«13

Komentarz

 • Prezydent-elekt Donald Trump mianował w niedzielę Reince'a Priebusa, przewodniczącego Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej szefem personelu Białego Domu. Głównym strategiem i czołowym doradcą został Stephen Bannon z konserwatywnego portalu Breitbart News Network.
 • czyli trochę* na polskie warunki - Beata Szydło by została głównym strategiem i doradcą PAD (Szczepan Bannon)

  *no bo w USA prezydent jest jednocześnie premierem
 • Mnie tylko ciekawi, czy Niutek będzie Sekretarzem Stanu. Gdyż nie ma chyba bardziej propolskiego człowieka w Usiech.
 • Se pomyślałę, że gdyby Niutek został sekretarzem stanu i konieczność dziejowa zmuszała go do wbicia Polsce zardzewiałego noża w plery, to Niutek zrobiłby to z niekłamaną osobistą przykrością.
 • Newt Gingrich.
 • A oto pani Kellyanne Conway - kobieta-szef kampanii wyborczej DJT. Dopiero czwarta w historii wyborów prezydenckich - i zarazem pierwsza zwycięska.

  Drumpf, ty obrzydliwy mizogynie!

  http://www.breitbart.com/radio/2016/11/12/first-winning-female-presidential-campaign-manager-kellyanne-conway-trump-hired-me-because-of-my-talents-and-my-skills/
 • peterman napisal(a):
  A oto pani Kellyanne Conway - kobieta-szef kampanii wyborczej DJT. Dopiero czwarta w historii wyborów prezydenckich - i zarazem pierwsza zwycięska.
  I feminiski padły trupem (na tym polu)! :)

 • A ten Lewandowski nie był szefem?
 • dyzio napisal(a):
  A ten Lewandowski nie był szefem?
  Był do czerwca, ale go zwolnili. Szarpał ludzisków na wiecach, za wyrywny był.
 • romeck napisal(a):
  peterman napisal(a):
  A oto pani Kellyanne Conway - kobieta-szef kampanii wyborczej DJT. Dopiero czwarta w historii wyborów prezydenckich - i zarazem pierwsza zwycięska.
  I feminiski padły trupem (na tym polu)! :)


  jak kazdy, kto zamiast pracowac w zaciszu gabinetow (jak pani Kellyann) pracuje na ulicy...
 • Prezydent-elekt Donald Trump zaproponował stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego emerytowanemu generałowi Michaelowi T. Flynnowi, byłemu szefowi Agencji Wywiadu Wojskowego (DIA), znanemu z konserwatywnych i radykalnych poglądów - podały w czwartek wieczorem amerykańskie media.
  57-letni Flynn już podczas kampanii wyborczej był jednym z najbliższych doradców Donalda Trumpa ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa. Zasłynął wówczas z ostrych wypowiedzi na temat islamu oraz islamskiego terroryzmu, który uważa za największe zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych.

  Podczas kampanii dał się również poznać jako wielki krytyk prezydenta Baracka Obamy, którego obwinia o osłabienie pozycji Ameryki na świecie, a także rywalki Trumpa w wyborach prezydenckich, Demokratki Hillary Clinton, którą nazywał "wrogiem". Na lipcowej konwencji Republikanów Flynn zachęcał tłumy do okrzyków "Zamknąć ją w więzieniu !" W jego opinii Clinton naraziła kraj na niebezpieczeństwo korzystając z prywatnego serwera pocztowego, gdy była sekretarzem stanu USA.

  Flynn do niedawna był członkiem Partii Demokratycznej. Jego drogi z tą partią rozeszły się, gdy prezydent Barack Obama zwolnił go z zajmowanego stanowiska szefa Agencji Wywiadu Wojskowego (Defence Intelligence Agency).

  Oficjalnie Flynn odszedł wówczas na wcześniejszą emeryturę. Później jednak sam przyznał, że był zmuszony do odejścia, bo zajął zupełnie inne stanowisko w sprawie Państwa Islamskiego (IS) i Al Kaidy. Flynn utrzymuje, że za prezydentury Obamy zagrożenie ze strony islamskich fundamentalistów wzrosło i jest większe niż było po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

  Dziennik "New York Times" podkreśla, że Flynn należał niegdyś do najbardziej szanowanych wojskowych swojego pokolenia. Ale wspierając w kampanii nowojorskiego biznesmena zraził do siebie bardzo wielu byłych kolegów.

  W 2015 roku media doniosły, że Flynn wziął udział w Moskwie w gali z okazji jubileuszu telewizji Russia Today, uważanej przez krytyków za propagandową tubę Kremla. Wielokrotnie występował w tej telewizji jako ekspert.

  Niedawno portal Politico doniósł, że firma konsultingowa Flynna doradza Turcji. Sam Flynn w artykule opublikowanym 8 listopada br. opowiedział się za ekstradycją z USA Fetullaha Gulena, tureckiego duchownego oskarżanego przez prezydenta Recepa Erdogana o zorganizowanie w lipcu br. nieudanego puczu.

  http://www.pap.pl/aktualnosci/news,709589,trump-proponuje-gen-flynna-na-doradce-bezpieczenstwa-narodowego.html

  Mocno kontrowersyjna postać na bardzo ważnym stanowisku.

 • Właśnie w autobusowym radio (a wiecie, gdzie jestem) usłyszałem o ofertach na kluczowe stanowiska (tylko nie pamiętam kto na które) kongresmenów/reprezentantów z Alabamy i Kansas. A także, że Secretary of State ma być zaoferowane dla Romneya. Komentator w radio 10 minut napieprzał w Romney'a, cytując co ten mówił o Trumpie.
  Za to Gingrich ma nie wziąć żadnego stanowiska- nie wiadomo, czy to decyzja wewnętrzna (jego) czy zewnętrzna. Ma się zająć strategic thinking. Tu też polało się wiadro szydery, żeby szedł do Apple i tam zajął miejsce Steve'a Jobsa i robił "strategic thinking".
 • Niutek ma już swoje lata i lubi korzystać z życia. Na co mu znowu urzędowa tachanina? Niech robi co chce tak jak chce, na pewno się przyda.
 • A jednak czułbym się lepiej, gdyby Grinch miał jakieś formalne umocowanie.
 • Odnoszę wrażenie, że spełnia on już rolę li tylko dekoracyjną.
 • Nie podniecajmy się zanadto.

  BTW- co tam na niego było, bo nie pamiętam? Dziwkarz, czy mię Niemiec mózg zjada?
 • Niutek lubił kosztować młodszych dam bywszy nadal w związkach ze starszymi (przy czym pierwsza żona miała na dokładkę raka). Taka sytuacja. W każdym razie wrogowie medialnie rozdmuchali jego romanse wzorowo.
 • Romney chce zwiększenia nakładów na modernizację armii. Ale co to za osobowość, w porównaniu z Niutem....
 • peterman napisal(a):
  Niutek lubił kosztować młodszych dam bywszy nadal w związkach ze starszymi (przy czym pierwsza żona miała na dokładkę raka). Taka sytuacja. W każdym razie wrogowie medialnie rozdmuchali jego romanse wzorowo.
  Czyli typowy neokoński kurwiarz. Jacy oni są przewidywalni z tymi młodymi dupami... McCain, wielki, kurwa jego mać, przyjaciel, kurwa jego mać, Polaków. To samo.
  U nas hiciorem Richard Henry, no i wiadomo, Kazimierz.

  Komuno, wróć! ;)
 • qizqiz
  edytowano November 2016
  Mania napisal(a):
  Romney chce zwiększenia nakładów na modernizację armii. Ale co to za osobowość, w porównaniu z Niutem....
  jego nazwisko brzmi R-money. Komentator w lokalnym radio jechał otwartym tekstem, że R pasuje bardziej do demokratów. Wygląda to na układ Trumpa z establiszmętami. Ludzkim ścierwem ubranym w miliardy dolarów.
 • Tak, tak... Nie idealizować pod żadnym pozorem Trumpa. Natomiast cieszyć się z przegranej Hilarii, bo jest z czego.
 • Priorytetem jest dla nich konflikt blisko-wschodni. Eur. wsch. - to dalszy plan. W tym gabinecie DJT sami prawnicy, biznesmeni albo wojskowi i nikogo tej klasy co dr. Niut, niestety. Mało wiem o biznesmenie Romneyu, ale wygląda na takiego Kena, którego stary Ławrow schrupie przy pierwszym good morning.
 • Mania napisal(a):
  Priorytetem jest dla nich konflikt blisko-wschodni. Eur. wsch. - to dalszy plan. W tym gabinecie DJT sami prawnicy, biznesmeni albo wojskowi i nikogo tej klasy co dr. Niut, niestety. Mało wiem o biznesmenie Romneyu, ale wygląda na takiego Kena, którego stary Ławrow schrupie przy pierwszym good morning.
  Poprzednio był Kerry, czyli zamienił stryjek.

  A gdyby pojawił się ktoś ogarnięty, to i tak pewnie byłby to drugi Strobe Talbott.
 • edytowano November 2016
  A co to ma byc z tym Flynnem? General, byly szef wywiadu wojskowego USA, co se przyjaznie odwiedzil siedzibe Gje Er U i na imprezach przesiadywal z Putainem, ma byc doradca POTUSa?
 • qiz napisal(a):
  Właśnie w autobusowym radio (a wiecie, gdzie jestem)
  cuś mię ominęło? mam nadzieję że to wywczas li tylko?
 • A co, Trump nie nazywa się T-money?
 • "Why, Leo?"
  "For money!"
 • offtopic: bedzie blog?
 • różowo to nie wygląda, przy czym klintonówna też byłaby fatalna
 • Na moje konto mailowe w Googlu przychodzi jakaś prośba o podpisy przeciwko niszczeniu świata przez Trumpa. Chodzi o ekologię. Cyrk dużo większy niż w przypadku reżymu Kaczystowskiego. Chory świat.
 • Z Twittera
  Jacek Łęski:
  Towarzysze radzieccy martwią się, że Trump dobiera do współpracy "rusofobów"
  Sławomir Cenckiewicz:
  @jacekleski powiązanych w dodatku z jastrzębiem Johnem Lenczowskim i IWP! Stara gwardia Reagana wraca do gry! A tyle głupot pisano o Trumpie
 • To było wiadome. Ruskie mieli Hilarię.
 • Lenczowski to by byla super sprawa, mozna cos o tym wiecej przeczytac?
 • edytowano November 2016
  http://www.tvp.info/27958865/doradca-trumpa-w-nowej-administracji-usa-polska-znajdzie-sojusznika

  Doradca nowego prezydenta USA: Trump będzie „taki jak Reagan”


  William „Bill” Ciosek, doradca prezydenta elekta USA ds. Polski i Polonii amerykańskiej stwierdził, że pod rządami Trumpa USA staną się najbliższym sojusznikiem Polski. W rozmowie z PAP uznał, że Trump podziela poglądy rządu polskiego na temat ochrony granic, historii, dziedzictwa, wartości duchowych i religijnych, tożsamości narodowej oraz kultury.

  Podkreślił też, że Trump wierzy, iż „USA, Polska i Wielka Brytanii mogą wspólnie pokonać skorumpowany globalizm, podobnie jak zwyciężyły w batalii z komunizmem”.


  Hm.... ale myśmy w tym zwycięstwie walczyli pod okupacją.
 • qiz napisal(a):
  To było wiadome. Ruskie mieli Hilarię.
  I Fidela....

 • edytowano November 2016
  Amerykańscy KODziarze zapowiedzieli zakłócenie uroczystości zaprzysiężenia DJT na prezydenta, a w odpowiedzi na to Hells Angels zapowiedzieli masowy przyjazd do Waszyngtonu i rozgonienie lewaków, bo jak mówią - z bajkersami nikt jeszcze nie wygrał. \m/


 • ci to są akurat archetypem białego, prymitywnego rasisty
 • A słyszeliście jak studenci (w sensie wieku, nie wiem czy studenci naprawdę) anty-trampowi wleźli na autostradę i jednego, co za zaskoczenie, potrącił samochód? To są jakieś przygłupy normalnie.
 • qiz napisal(a):
  ci to są akurat archetypem białego, prymitywnego rasisty
  stereotypy...
 • Mania napisal(a):
  qiz napisal(a):
  ci to są akurat archetypem białego, prymitywnego rasisty
  stereotypy...
  Oczywiście
  image

 • przemk0 napisal(a):
  A słyszeliście jak studenci (w sensie wieku, nie wiem czy studenci naprawdę) anty-trampowi wleźli na autostradę i jednego, co za zaskoczenie, potrącił samochód? To są jakieś przygłupy normalnie.
  A Darwin wręczył był nagrodę stUdentowi?
 • starybelf napisal(a):
  Mania napisal(a):
  qiz napisal(a):
  ci to są akurat archetypem białego, prymitywnego rasisty
  stereotypy...
  :)
  Pamiętam ze Szkocji jak czarny "brytyjczyk" z RPA oburzał się, że mówią na nich "czarni", kiedy "biali" brytyjczycy z Pakistanu, czyli "paki" są ciemniejsi od niego! :)

 • qiz napisal(a):
  ci to są akurat archetypem białego, prymitywnego rasisty
  Swój do swego po swoje!
 • Znam jednego polskiego Hells'a i gdyby nie to, że żyje w nieformalnym związku, nic złego nie mogę o nim powiedzieć.
 • ferb napisal(a):
  Znam jednego polskiego Hells'a i gdyby nie to, że żyje w nieformalnym związku, nic złego nie mogę o nim powiedzieć.
  A jaki jest, że tak powiem, przedmiot przedsiębiorstwa tychże Hellsów Engelsów?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.