułkowatego czy muzułmanina i każdego innego, nawet nie mając z żadnym bliższego kontaktu? Ileż to dworowania ze stereotypowych górali, co pod Giewontem raz zobaczyli opalonego Portugalczyka z Erasmusa, jak z koleżanką szedł na Krupówkach i już pod nosem klęli, że się Egipt do Polski zjeżdża polskie polki pokrywać? Tymczasem w sercu kraju ukształtowanego przez również Żydów, muzułmanów, Niemców, Litwinów i innych, siedzi sobie smutny youtuber i nienawidzi religii, którą poznał w podobnym stopniu, co Baca z Chochołowa islam.

  I nie. Od kościoła za oknem katolicyzmu się nie poznaje.
  [Rgb]

 • Wczoraj także obejrzałem sobie "Jeden z dziesięciu".

  Sznuk (pytanie): Postać, w jakiej szatan ukazał się Adamowi i Ewie w Raju?
  Pan z Numerem 7: ? Nie wiem...

  Pan z Numerem Siedem tak około pięćdziesiątki...

  Tak a propos 'kodu kulturowego', nawet gorzej, bo i również 'pop kulturowego'.
 • No ale może niewierzący po prostu.
 • edytowano March 17
  Ja tam nie wierzę w bogów greckich, ale wiem, skąd się wynurzyła Afrodyta, a komu z głowy wyskoczyła Atena i kogo obdarł ze skóry Apollo.
 • TecumSeh napisal(a):
  No ale może niewierzący po prostu.
  Serio? :D
  Niewierzacy nie musi byc od razu kretynem
 • edytowano March 17
  TecumSeh napisal(a):
  No ale może niewierzący po prostu.
  Był z Łodzi. To możliwe.

  Chociaż, żeby to usprawiedliwić, trzeba by raczej stwierdzić, że z Tytana.
 • uhrr napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  No ale może niewierzący po prostu.
  Serio? :D
  Niewierzacy nie musi byc od razu kretynem
  Istotnie, nie zawsze ale zadziwiająco często bywa.
 • TecumSeh napisal(a):
  No ale może niewierzący po prostu.
  wąż z jabłkiem przy nagich człowiekach to ikona pop-kultury również

  ale fakt, samą scenę może znać ale nie rozumieć skąd to i kto to...
 • romeck napisal(a):
  TecumSeh napisal(a):
  No ale może niewierzący po prostu.
  wąż z jabłkiem przy nagich człowiekach to ikona pop-kultury również

  ale fakt, samą scenę może znać ale nie rozumieć skąd to i kto to...
  w takim razie taki ktoś musial byc przetrzywmywany przez pięćdziesiat lat swego zycia w jakiejs ciemnej piwnicy bez kontaktu ze swiatem zewnetrznym. Dziwie sie tylko, ze bez trudu odnalazl droge do telewizji i do programu Sznuka.
 • uhrr napisal(a):
  Dziwie sie tylko, ze bez trudu odnalazl droge do telewizji i do programu Sznuka.
  E, ten program to misz-masz i dziedzin i poziomów trudności. Z loterią, na co wpadniesz.
  To, co kogoś jest oczywiste, dla innego to "pierwsze słyszę".

  Dla mnie 'pestką' było pytanie o skrót RGB, a tam ktoś poległ. (system barw)
 • Jednakowoż porównujmy porównywalne.
 • edytowano March 17
  trep napisal(a):
  Jednakowoż porównujmy porównywalne.
  No, właśnie w tym programie się nie da! Porównywalne były w PRLowskim "Wielka Gra".

  Np. dalej było - dla mnie łatwe - "Jak nazywa się podpora balkonu w kształcie mężczyzny, który niejako go dźwiga?" Atlas. Pan Numer Trzy nie wiedział. Ale nawet gdyby wiedział, nie musiałby już znać skąd to... A i tak wszedł do finału, bez Atlasa!

  Ale już węża nie znać szatańskiego...

  O tempora, o kod kulturowy!

 • Nie o to mi biegałło. Ja ferszteję, że pytania mają różny stopień trudności. Bywają pytania 50/50, bywają, gdzie musisz podać rok wydarzenia, o którym nigdy nie słyszałeś. Było jedno takie, że co by gość nie odpowiedział, to było dobrze.
  Ale mnie chodziło o co insze. Szatan pod postacią węża, to pytanie, na które każdy ziemianin zna odpowiedź. RGB nie.
 • Są też pytania tendencyjne
  :D
  A temu wybranemu z dziesięciu co by zrobiły znajome kumpelle, gdyby okazało się, że jest znawcą Biblii? Bał się, że się wyda.

  ;))
 • Mania napisal(a):
  Wczoraj miałam tel. sondę na temat LGBT. Otóż 53% respondentów toto popiera...
  Znali wynik w trakcie sondy?
 • Pamietam Jeden z dziesieciu, w którym trza było wymienić dwóch sporód Apostołow.
  Też bez powodzenia...
 • edytowano March 17
  trep napisal(a):
  Ale mnie chodziło o co insze. Szatan pod postacią węża, to pytanie, na które każdy ziemianin zna odpowiedź.
  Aaaa. Jednak myślę, że w pop-kulturze to wąż pod postacią węża-gadającego występuje (jak w bajkach; mity już w Marvelu).

  Więc mógł szatana (ki Kościół?) nie jarzyć, ale MUSIAŁ "obrazek": kobieta i mężczyzna zagadywany przez węża...

  W każdym razie, ech...

 • Przemko napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Wczoraj miałam tel. sondę na temat LGBT. Otóż 53% respondentów toto popiera...
  Znali wynik w trakcie sondy?
  Chiba podają sumowanie bieżące...
 • "Biorąc pod uwagę, że mili i sympatyczni są za a ciemni i zacofani przeciw, proszę powiedzieć, czyj jest pan/pani za czy przeciw?" ;-)
 • Mania napisal(a):
  Przemko napisal(a):
  Mania napisal(a):
  Wczoraj miałam tel. sondę na temat LGBT. Otóż 53% respondentów toto popiera...
  Znali wynik w trakcie sondy?
  Chiba podają sumowanie bieżące...
  A podają (bieżącą) po wywiadzie?


 • To na rozluźnienie, tam wchodzi stres i inne takie, a nie jakaś powszechna niewiedza co to podwozie czy że ryby nie mają udek ;)

  Natomiast jeśli ktoś faktycznie nie wie, nie zna podstawowych obrazów biblijnych, to jest problem. I to że jest "niewierzący" w niczym go nie tłumaczy, tak samo jak nas katolicyzm nie tłumaczyłby z niewiedzy o Afrodycie czy Antygonie. A czy bez góglania każdy z Was powie, co to mandala, pod jakim drzewem Gautama doznał "oświecenia" i kto to ringpocze? Pewnie erudyci czy zainteresowani kulturą Azji tak, ale dla większości to pewnie zupełna egzotyka. A czemu? Bo my nie żyjemy w Azji.
  Ale ten ktoś żyje w Europie! Jeśli ktoś na poważnie nie zna podstawowych obrazów, pojęć, symboli biblijnych, to nie zna kultury, w której żyje, która ukształtowała Europę i Polskę. Jest kompletnie wykorzeniony.
 • ringpocze
  *rinpocze (-;
 • trep napisal(a):
  ringpocze
  *rinpocze (-;
  Dominuje faktycznie taki zapis, ale to przecież i tak transkrypcja.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.